*Cozonacei de noiembrie-decembrie 2008 (41)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns malinas spune:


anes, vreau si eu o mama care sa mai vina pe la mine cand am nevoie sa plec.

bertha, mai fac mancare si pt 2 zile, mai am si zile cand nu fac desi nu avem dar mancam salata, nu suntem mofturosi.dar am zile cand musai tre sa gatesc, fiindca sotul vine tarziu de la serviciu, de exemplu miercurea, si nu pot sa stau. la ora la care vine el, de salate.

Acu sa nu credeti ca e ca la nebuni la mine.In bucatarie matur si sterg in fiecare zi si la fel in baie, fiindca astea 2 incaperi mi se par a fi f importante, plus ca pe david il spalam in cada, asa ca frec zilnic la ea.Daca bag aspiratorul David plange, asa ca dau de 2 ori si fug la el si tot asa, imi ia o vesnicie.Ca sa ma duc sa arunc gunoiul alerg ca nebuna, fiindca copchilul plange daca nu ma vede.Ma duc la buda cand doarme, ma spal pe dinti pe bucatele. Cumparaturi facem la sf de saptamana, dar o data la 2-3 zile mai de cumparat diverse, asa ca iau ruxacul in spate, copilul in carut si ma duc si la piata sau la cora cat ne plimbam.Nu ma uit la televizor ca nu am nici timp nici cum, fiindca il atrage si pe david si prefer sa nu mauit decat sa se uite si el.Singurul LUX pe care mi=l permit este forumul, unde stau cu el in brate.Pana acu' 2 saptamani copchilul meu era ceva mai cuminte, adicatelea mai sedea si singur, dar acum nu si nu.Urla de cum ma vede ca il las jos si-i dau vreo jucarie, ca e semn clar ca plec si-l las.Deci nu vreau luna de pe cer, doar o femei care sa-mi faca curat o data pe saptamana.O fi mult?O fi putin?

monicabo,

spiridusule, as vrea si eu la intalnire dar vineri plecam la tara si ne mai intoarcem duminica.Si pe urma plecam iar joi si ne intoarcem marti.Si david a inceput sa-si ba ge degetele de la picioare in gura cand e dezbracat.Saru'mana mult ca te oferi sa o intrebi.Si io sunt rea, ca altfel ma faceam ca nu vad ca tanti nu a sters praful peste tot si o mai chemam.

Acu ma duc sa imbrac copchilul si ma duc la o plimbare scurta ca tre sa cumpar mazare sa fac haleala.

Un gand bun pt Ginye si Stefanut .

_
"You gotta sing like you don't need the money /You gotta love like you'll never get hurt
You gotta dance like there's nobody watching/ It's gotta come from the heart/If you want it to work" Adam Brand

Alina, mama de bebe David (10 noiembrie 2008)
poze

povestea, povestilor: de la fasolica la soricutz

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns julia16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui malinas


anes, vreau si eu o mama care sa mai vina pe la mine cand am nevoie sa plec.

bertha, mai fac mancare si pt 2 zile, mai am si zile cand nu fac desi nu avem dar mancam salata, nu suntem mofturosi.dar am zile cand musai tre sa gatesc, fiindca sotul vine tarziu de la serviciu, de exemplu miercurea, si nu pot sa stau. la ora la care vine el, de salate.

Acu sa nu credeti ca e ca la nebuni la mine.In bucatarie matur si sterg in fiecare zi si la fel in baie, fiindca astea 2 incaperi mi se par a fi f importante, plus ca pe david il spalam in cada, asa ca frec zilnic la ea.Daca bag aspiratorul David plange, asa ca dau de 2 ori si fug la el si tot asa, imi ia o vesnicie.Ca sa ma duc sa arunc gunoiul alerg ca nebuna, fiindca copchilul plange daca nu ma vede.Ma duc la buda cand doarme, ma spal pe dinti pe bucatele. Cumparaturi facem la sf de saptamana, dar o data la 2-3 zile mai de cumparat diverse, asa ca iau ruxacul in spate, copilul in carut si ma duc si la piata sau la cora cat ne plimbam.Nu ma uit la televizor ca nu am nici timp nici cum, fiindca il atrage si pe david si prefer sa nu mauit decat sa se uite si el.Singurul LUX pe care mi=l permit este forumul, unde stau cu el in brate.Pana acu' 2 saptamani copchilul meu era ceva mai cuminte, adicatelea mai sedea si singur, dar acum nu si nu.Urla de cum ma vede ca il las jos si-i dau vreo jucarie, ca e semn clar ca plec si-l las.Deci nu vreau luna de pe cer, doar o femei care sa-mi faca curat o data pe saptamana.O fi mult?O fi putin?

Un gand bun pt Ginye si Stefanut .

_
"You gotta sing like you don't need the money /You gotta love like you'll never get hurt
You gotta dance like there's nobody watching/ It's gotta come from the heart/If you want it to work" Adam Brand

Alina, mama de bebe David (10 noiembrie 2008)
poze

povestea, povestilor: de la fasolica la soricutz


Malinas, iubita, .

Julia
Tudor Stefan (26.12.2008) si Maria (26.12.2002)
http://family.webshots.com/album/569840607QnUwJU

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Io nu vazui ca e capitol nou si am raspuns mai multor fete in capitilul trecut, ultima pagina.

Amalia

Mirtha ai aflat ceva? Cate liniute?

Eli ce-ti mai face piciorul? Balacila.

ginye mami de Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

Ma bag pentru vineri.... sunt de acord...sa stabilim si o ora... pana joi seara... sa vedem ce spun fetele.... Pupici.

Citat:
citat din mesajul lui spiridusul

hai sa facem o intalneala vineri, in militari, pe aleea castanilor, ce ziceti?

vin si io cu un taxi

astept rasp voastre.
dc nu facem intalneala ma apuc de diversificare

si azi am un gand bun pentru Ginye

Mary,o mamica de ian feb 2007,are nevoie de noi



Printesa noastra dulce Ana (15.12.2008) 16 saptamani
pozele mele
Povestea nasterii

Un vot pentru printesa noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monicus spune:

La multi ani Bianca Alexia de Miky-ea, Sanatate si numai bine.. sa aveti parte de bucurii multe si satisfactii din partea micutzei gingase...


Printesa noastra dulce Ana (15.12.2008) 16 saptamani
pozele mele
Povestea nasterii

Un vot pentru printesa noastra


Printesa noastra dulce Ana (15.12.2008) 16 saptamani
pozele mele
Povestea nasterii

Un vot pentru printesa noastra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Fetelor care nu ati votat saptamana asta, cand aveti putin timp intrati si votati bebeii inscrisi. Se incheie concursul saptamana asta... si multi .

Pe al meu il gasiti aici :
http://concurs.pampers.ro/profile/29298

Mirtha ceva vesti? 1-2 linii?

Alra esti o mamica eroina ce sa mai! Cu 2 copii si asa program si serviciu ...esti tare

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Isabela, mamica lui Raphael Nicolas(23.10.2008)
RAPHAEL si ISABELA
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorellay spune:

babyzapi..bafta...
multumim pentru fetele care ne dau si noua puncte sa plecam la milano...
http://www.infoturism.ro/acorda-puncte/88990/

Sorana de Diana (10.11.2008) si Codrin (15.02.2005)
Where there's a will there's a way!

www.totsites.com/tot/codrin" target="_blank">[ Codrin]

www.hi5.com/friend/photos/displayManageAlbum.do?ownerId=215017846&albumId=292622548" target="_blank">[ Diana]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Oceanborn ma bucur ca sunteti bine, feriti de zona cutremurelor.


Windy in sfarsit cu vesti pe la noi! poate reusesti sa intri mai des sa ne mai povestesti despre cozonocica ta!

ginye mami de Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Diana esti bine?

ginye mami de Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns criss703 spune:

Oceanborn , la Adriatica e Lido Adriano langa Ravena , probabil tu esti mai jos ? ..daca esti mai aproape de zona de cutremur , sper sa fie gata replicile si sa nu va mai sperie

Criss de Paula Sofia DN 18.11.2008
PozePaulaSofia
Botez
PovesteaNasterii

Mergi la inceput