Gravidute&Mamici de IASI (88)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns iulia-stefy spune:

Mi-a plecat mesajul.....

alice, in ceea ce priveste inchiderea fontanelei, daca analizele de calciu si vitD sunt ok nu cred ca ai de ce sa-ti faci probleme. Pediatrul vostru ce zice? Fiecare copil are ritmul lui. Capul sus

Daniela, si la noi inceputul tot asta a fost, dar pana la urma a ajuns si la pereti... O mai cearta tati, dar... tot mai da cate o dunga... Asta e.... peretii se pot zugravi.
In ceea ce privesc bunicii, nu-i vom convinge niciodata.... Bunica mea, cu ajutorul Lui Dumnezeu la sfarsitul lui august face 90 de ani. Au dus-o la spital cu tensiune.... are interdictie la efort, soare... si altele si pe ea o doare ca nu o duc acasa mama si matusa-mea ca e vremea buna si pierde cu plantat ceapa.... Nici nu vrea sa auda sa stea linistita.
De intalnire, nu stiu ce sa-ti spun... ca eu sunt cam....pe langa butoi... si nu am chef de nimic. Noroc ca ma mai trage Stefy afara sa ma joc cu ea.



Poze din martie 2009

Lacramioara (08.12.1975) mamica Stefaniei Iulia (05.12.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anilansa spune:

buna...
iulia stai linistita... nu m-am suparat deloc... sunt intradevar crese care au personal ff bune, la fel si gradinitele... dar mai sunt si unele pe stil " vechi".... nu e nici o problema...Eu una m-am referit ca nu l-as duce pe Darius de la 1 an si jumatate in colectivitate... si de la 2 ani mi se pare cam devreme... dar voi vedea

Darius ia scazut febra pe la 10.30.... avea 37.8.. la 12.30 avea 37.5... si am vazut ca o pastreaza pe asta.... nu prea a mancat.... ceai a luat cateva inghitituri... in rest e activ, nu am treaba... umbla in ambele camere.. cand intr-una cand in alta.... cand in piciaore cand in 4 labe... nu sta locului deloc...
noi totusi am iesit afara un pic, in curte, si pina la chiosc sa facem niste cumparaturi... iam luat temp acuma si tot 37.4 are.... sper sa nu faca complicatii si sa fie de la dinti

la multi ani !!!!!!!ClaudiaHsanatate, fericire... si numai impliniri

Alina cu Darius Gabriel
http://community.webshots.com/user/Anilansa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alynta27 spune:

Salutare!
Am ajuns acasa azi!
Am fost si am depus dosarul pt recalcularea indemnizatiei! Acolo m-am intalnit cu Kriss si am tras o fuga impreuna la Kaufland! Ne-am mai impartasit din poznele copiilor nostri!
Vrem si noi la intalnire, dar nu stiu exact cand, cum.. Cam dezorientata la ora asta! Sper sa ma credeti!
Alice mie pediatra mi-a spus ca e mai bine sa se inchida fontanela mai tarziu, parca la 18 luni! La al meu s-a inchis la 8 luni!
Oana ai receptionat PM-ul?!
Teo (daca tot nu te superi!) faine pozele de la ZOO! Privirea gorilei era foarte afectiva!
Ani poate o fi de la dintisori totusi!

Alina-Mirela cu DAVID (27.06.2007) si [ 33+] cuMatei
Burtica 2

www.totsites.com/tot/davidipate" target="_blank">pagina lui David

David
Cum a aparut Printul!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manucu spune:

De 15 minute au adormit si baietzii mei -Mihnea si tata lui- si am timp sa va salut si eu.

A fost foarte fain afara azi, sper sa se incalzesca de tot, sa stam mult mai mult afara la soare.
Alice eu zic sa nu te sperii, dar nu ar strica o vizita la un doctor de neuro de la Sf. Maria sa te linistesti.

Sa va zic cum a fost in cazul meu: Mihnea are un pic capul turtit in dreapta si tuguiat in stanga, destul de vizibl, noroc ca s-a nascut cu mult par si nu se vede decat cand are parul ud, sau daca il mangai, si am fost la Sf Maria, am vb cu dr de la neuro (am fost pt linistea mea pt ca a cazut din pat si avea o vanataie mica, nu pt ca avea capul turtit), care ne-a speriat un pic, zicand sa facem in 2 luni o tomografie, sa vedem daca nu are craniostenoza. Nestiind ce e, nu ne-am speriat pe loc, dar cand am ajuns acasa si am citit pe net multe cazuri, am programat pt a doua zi tomografia...... trebuia sa facem si anestezie, i-am bus branula, dar norocul nostru a fost ca era ff obosit, i-am cantat un pic si a adormit exact cand trebuia sa intram. Dupa 2 zile de stres, am primit rezultatul si ne-a zis ca nu are nimic, adica ca suturile nu sunt inchise, si sa-l culcam pe partea stanga 2, 3 luni, sa-si indrepte capul.

Ideea e, ca sincer nu am crezut nici o clipa ca ar avea craniostenoza, ei hai 3 % sa zic, dar i-am facut tomografia pt a ma linisti, si pt ca nu voiam sa-mi para rau mai tarziu in caz ca m-as fi inselat.
Nu am vrut sa va sperii dar din experienta mea de mamica de 6 luni si 17 zile am vazut ca e mai bine sa previi, sau sa reactionezi imediat ce ti se pare ca ceva nu e ok.(Nu va mai povestesc ca la 17 zile i s-a parut sotului ca Mihnea are otita, am ras de el, am fost la dr asa de control si surpriza, avea otita - cum s-a facut bine kiar nu va zic ca v-am speriat destul ).

V-am si va doresc somnic usor.

mamica lui Mihnea-Gabriel (15.09.2008)



Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice_is spune:

Multumesc mult de raspunsuri
Pediatrul zice ca e bine, mergem pe vigantol...insa medicul de familie m-a pus pe ganduri, m-a sfatuit sa caut vit d injectabil...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice_is spune:

Citat:
citat din mesajul lui manucu

Alice eu zic sa nu te sperii, dar nu ar strica o vizita la un doctor de neuro de la Sf. Maria sa te linistesti.


ma gandesc serios sa cer si o a treia parere...nu stiu inca unde, dar voi vedea...nici tu nu ai somn? Si la mine toti dorm, numai eu butonez netu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui iulia-stefy
Miha, Ralu,Monica, mihharo, .... unde sunteti?

Aici!!!!!
Salutare!
Sanatate la bolnaviori.
Se pare ca vine, totusi, primavara si la noi...
V-am citit un pic, pe fuga si ma pregatesc de somnic.
Noapte linistita sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manucu spune:

Cate fiole iti trebuie?
Mai am eu 4 de 100 de mii de unitati.
Vb cu dr si vezi cate iti trebuie, ca pot sa mai cer eu finei mele (viitoare) sa-mi mai trimita din italia, cred ca si mie mi-ar mai trebui mai incolo. Dar pe astea ti le dau daca iti zice dr ca e ok. Lui Mihnea ia facut cate 2 odata, sa fie 200 mii de unitati, in 3 reprize, adica in 3 luni . Deocamdata il mai las un pic.

mamica lui Mihnea-Gabriel (15.09.2008)



Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alice_is spune:

Citat:
citat din mesajul lui manucu

Cate fiole iti trebuie?
Mai am eu 4 de 100 de mii de unitati.
Vb cu dr si vezi cate iti trebuie, ca pot sa mai cer eu finei mele (viitoare) sa-mi mai trimita din italia, cred ca si mie mi-ar mai trebui mai incolo. Dar pe astea ti le dau daca iti zice dr ca e ok. Lui Mihnea ia facut cate 2 odata, sa fie 200 mii de unitati, in 3 reprize, adica in 3 luni . Deocamdata il mai las un pic.

mamica lui Mihnea-Gabriel (15.09.2008)



Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!!



Esti foarte draguta. Daca intr-adevar imi trebuie voi apela la tine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns manucu spune:

Cand vrei da un semn .

la toate mamicile fara somn, ma bag la .

mamica lui Mihnea-Gabriel (15.09.2008)



Ajutati-l pe Dan sa mearga din nou !!! Avem TELEDON !!!

Mergi la inceput