Doctori de care sa NU te feresti (2)

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ioana1704 spune:

Buna .Multumesc mult . Nu mai stiu ce sa cred...am gasit destul de multe informatii si pe un alt forum(majoritatea vorbesc de bine despre dl.dr) , dar sunt din 2005-2006 . Eu am fost la cabinet la dumnealui acum o luna si apoi acum 2 saptamani iar , cand mi-a confirmat faptul k sunt insarcinata in 6 sapt.Este primul copil si aveam destul de multe nelamuriri si intrebari(cu atat mai mult cu cat sotul meu fusese operat de cancer testicular-iar domnul doctor stia de asta , deci avusesem f multe emotii in legatura cu faptul ca nu vom putea avea copii) . Domnul doctor era in schimb f ocupat(abia revenise dupa o saptamana in care fusese plecat din oras) , in momentul in care l-am intrebat cum gaseste sarcina,mi-a spus k este f devreme k sa imi dea mai multe informatii....si ne vedem peste 2 sapt . Dupa 2 zile am fost la o clinica particulara la o alta doamna doctor care si-a facut timp si ne-a raspuns la toate intrebarile , si care ne-a aratat ca la ecografie se vede inclusiv cum ii bate inima bebelusului(la diferenta de DOAR 2 zile de cand fusesem la dr.Badea). Nu a fost diferenta de pret decat 20 de lei , mai scump la clinica decat la dr.Badea , dar cel putin am simtit ca se acorda suficienta atentie sarcinii . Eu nu ii contest calitatile dr.Badea , dar probabil k avand f multe cliente , deja nu mai este k in 2005 cand tinea pacienta 30 de min minim la ecograf (acum si cele cu sarcini avansate am vazut k dupa 15 minute ieseau din cabint), si se merge "ca pe banda" . Pacat ! Sper ca totul sa mearga bine la tine . Mult noroc !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela2233 spune:

imi pare rau pentru experienta ta, in cazul in care ai fost la dr. in jurul datei de 18 am auzit-o pe asistenta spunand dr. de o pacienta cu multe intrebari ca a pierdut-o.
pe mine m-a tinut mereu in jur de 20 min
eu nu am avut intrebari fiind la a doua sarcina
cum ti-am mai spus am trei vecine care au nascut cu el una acum 5 ani, alta acum 3 ani si cea din urma in iulie anul acesta, soacra mea il cunoaste ( nu stiu de unde si nici nu i-am mentionat dr.) si cumnata mea s-a operat de un polip la el in 2008.
acum eu iti spun ce stiu eu, o sa revin cu detalii dupa ce nasc, oricum daca iti permiti sa mergi la renumitele clinici particulare si te simti mai lamurita de dr de acolo cred ca e mai bine asa, in sarcina conteaza foarte mult si moralul gravidei

multa bafta

AMR 2 SAPT


38+ sapt david gabriel
+ andreea raisa (16.02.2009)


http://www.flickr.com/photos/28705464@N07/

"http://lbdf.lilypie.com/yTDRp2.png"

http://lb2f.lilypie.com/Wmftp2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rrraluk spune:

buna seara!sunt o noua membra a acestui forum si o viitoare mamica.v-am tot urmarit discutiile cu privire la medicii ginecologi de care v-ati lovit voi cu speranta ca o sa gasesc ceva referitor la doamna doctor care m-a luat pe mine in evidenta si care s-ar putea sa imi si urmareasca sarcina pana la capat.se numeste BAUSIC VASILICA si este medic ginecolog la EUROCLINIC PIPERA si nu am gasit nimic pe nici un forum nici de bine nici de rau.Va rog spuneti-mi voi daca stiti sau ati auzit ceva de dansa!!!!e prim amea experienta de acest fel si vreau sa fie OK.va rog ajutati-ma cu informatii!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crisuletzul spune:

MIUUUU miuuu miiuuuuu...naste cineva?

Kitty

34+
Mami si TATI(in special) in pentru ca au o cu numele de Eva Maria !!!

AMR 5 sau 6 SAPTAMANI!!!....sau cel putin asa sper....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns foxxy_red spune:

Mie mi-a placut f mult de dr Ion Ionut.
Din cate mi-a spus, nu mai ia in evidenta gravidutze .....din motive personale

12 saptamani dupa CM, 13 saptamani dupa eco

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ircuta spune:

Noi suntem o burtica de 6 luni si mergem la doamna Marie-Jeanne Gardescu de la Caritas. Am mers la spitalul asta, datorita ei desi nu prea are un renume bun. Ea este destul de tanara, dar suntem pe aceeasi lungime de unda sa zic asa, are mereu timp sa imi explice si sa imi raspunda la intrebari, desi nu sunt un pacient cu probleme si sunt si la a doua sarcina. O cunoaste cineva, a nascut cu ea?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bumblebee spune:

Dr. Draghici Geta, din Bacau.
Desi nu am vazut nici o parere despre medicii din Bacau, ma bag eu .
Am un istoric destul de stufos in incercarea de a face un copil (sarcini pierdute si alte minuni). Pe mine m-a ajutat f mult dr. Draghici Geta. Istoria mea cu dumneaei nu se rezuma la aceasta sarcina, in urma careia am primit cel mai frumos dar al vietii, ceea ce poate a influentat in vreun fel atentia pe care mi-a acordat-o. Desi, de la alte mamici care i-au fost paciente, cele mai multe au fost f multumite.
Punctual:
Tratamentele pe care le-am urmat (prescrise de dumneaei) ne-au adus la o experienta placuta, fericita.
Mi-a raspuns la telefon (nu am sunat numai o data, dar situatia a fost de asanatura).
A fost directa, fara povesti prea multe, dar draguta!
A fost intotdeauna atenta la control, atat fizic, delicata, cat si atenta la detalii. Am avut mici "problemute" cu bblul, pe care le-a vazut la echo, trimitandu-ne mai departe unde trebuie.
Am nascut prin cezariana, dar nu la cerere, ci medical (puiul meu era cu fundul la "iesire" si aveam dilatatie 3-4).
I-am dat banuti, dar nu mi-a cerut inainte, sau alte povesti cum am mai auzit. Pe tot parcursul spitalizarii a venit sa vada cum ma simt..
Am facut intoleranta la firele operatiei, m-a luat in primire in cel mai scurt timp, fara sa mai "primeasca" ceva.
Poate ce spun eu acum nu e iesit din comun, poate ca asa trebuie sa se comporte un medic. Dar eu, personal, ii multumesc din suflet doamnei Doctor Draghici pentru ca am un pui sanatos! Ii sunt profund recunoscatoare si data viitoare tot la dumneai ma prezint.
Eu stiu ca are si buline negre de la alte paciente, dar eu personal nu am ce sa-i reprosez!



Alina Mamica fericita de Victor Andrei - 23.07.2010
Luna 4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moulinrouge169 spune:

Dr CARINA PUIU,CFR2.Nota 10!!!!!!!!!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns verram spune:

buna mamici, sau viitoare mamici...sunt noua pe aici. sunt insarcinata in 8 saptamani si m-a luat in evidenta dr. Kasmo Mohamed de la Giulest(are si cab. particular). Puteti sa ma ajutati cu ceva pareri despre el?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RamonaRamona spune:

Buna ziua dragi mamici!!

Tocmai am aflat ca sunt insarcinata si am fost la Dna Dc. Geanina Brasoveanude la Spitalul "Ilfov" sau Sf. Imparati Constantin si Elena, cum mai este cunoscut.
Mie si sotului meu ne-a placut foarte mult de dansa, am citit numai lucruri bune despre dansa pe internet si mi-a fost si recomandata de vreo 2 persoane. Are cineva o alta parere?

Multumim!

Ramona si bebica :)

Mergi la inceput