Doctori de care sa NU te feresti (2)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns medeea76nou spune:

Dr. Posea de la Cantacuzino (intreba cineva de curand) este un medic foarte, foarte bun. Am nascut ambele fetite cu el si acum tot la el voi merge. Excelent profesionist si estetician (daca pot spune asa, in privinta taieturilor). Pare cam zapacit, dar stie bine ce face. La a doua nastere nu m-a lasat sa nasc pana nu a aparut camera de luat vederi (filamsem si la prima si nu i s-a parut corect ca a doua fetita sa nu aiba si ea inregistrarea), asa ca m-a tinut o contractie in plus, dar i-am multumit dupa aceea. La mine ambele nasteri au fost provocate de Dl. doctor Posea si totul a fost cat se poate de bine!!!

Mamica de Tea (2006) si de Ana (2008), in curand din nou 13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rody_pet2002 spune:

Citat:
citat din mesajul lui mamiralu

Buna seara mamici (sau noapte buna ?!)
Eu merg la Filantropia la Profesorul Peltecu, si am si doua prietene care sunt asistente acolo.
Draga Sansiju, sper ca iti mai foloseste acest raspuns despre Filantropia.

Mie Filantropia mi se pare un spital remarcabil de bun pt romania, curat si corect, si sunt ff multumita de doctorul meu, Prof. Peltecu, un profesionist care iti transmite un semntiment de incredere minunat! Nu e chiar usor accesibil , dar merita.

Prin spital am mai auzit lucruri foarte bune despre dr. Haiduc, dr. Hamid si dr. Ediz, si nu prea bune despre dr. Gheorghe (o ea) si dr. Popescu (un el).
Despre dr. Haiduc, care e foarte popular si destul de accesibil cred, stiu ca are multe multe paciente multumite (printre care si niste prietene ale mele). Si daca l-am identificat corect pe la garda pe acolo, este si ff frumusel...
Numai ca, avand in vedere ca despre el nu stiu din experienta directa, m-am gandit sa iti trimit si alte pareri (contrare celor bune) pe care le-am gasit pe forum.
Iata ce au scris colegele noastre laura.s si free, la capitolul despre dr si spitalele unde ati nascut:
"L-am ales pe dr. Haiduc pentru ca, din ceea ce am citit pe forum, mi s-a parut dr. ideal. Oricat m-as stradui, nu pot sa impartasesc aceeasi parere. Mi s-a parut destul de distant si putin comunicativ, iar cand a venit momentul nasterii, consider ca putea sa faca mai mult decat sa ma lase sa ma chinuiesc 18 ore aiurea. Parerea mea...
Cat despre eco morfofetale, cand am ajuns prima oara la el, deja o facusem pe cea de trim. II la medicul din Focsani si a fost f. multumit. Pt. eco de trim. III, mi-a recomandat sa merg la dr. Steriu, da' eu am facut-o tot la medicul meu, mai ales ca sapt. aceea eram plecata la mare si citisem pe net ca dr. Steriu e cam ciufuta."

In concluzie, eu subscriu parerilor bune despre Filantropia si, mai ales, despre Profesorul Peltecu, dar nu as vrea sa ma duc ca la pomul laudat..., imi propun sa contez in primul rand pe mine si pe instinctele mele, si abia apoi pe altii!... ca nu se stie niciodata ce se poate intampla!

Daca mai are cineva informatii / pareri despre Filantropia, sunt interesata!
Noapte buna!


salutare fetelor
Te rog imi poti spune la ce doctor in Focsani ti-ai facut ecografia , eu nu prea am auzit lucruri bune despre doctori din focsani si m-as incumeta sa merg la un dr in Bucuresti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aneleh spune:

Buna! Eu nu sunt noua pe aici, dar n-am mai scris de mult....eu am nascut la Maternitatea Regina Maria acum 3 luni cu dr. Ana Maria Floare este o doctora suuuper, tanara, foarte grijulie si atenta. De cate ori am sunat-o a raspuns indiferent de ora.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Este senzational sa gasesti un doctor cu care sa poti comunica asa cum iti doresti, sa iti raspunda la telefon si sa nu fie iritat(a) de faptul ca suni.

23+ cu si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu si al Sf. Nectarie, de data aceasta voi fi mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

D-na dr Tarlea nu mai este la Polizu, ci doar la Euroclinic si cred ca mai are consultatii si la Sanador.

23+ cu si cu ingeras sus in cer, Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)
Cu ajutorul lui Dumnezeu si al Sf. Nectarie, de data aceasta voi fi mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elenya83 spune:

Sunt o viitoare mamica noua pe aici. Sunt insarcinata in 6 saptamani. CIne imi poate spune ceva despre Dr Varlas Valentin de la Filantropia??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Buna fetelor,
A nascut cineva cu Dr Emilia Ghinda - Maternitatea Bucur? E ok? Vine noaptea la nastere daca nu este de garda? E comunicativa si profesionista? Prietena mea cea mai buna naste peste o luna, probabil cu dansa, si avem nevoie de pareri inainte de a lua o decizie.

Multumesc anticipat.
Em



Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paicaroxana spune:

buna! sunt noua pe forum as vrea sa stiu si eu care sunt preturile pt o cezariana la elias cu dr rotaru sunt insarcinata in 22 saptamani!multumesc mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana1704 spune:

Buna ! Stie cineva sa imi spuna mai multe informatii despre dr.Badea Stefan de la Caritas ? Multumesc ! Astept cat mai multe informatii :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela2233 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioana1704

Buna ! Stie cineva sa imi spuna mai multe informatii despre dr.Badea Stefan de la Caritas ? Multumesc ! Astept cat mai multe informatii :)



buna
eu sunt monitorizata de dl. dr, care mi-a fost recomandat de mai multe persoane si pana acum nu pot sa spun decat de bine, controalele la face la cabinet, ecografiile le face dl. dr, ecograful este destul de performant, insista destul de mult pe masuratori , spre sfarsitul sarcinii, sapt37, te cheama la spital.
am o vecina care a nascut cu el in iulie anul acesta si a fost foarte multumita, in 2 minute a nascut natural, si-a revenit foarte repede, iar dr. a vizitat-o cat a stat in spital

marti merg la control la spital si iti mai spun atunci

38+ sapt david gabriel
+ andreea raisa (16.02.2009)


http://www.flickr.com/photos/28705464@N07/

"http://lbdf.lilypie.com/yTDRp2.png"

http://lb2f.lilypie.com/Wmftp2.png

Mergi la inceput