Doctori de care sa NU te feresti (2)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Shines spune:

Citat:
citat din mesajul lui antguess

buna shine, ti-am trimis un pm


Mamica mandra a lui Dani si 6+


Ti-am raspuns

Simo 21

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zanabuna spune:

Eu voi naste la FIlantropia, va rog sa-mi dati si mie pareri despre dr.Iordache de la Filantopia, este dr.mea, tinerica , merg pe mana ei, mi-ar prinde bine niste pereri.Am o parere f buna despre acest spital , curat, personal amabil, modernizat, ecograf in spital, pana acum e bine.

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dada.M spune:

Buna tuturor,
si eu sunt nou venita pe forum si am o intrebare: a nascut cineva cu dr. Posea de la Cantacuzino? dar dr. Badea Georgeta de la Municipal? sunt deja in luna a7a si merg la control in paralel la amandoi; initial am ajuns la dr Badea, insa e foarte ocupata si la cabinet se asteapta foarte mult, desi fac programare, ceea ce nu mi-a placut...
Nu m-a chemat niciodata la spital, insa la cantacuzino am fost, se zice ca e renovat, curat, etc, insa mi s-a parut ca arata destul de rau :(
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Buna fetelor! Desi va urmaresc de mult timp, este prima oara cand va scriu. Eu am fost deazamgita de dr. Ion Ionut. Mi-am dorit foarte mult sa imi urmareasca acesta sarcina, pentru ca in 2008 am avut o sarcina cu probleme (placenta praevia) care s-a terminat prost - cezariana de urgenta la 28 sapt, iar bebe nu a reusit sa traiasca decat 2 sapt, fiind foarte mititel. De aceea imi doream ca la urmatoarea sarcina sa am parte de un doctor intelegator si apropiat de paciente cum este dr. Ion Ionut. Insa nu a fost chiar asa ... la controalele la care am fost i-am explicat ceea ce patisem cu sarcina anterioara pentru ca doream sa stie ca sunt o gravida care are nevoie de suport psihic poate mai mult decat altele dar m-a cam luat la misto. Mi-a zis: "si cum credeti ca va pot garanta eu ca totul va fi bine?" Sigur, nimeni nu poate garanta acest lucru, dar in mod cert nu era ceea ce imi doream sa aud. La eco de 12 sapt mi s-a spus de catre alt dr la care facusem eco ca placenta ar fi iar jos inserata si m-am dus super ingrijorata la dr. Ion sa vedem ce avem de facut. Mi-a spus ca nu am de ce sa imi fac griji (cum oare as putea sa fac asta) si ca urmatorul consult va fi dupa eco de morfologie (adica dupa 2 luni jumate ) ca pana atunci nu avem ce urmari. Am trecut si peste asta, intre timp s-a intamplat incidentul de la Giulesti si tot ce mi-am dorit a fost sa nu am probleme in perioada asta. Insa sapt trecuta (la 19 sapt) am inceput sa am contractii nedureroase. Stiu ca sunt normale in sarcina, dar mie mi-au inceput prea devreme si impreuna cu placenta jos inserata duc invariabil la sangerare. Am inceput sa il caut: m-am dus la maternitate - inchis, la fel si centrul de planificare fam. de alaturi; am sunat la cabinetul privat: nu este, incercati "maine sau poimaine", am sunat-o pe asistenta lui "pana nu se deschide maternitatea nu va putem ajuta". Mi s-a parut strigator la cer. Le-am spus ca am o urgenta nu ma pot lasa asa, dar raspunsul a fost"ne pare rau". Domnul doctor nu isi da mobilul pentru ca are multe paciente, dar sa ramai asa cu ochii in soare, mi se pare inuman! Putea gasi o varianta, pentru ca alti dr de la Giulesti si-au bagat garzi pe la alte spitale. Asa ca m-am dus la Filantropia la Camera de Garda, unde am fost controlata si internata pt o perfuzie cu Gynipral pentru a potoli contractiile, care, asa cum credeam si eu, nu sunt deloc normale la aceasta varsta a sarcinii. Chiar imi pare rau, ca m-am dus la dr. Ion ca la un salvator de vieti si cand am avut nevoie nu am primit nici un fel de sprijin. Acum am rugat o dr. de la Filantropia sa imi urmareasca sarcina in continuare si sper sa am parte de o comunicare si intelegere mai buna. Pupici si scuze ca am scris atat de mult, dar vroiam sa expun cat mai multe aspecte pt a fi inteleasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lhrom spune:

Buna fetelor,
Desi sunt noua pe forum, sper reusesc sa-mi fac o idee mai clara din experientele voastre. Am o programare la Dr. Ligia Ionescu la Sanador si cum acele cateva pareri gasite pe forum sunt destul de negative, sper sa mai adun cateva de la voi. Cine are experiente cu d-na dr. sper sa mi le impartasiti si mie. Multumesc.
Nu sunt insarcinata, dar ma gandesc la bebe si vreau sa incep cu acele verificari medicale generale.
Cu bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_B spune:

Eu am fost la o prima consultatie la dr Virginia Tarlea de la Sanador. Mi s-a parut ok, competenta, poate un pic prea expeditiva. Dar nu tin neaparat sa ne imprietenim, vreau doar sa-si faca bine treaba.
Pt ca am sarcina obtinuta prin FIV o sa fac cezariana.
Daca aveti informatii despre ea, va rog, dati de stire!
multumesc

Gabi+11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madalina_m spune:

Buna! Am o prietena care a nascut 2 copii cu dr. Tarlea, iar sora ei va naste acum tot cu ea. Pentru ele este cel mai bun doctor posibil. Este adevarat ca nu este din cale afara de vorbareata, dar isi face foarte bine treaba, iar pe prietena mea a ajutat-o si inainte de primul copil, cand toti doctorii la care fusese vroiau sa o supuna unei interventii chrurgicale care sa nu ii mai permita sa faca copii; dar si in timpul celor 2 sarcini care au fost amandoua cu probleme. Eu zic ca e o alegere buna.

21 cu si mamica ingerasului Filip Andrei (27 nov 2008-11 dec 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabi_B spune:

multumesc, madalina

probabil ca o sa merg pe mana ei pana la capat, sper sa fie cu noroc!
va pup
sarcina usoara la burtici!

Gabi+11

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns luys spune:

Buna.
E cineva din Valcea care-mi poate recomanda si mie un dr ginecolog bun,capabil,meticulos,care e in stare sa-si ajute pacientele si sa nu le intoarca spatele cand au cea mai mare nevoie de el?

Eu sunt profund dezamagita de unul,care-l consideram cel mai mare profesionist,iar ceea ce tine de doctoritele ginecolog...nu gasesc forumul pt "CEI MAI INCOMPETENTI SI MAI VULGARI DOCTORI GINECOLOGI DIN VALCEA" !
Acolo as avea multe de scris...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Siuta spune:

Citat:
citat din mesajul lui Gabi_B

Eu am fost la o prima consultatie la dr Virginia Tarlea de la Sanador. Mi s-a parut ok, competenta, poate un pic prea expeditiva. Dar nu tin neaparat sa ne imprietenim, vreau doar sa-si faca bine treaba.
Pt ca am sarcina obtinuta prin FIV o sa fac cezariana.
Daca aveti informatii despre ea, va rog, dati de stire!
multumesc

Gabi+11

Dna doctor Tarlea este f buna pe probleme de col. Despre sarcina , nu prea am auzit...stiu ca o gasesti si la Polizu .

Andreea, mamica de Anastasia si bb2

Mergi la inceput