Minunate Scorpiute*67*Dormi in pace,ingeras Emma !

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ADINUTZA spune:

Puteti sa-mi admirati frumoasa finuta aici: http://community.webshots.com/user/adinutza114
Gabi e bine, ne-a dat mari emotii dar mai multe o sa va povesteasca ea cand revine acasa.
Ii voi transmite gandurile voastre bune!

noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

ADINUTZA...multumesc frumos ca ai pus poze cu minunea!Dulce foc!Inca o data felicitari mamicii si refacere grabnica!Pup mamica si puiuta scumpa!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana


Album pi casa

Pi casa nou



Amalgam de ganduri





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

WWWWOOOOOOOWWWWWWWW!!!
A nascut Dodolicaaaaa?!?!?! Pup mamica si pe minunea Isabelle Bun venit pe lume, pui mic si frumos

pup scorpiutele in grup si pe rand pe fiecare

edit: mi-am permis sa deschid io sampania


_

“Before you speak, listen. Before you write, think. Before you spend, earn. Before you invest, investigate. Before you criticize, wait. Before you pray, forgive. Before you quit, try. Before you retire, save. Before you die, give.”
Emma INVINGE cancerul! ****** un copil creste in inima mea ****** am un inger pazitor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

salutare scorpiute
felicitari dodolica...sa-ti traiasca fetita si sa fie sanatoasa alaturi de fratiorul ei
si va asteptam acasa

pe toate

monica

Prajituri si papa bun
Prajituri si Papa bun 1
Papa de post



Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi la ora 13.


Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

neata si de la mine.
isabelle, bine ai venit pe lume.gabi sa-ti traiasca minunea.ce veste frumoasa.laptic mult si sa ajungeti mai repede la nastere.
eu ce sa zic:in primul rand ca am fost cu razvan la dentist aici si ne face la constanta.deja la prima sedinta i-a rezolvat o masea(a curatat-o si i-a pus un fel de platilina acolo) si un dinte de sus care era tocit si unde crescuse gingia peste canal si a trebuit sa i-o desprinda de acolo.a fost dureros, a plans si a trebuit sa-l tin putin fortat, dar a uitat repede.mi s-a rupt sufletul.ma simt atat de vinovata ca din cauza mea s-a ajuns aici.adica dr m-a luat la intrebari de cand am ramas gravida ca sa vedem cauza:cezariana, antbiotice in sarcina, nastere la termen.i-am spus ca am avut o sarcina buna si fara probleme, si m-a intrebat de greutatea de la nastere si i-am spus 2.400.mi-a spus ca de aici o prima cauza ca la copii cu greutate sub 3 kg calciu nu se fixeaza peste tot, adica s-a dus la par, unghii sau mai stiu eu unde si mai putin la dinti.ca are demineralizare.m-a intrebat si de antibiotice in primul an si din cate imi mai aduc aminte stiu ca nu a luat ci mai tarziu cand l-am dat primul an la cresa si racea des si a trebuit sa-i scoatem polipii.iar de biberon mi-a spus ca era bine sa-l scot mult mai devreme insa de la el sunt afectati cei de sus.ma simt atat de vinovata ca il pun sa treaca prin astea.mi-a mai spus ca intre 5 ani si 5 ani si jumatate o sa-i scoatem ce a mai ramas din cei de sus(4 la numar) fara anestezie generala, au ei o metoda pentru copii, ca este recomandat cu 1 an inainte de aparitia celor definitivi sa se scoata ca nu se inchid canalele iar cei definitivi au loc pe unde sa iasa.problema e sa nu fie afectati mugurii celor definitivi.oricum s-a comportat super razvan pentru prima sedinta si pentru ce i-a facut.acum mai avem martea viitoare programare.oricum doctora per total mi-a placut, a vorbit mult, si l-a luat foarte incet, a vorbit cu el tot timpul, nu ii arata nimic din ustensile.
cu casa sunt cu curu in sus.cine m-o fi pus.m-a mancat undeva.sper pana de paste sa termin, chiar daca nu o sa avem imediat si mobila, adica ne-a mai ramas doar patutul lui razvan si o comoda.vrem sa facem ceva mai de calitate in dormitor si nu cred ca o sa avem imediat posibilitati, dar mai asteptam.ca nu vreau sa iau asa la repezeala si sa stau iar peste cativa ani sa cumpar ceva.
masinile le-am reparat pe amandoua.sunt in stare buna de functionare.am alergat ca o nebuna marti si dupa piese sa fie gata macar o masina ca trebuia sa ajung la dentist.si nu se potriveau piesele.ehee, poveste lunga.
cam atat de la noi.azi am un program iar incarcat.asa ca va pup pe toate.

adriana&razvan-mihai 01.11.2004
varsta lui razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salut si eu scorpiutele....

La noi seara a trecut normal...

Adriana...mai lasa,draga mea,sentimentele de vinovatie si capul sus si mergi mai departe.Ce ti-a spus tie doftoru' face parte din programul de marketing si advertising...asa ca...ma lesi?!Astia ar fi in stare sa spuna ca e vina ta ca ai facut copii si ca i-ai mai si adus pe lume...pfuai!Hai ca m-am enervat!Ce gogosi ti-a bagat ,bay frate,cu greutate mica la nastere si alte baliverne de astea,cu lipsa de calciu si cacat de gen...Hai mah Adriana draga...io-te ca eu te pupicesc tare,sa iti treaca supararea si pune,fata draga,la cur tampeniile astea.Nu stiu daca ti-am zis,dar eu sunt nascuta la 7 luni si am avut 1 kil si vreo 700 de grame la nastere.Am numai dintii mei in gura,sanatosi si neplombati...imi lipsesc vreo 3 masele,extrase si atat...Surorile mele sunt nascute la 8 luni,mama ei de treaba...si au avut amandoua aproximativ 4 kile...si exemplele pot continua...scumpa mea.M-ai vazut cata monstru de om mi-s...Te rog io tare,nu te mai necaji si da la spate prostia de ieri...normal ca trebuia sa iti induce sentimentul de vinovatie,ca sa te faca sa plangi,sa te oftici si sa spui "Io-te ce doctor bun,cum le stie el pe toate...la el trebuie mers".Mergi la el,normal...trebuie sa rezolvi problema lui Razvanel...insa nu mai pleca urechea chiar la toate...
Te tzuc si te imbratisez cu mare drag si sper sa nu mai fi suparata!

Hai sa aveti o zi cat mai buna,fetelor!Vorbim!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana


Album pi casa

Pi casa nou



Amalgam de ganduri





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

ana, doctora, nu a zis ca ar fi vina mea.ea incerca sa caute cauza demineralizarii dintilor.insa eu ma simt vinovata, ca ar fi trebuit sa scapam mai rpd de biberon si sa ma fi dus la doctor de cum am vazut ca s-au tocit dintii de sus.doctora mi-a zis sa nu ma mai invonovatesc ca se rezolva, ca desi calciu nu s-a dus la dinti e o problema care se poate rezolva decat altele mai grave.nu stiu inca de doctora, sa vedem si la urmatoarea sedinta.insa important e sa-i faca dintii lui razvan.asta e tot ce conteaza.
iti multumesc ca esti alaturi de mine si ma incurajezi.

adriana&razvan-mihai 01.11.2004
varsta lui razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mina spune:

Adriana, potoleste-te te rog frumos ca zau daca are vreo legatura tot ce ti-a spus dr. Matei a stat cu biberonul pana spre 4 ani si are dintii super ok. Antibiotice a primit in primul an de viata. Nu de multe ori dar a primit.
La randul meu am fost super dopata cu antibiotice in copilarie, ca stiti voi cum era medicina pe vremea aia, si vora Anei, am toti dintii mei in gura, o singura data in viata m-a durut maseaua si ala a fost singura carie mai seriosa de cand ma stiu om in toata firea. Asta pentru ca tata cand eram mici ne ducea la 6 luni la dentist si a luat din pripa toate micile cariutze care apar in copilarie.

Incearca sa nu te mai invinovatesti fiindca Razvanu are nevoie de toata sustinerea ta si daca esti vraiste de remuscari nu ajuti cu nimic. Hai, Zoe, fii barbata!

Mina si
Matei-Costin, sensu'lu'viata lu'mami si tati
din:09.09.2004

www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=57655" target="_blank">cronicile vizigotului
Some people dream of success...while others wake up and work hard at it

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Buna, fete minunate !
Mariaa, am servit si eu din sampanie !
Fetelor, voi puteti deschide link-ul cu pozele Isabellei ? Am vrut sa mai admir frumusete de bb-lina si nu am reusit.
Ana, ce face Luana, cum ii mai e ?
Sa stii ca, se pare ca mergem cu masina la Buzias, pana la urma, desi e cheltuiala mult mai mare. Dar s-a scos trenul Galati-Timisoara si doar cu schimbare de tren si stat prin alta gara am ajunge la Timisoara.
Aveam si noi o ocazie sa ne intalnim si uite ca, nu reusim.
Adriana, bine zice, Ana, capul sus si mergi mai departe ! Nu-ti consuma energia pe invinuiri si regrete ! Nu mai poti schimba nimic. Zambeste, sa-i dai curaj lui Razvan si faceti tot ce e posibil pt. sanatatea dintisorilor urmatori !
Va fi bine, pana la urma ! Te imbratisez si te pup !
O zi faina, fete minunate, atat cat se poate, cu vremea asta de cacao !



Edit: am reusit sa vad pozele din nou !!!
Multumim frumos, ADINUTZA ! Sa-ti traiasca sanatoasa si vesela, finutza !






Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Copilasi din 2002
Scorpiutze

Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, la ora 13.

Emma INVINGE cancerul!

Mergi la inceput