Miresele anului 2006 (104)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Ar trebui sa schimbam titlul topicului in 'miresici cu burtici'...

Kitzy felicitari, sa ai parte de o sarcina usoara si totul sa fie bine pana la capat. Fii optimista ca stresul nu-i face bine burticii .




Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Buna dimineata!!!!!!!!!!!!
Azi mi-am luat inima in dinti si mi-am sunat dr, m-am gandit ca o sa zica ca de ce n-au trecut 2 ani intre cezariene, da a zis ca e ok si un an si 8 luni intre ele. Cam atat o sa fie pana nasc. In rest mi-a zis sa iau no-spa si duphaston si ne vedem peste 2-3 saptamani. De fapt m-a intrebat cand vreau sa merg si i-am zis ca numa mai incolo sa-i vedem inimioara daca totul o sa fie ok pana atunci.
In rest m-am mai impacat cu ideea sa am 2 prunci mici dupa mine, noroc ca soacra-mea sta langa mine si din vara intra in pensie, mama e aproape de mine, deci ajutor o sa am. Alin o sa fie toata ziua la lucru, asa ca macar mama si soacra sa-mi fie de ajutor.
Sa dea Domnul sa fie bine pana la capat!

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca de Diana (24.04.2008) si 4 cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Ma intorc si eu din delegatie (...asta nu e ceva nou )...si ce vad Kitzy ....Felicitari! vezi ca pana la urma a iesit asa cum ti-ai dorit

Aly si tu vad ca tot rar pe aici... munca asta ne omoara, noroc ca vin sarbatorile de Paste acu' mai luam si noi o pauza...
...si da, putem schimba topicul in "miresici cu burtici"
Lasa ca noi facem echipa comuna: eu, tu si ralu

Pup toate burticile si sper sa ne vedem mai des pe aici!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

sa ne fie de bine! (alora de am papat )
(asta fuse in loc de buna dimineata )

azi am papat o combinatie oarecum stranie, dar..comestibila...pilaf cu outz si cu salata verde cu rosii si castraveti....ma pastrez pt graterelu' de luni ..suntem invitati la un motz, la curte si....se va lasa cu cinste

ieri si azi mi-a fost mai bine, n-am mai hranit ratzele...mama lor de ratze ....s-or fi saturat cata lamaie le-am dat!

kitzy, bravo tie...bine ca o accepti pe soacra...mie cred ca imi va veni putin greu sa accept vreun ajutor..sfat..de la ea...nu stiu...ma tot gandesc poate oi fi eu ipohondra si fomeia e ok...da' parca, totusi...

Gio - prin preajma??

ca de restul (adek - Alyosha, boticu si onutzescu)....m-am convins......tin la silueta si la cariera, dom'le! ...nu vor burtzi, si pace!


krelia 9+
tzutzupida noastra creste si pozeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


lasa coana, caci Aly, oana si ralu nu vor bebei de criza. sau asteapta sa se descopere costumul cu burta direct?
Kitzy tu ai ajutor ce-ti pasa? saraca de mine...nu mai zic nimic.

Eu pe acasa si cu treaba prin oras. caut iepurasul si nu-l gasesc pt. nepoata,baiat de nasi si Marco.

si o zi buna sa aveti.
p.s. am mai crerscut o saptamana.

_
Gio26+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Adevaru'e , Gio...ca nu stiu ce vom face daca imi iese cupilu' crizat..sia sa sunt eu crizata, de fel ...daca mai iese si odrasla crizata....ta'su cred ca o ia razna, fara discutie

apropos de costumul cu burta...sa vezi ce ma gandeam acu' fro cateva zile..ce-ar fi daca, atunci cadn o femeie ramane gravida, pe parcurs ce ii creste burta ei, sa ii creasca si sotului? ....si sa-i vezi pe aman2 cu burti ...(bine, cred ca sunt unele cupluri in care, la un moment dat, se ajunge la a avea aceeasi masura la burtica )


krelia 9+
tzutzupida noastra creste si pozeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Am simtit eu ca ma povestiti

I-auzi Onutzule si tu Ralu cum ne categorisira fetele astea cu burtica.
La siluet hai ca mai tin, dar de cariera, halal .

Coana mare n-am nimic nici cu criza, nici cu valiza, dar deocamdata barza falfaie din aripi pe langa alte hornuri

Cat despre crescutul burtii in tandem, intr-una din zile mi-am vazut un mall 2 fosti colegi, el si ea, sotz si sotzie, zau ca nu stiai care dintre ei naste primul . Asa ca... se poate, dar eu una chiar ca nu mi-as dori. Lasa ca o ajunge o burta prin casa la momentul respectiv.




Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

hai ma c-am simtit si io ceva discutii pe acilea

Cel putin eu recunosc ca tin la cariera ...cu silueta ma descurc, nu-i bai ca iau masuri

...da vorba lui Aly, cum sa vina barza pe la noi cand umbla pe la alte casute...da io sunt convinsa ca suntem si noi pe lista de comenzi, mai pe la coada cei drept


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Aly eu zic sa te apuci de treaba, daca tot nu ti la cariera. nu de alta, dar ies copii frumosi la tinerete...si sanatosi.
ai rezolvat ceva cu cadoul acela? ma gandeam ca o masinutza dintr-aia care se impinge se putea cumpara la varsta aceea. cat e mic, o imping parintii, dupa ce creste se da el singurel, se impinge in picioare.
uite aici ceva asemanator:
http://www.bebelusulideal.ro/produs.php?id=430&utm_source=lady4ever&utm_medium=pagina_produs&utm_campaign=lady4ever
sunt si mai ieftine, nu de firma.
Oana d-na cu cariera...cand ti-o suna si tie ceasul biologic? berze sunt destule...anii tineretii nu se mai intorc.
krelia as vrea sa-l vad pe al meu cu putina burta....dar la cat e de siluet...poate in alta viata. si vorba Alinei...ajunge o burtoasa in casa.

_
Gio26+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Gio...vine si bebele...cand io veni vremea, dar pana atunci trebuie sa mai pu cateva detalii la punct


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput