Miresele anului 2006 (104)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Copy-paste de la alt topic:

azi am fost agitata toata ziua (adica ieri, vineri)...
am avut o stare de neliniste continua.
Pe seara n-am mai reusit sa intru la calculator.
Dar pe la 2 m-am trezit si n-am mai putut adormi. Si-am zis ca sa mai pierd vreo ora pe net, cu gand ca vine somnul.
Si am intrat pe DC, sa vad ce se mai scrie despre Emma. Si cand am vazut "Emma a plecat...", pur si simplu mi s-a taiat respiratia si-mi curg lacrimile. Si incerc sa-mi impun sa ma opresc si nu reusesc. Pur si simplu nu reusesc.
Nu stiu ce sa va scriu, nu stiu ce sa va zic, dar cred ca o vreme ma retrag.
Intamplarea asta nefericita, nedreapta, cruda... ma face sa vad multe lucruri cu alti ochi.
E important sa ne stabilim prioritatile in viata.
Si... punctul (1), niciodata, nimeni si nimic nu va sta inaintea celor dragi. Clipele cu adevarat minunate trebuie pretuite enorm. Totul e plin de imprevizibil pe lumea asta.
Nu va mai zic noapte buna, ca acusi va treziti.
Eu sigur nu mai adorm.
Efectiv imi simt sufletul greu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Asa e, Gio, tare greu mai reusesc sa ajung aici de la o vreme.
Si pe langa serviciu, casa si cate o iesire la prieteni sau cu prieteni - scuzele obisnuite la mine, mai sunt vreo 2-3 motive pe care nu vreau sa le zic aici, dar care imi rapesc din cheful de a scrie, din cheful de a intra zi de zi pe DC, din cheful de a fi ca acum un an, de exemplu. Nu au nicio legatura cu voi, dar... se petrec niste lucruri pe aici (aici - la mine, a nu se intelege aici - la topic) care uneori ma termina, alteori ma fac sa devin rece, nici eu nu stiu.
Cu siguranta nu intelegeti mare lucru, dar intelegeti ca nu pot si nici nu vreau sa detaliez aici.
Sa stiti, insa, ca va citesc cat de des pot, ma bucur pentru bucuriile voastre, ma intristez cand ceva va supara.
Va sunt alaturi, macar cu sufletul, si la bine, si la rau.
Si tot aici ma intorc pana la urma

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Da...e trist...s-a dus la ingerasi...Emma, matza noastra iubita a plecat.... sa ai un zbor lin iubit suflet chinuit.
De ieri nici eu nu sunt bine, m-=a bulversat vestea...parca e prea curand...
Bb al meu misca foarte tare de ieri si jos de tot...doamne ajuta sa fie bine, caci azi vroiam sa sun medicul. Cred ca m-am necajit prea tare....

sa aveti un weekend frumos si fericit celor care il sarbatoresc maine!


_
Gio25+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ralule
Gio nici mie nu mi-a venit sa cred cand am citit, cred c-as ajunge la nebuni daca i s-ar intampla ceva la Diana
Cu bebele sper sa fie totul ok, si la mine la inceput misca tare jos si de cateva ori am sunat-o pe dr si la eco totul parea ok, sper sa fie bine si la tine.
Diana a inceput tot mai des sa se ridice in picioare si sta destul de mult daca se tine de ceva, cred ca suntem pe drumul cel bun.
Aseara n-am reusit deloc s-o culc la ea in patut, nici la mine in brate n-a vrut sa adoarma, asa c-am culcat-o la mine in pat, unde a adormit imediat, of course
Pe cand m-am dus la culcare dormea de-a latul patului pe partea mea si-a trebuit s-o mut, noroc ca nu s-a trezit. In rest s-a mai trezit o data noaptea si dupa-aia la 8 dimineata. Nu mi-a venit sa cred
Cu o noapte inainte m-a tinut treaza mai toata noaptea cu foilei, cu ridicat in fund, cu marait etc. Oficial asta e a doua noapte din viata ei cand doarme asa bine
Paste fericit celor care il sarbatoresc azi!
Ma duc sa-i dau msg la dr ginec cu care am nascut ca azi are Pastele

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Buna seara!Cineva cu nume de floare pe-aici?Noi am rezolvat cu carutul, eram in magazin sa il luam si ne-au sunat intamplator nasii bebelinei sa vada ce facem, si cand le-am zis, au spus pe un ton cam dezamagit:"v-am luat noi carut!" A fost o surpriza foarte frumoasa, e un gest minunat din partea lor, eu chiar am fost impresionata...Pregatim cuibul, printre altele, ne-am mutat la casuta noastra si azi am achizitionat plita incorporabila si cuptorul, a mai ramas doar masina de spalat si gata!V-am pupat, o seara frumoasa!Ana-Maria 38+AMR 2 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


eu tocmai am vb. cu dr., vroiam sa vad ce mi-a iesit la cultura...nu am stafilococ, doar candida...pe care o tratam inainte de nastere.
Mi-a recomandat mai multa odihna...asta ca i-am zis de intepaturile de jos si de miscarile bemai jos....asa-mi trebuie daca m-am cam obosit zilele trecute. cand o auzi Clau sa vedeti ce imi iau. gata...nu mai fac nimic in casa...il astept pe el sa vina de pe santier si sa termine curatenia de paste.

Kitzy nu stiu cum se face, dar si marco nu mai are nimic cand doarme cu noi...nici cosmaruri, nici o durere ...toate ii trec. Smecheri sunt copii astia.
Anamaria ma bucur ca aveti carucior, ce te faceai de cumparai si tu?
ma bucur ca ati terminat si v-ati mutat la casuta voastra...
acum relaxeaza-te...profita de ultimele zile. Inarmeaza-te cu odihna pt. perioada urmatoare.

Ieri am iesit pe-afara si in centru...au aaprut terasele si hop si noi:
http://www.dropshots.com/giova2

si o sapt. buna sa aveti.

_
Gio25+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata
De azi sunt posesoara a II

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

iuuuuhuuuuu!!!
ce ma bucur!
abia astept sa afli dpn-ul...poate poate nasti in decembrie si te bagi la nov-dec09

Bravo! sa mearga totul struna!

Citat:
citat din mesajul lui kitzy

Neata
De azi sunt posesoara a II

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca de Diana (24.04.2008)




krelia 9+
tzutzupida noastra creste si pozeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ioi, ca am emotii....... oare cum o sa ma descurc cu 2? Pe cand ar trebui sa nasc, Diana o sa aiba 1 an si 8 luni. Sper sa fie ok. Nici nu-mi sun dr pana nu fac 8 saptamani. O sa stau cu emotii cat casa pana atunci, sper sa fie totul ok.

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

felicitari Kitzy!!!!
Sarcina usoara in continuare si un bb sanatos. Poate te faci colega la Odisee cu coana.
Hai lasa disperarea...nu te gandi cum te vei descurca cu 2. eu nu o fac, caci nu am chef de depresii. Toate la timpul lor......

_
Gio25+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput