Miresele anului 2006 (104)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

noi suntem cu musafiri...finii din Sibiu, adica vara-mea si sotul ei.
in rest totul ok, vreme faina...copil la gradi, asa ca profitam si iesim, pana il luam de la gradi.

Ana Maria nu am apucat sa pun poze cu caruciorul. sper sa reusesc diseara, te incurc? trimit PM cu nr. meu, musai sa ne anunti.
Krelia imi pare tare rau ca treci prin astea...dar sunt specifice sarcinei, si toate am trecut mai mult sau mai putin, sau deloc prin ele. te consolezi cu ideea ca pe la 16-18 sapt. scapi de ele(daca esti norocoasa).
Aly nu stiu ce sa zic ca ar folosi la varsta asta...daca nu vrei jucarii..atunci habar n-am...toate accesoriile le-a folosit sau le-a cumparat deja. te anunt daca imi vine vreo idee.
Kitzy, Botic .

un weekend fain sa aveti.

_
Gio24+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Ana Maria uite aici pozele cu cele 2 carucioare. daca mai ai intrebari te ajut:
http://www.dropshots.com/giova#


_
Gio24+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Salut!
Alina chiar n-a fost cu intentie sa speriu lumea, imi pare rau daca asa s-a inteles, am vrut doar sa stie la ce sa se astepte in caz de ceva.


Ce frumos e afara, parca prea dintr-o data a venit caldura, nu?

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Gio (imi place la nebunie nickul tau, asa am salvat si nr in telefon), am vazut carutul si mi se pare super ok. Cum merge directia? Adica merge drept sau deviaza? Ca din punctul meu de vedere, asta e cea mai mare problema la cele pe 4 roti, eu ma gandeam initial sa luam unul pe 3 roti, dar cand am vazut preturile m-am mai linistit Kitzy si Alina, daca de la sfaturile despre cezariana vs. nastere naturala v-ati luat , imi cer scuze ca am starnit pe-aici valuri...eu eram chiar decisa pe nastere naturala, si sunt in continuare, doar ca, asa cum am mai zis, mi-e un picut teama, dar nu ma bagati in seama......oricum, de speriat nu m-a speriat nimeni, dimpotriva, sfaturile despre ambele variante sunt mai mult decat binevenite Ana-Maria 36+AMR 4 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Kreliuz ma bucur ca totul e bine

burticile...ce repede trece timpul

am citit tot ce a-ti scris dar ma bag repede la somn..azi noapte la ora 2 am sosit de la Timisoara si sunt franta (Gio n-am avut nici un minut liber ca te-as fi sunat sa bem o cafea impreuna ) Ce vreme faina a-ti avut ieri...super, am stat 3 zile si am ajuns o data la Mall seara la 9,30 cand tot ce am putut face a fost sa beau o cafea.

saptamana vitoare merg in Moldova...tot un maraton care o sa ma termine

Aly vine concediu ...si eu ma gandesc la vara deja

va pup pe toate


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Azi mi-au plecat musafirii...casa e goala.
ieri am fost la Szeged....timp frumos, bani stricati, maini si picioare umflate...doamne ce ma va astepta mai incolo. Nu am avut probl. dintr-astea in prima sarcina. Uite ce face caldura cu o .
Ana Maria caruciorul merge super usor, nu am probl. cu directia...rotile din fata se pot bloca ca sa nu se invarta, dar merge mai naspa sau se lasa libere si se tot invart ele....dar merg foarte bien ambele carucioare. Stiu ca vara-mea si prietenul ei aveau probl. la inceput...nu puteau merge drept cu caruciorul, pana si-au intrat in mana.
oana asa deci, ai fost pe-aici si nici un semn...si inca 3 zile!!!

duminica frumoasa sa aveti, fug sa pregatesc snitelele...nu am chef, dar trebuie sa papam si noi ceva de pranz. supa e gata, astept sa vina baietii mei de la o expo de masini.
si stau cu sufletul la gura ca de la ora 10 a intrat in cezariana o amica si nu stiu inca nimic.


_
Gio24+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ciao!
Gio cum ii prietena ta, ai vesti? E ok?
Ieri am achizitionat cu carucior baby care cu 189 Ron, sa vedem si cat m-a tine pe gropile Clujului

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


a nascut prietena mea, la 10:30 pe bb raul de 2800 gr si 49 cm. DPN_ul era pe 20 aprilie, dar s-a grabvit, caci acum era dr. de garda si a ra,as cu traume de la prima nastere, vroia neaparat cezariana. ieri erau bine amandoi, ea sub efectul periduralei. mai sun azi sa vad cum e...o dor toate cele....
Sa foloseasca Diana sanatoasa caruciorul si sa va tina cat mai mult.

Am pus si eu poze de vineri si de sambata:
http://www.dropshots.com/giova
revin mai tarziu, acum plec in oras cu treaba, sa scot copilul de la inot si in parc cu el.


_
Gio24+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Kitzy, felicitari pentru achizitie!Gio, scuze ca nu am retinut, poti sa mai zici o data ce firma e carutul din poze? Felicitari pentru bebeul prietenei tale!!!Noi am fost azi la eco si am venit putin abatuta, bebelina are DBP ceva mai mic decat varsta sarcinii. Intre timp m-am lamurit si eu ca nu-i motiv de ingrijorare si ca totul e in regula. Ne-a zis ca de saptamana viitoare pot naste oricand...si iar a crescut morcovelul V-am pupat, o saptamana usoara!Ana-Maria 37+AMR 3 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!

Am trecut rapid sa vad ce mai ziceti, ca pe urma intru in paine si iar nu mai apuc. Si acasa m-am apucat de curatenie, asa ca lucrez pe doua fronturi .

Anamaria stai linistita ca nu 'ne-am luat'. Ziceam si eu ca fiecare experienta e unica, sunt multi factori personali implicati. Oricum acuma trebuie sa auzi doar lucruri pozitive, mai ales ca ai ajuns pe ultima suta de metri.

Kitzy sper ca nu te-ai suparat .

Oana si eu visez la vara, desi deocamdata nu ne-am hotarat ce sa facem in concediu si nici exact cand ni-l luam. Chiar asta povesteam cu huzbandu weekend-ul asta, ca daca ne luam concediul pe la final de iunie - inceput de iulie, el mai voia si prin septembrie. Numai ca eu programasem pe vara un concediu de 2 saptamani (cica mai nou ne obliga sa luam o data pe an doua saptamani legat - si tot avem noroc, pentru ca legal ar trebui sa ne oblige la 3 si cum avem acest concediu 'minunat de generos' daca imi iau 3 saptamani odata, raman cu nimic), plus concediul de acum de dupa Pasti, plus cel obligatoriu de Craciun... si de unde sa mai iau si in septembrie...
Spor la treburile cele multe.

Gio . Lasa ca o sa fie ok.

Kreliutz tu nu mai zici nimic? Sper ca esti ok.

Fug, ca deja e tarziu si iar nu apuc sa-mi termin trebile. Sa aveti o zi frumoasa!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput