Miresele anului 2006 (104)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
Krelia banuiam eu ca hematom a fost bine ca nu-i mai rau
Anamaria in sfarsit ne dai si tu vesti, ma bucur ca nu s-a intamplat nimic rau. Cat despre carucioare, ce sa zic, sunt si din astea mai ieftine care au 3 pozitii la spatar, printe care si culcat de tot, numa ca nu stiu cat sunt de bune la preturile alea, mie oricum nu-mi trebuie mare lucru da diana e mare deja si nu mai sta mult in carucior. Da oricum ar fii bine sa-ti gasesti unul cat mai usor si sa fie si durabil. Asta mare care il am eu, are 10 kg si a fost 500 de lei de la firma Douceur. N-am avut nici o problema cu el.
A, si ar fii util daca ti-ai lua cu roti de cauciuc, nu de plastic, ca nu scutura asa tare, nu suna si nu se roade plasticul

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza aproape de amiaz.

Krelia bravos, asa trebuie, sa stea tzutzupida cuminte acolo pana ii vine vremea sa iasa in lume .

Kitzy eu nu ma agit extrem de tare pentru masa de Pasti. O sa fac ceva salate pt mic dejun, deocamdata m-am decis asupra unei salate de vinete si o salata de ton cu porumb. O sa fac un gulash iar la felul doi o fripturica de pui si de porc fac cotlet umplut cu cabanos si o rulada de porc cu bacon si ciuperci. Praji fac Sumeghi si Tiramisu. Doar la atat m-am hotarat pana acum. Poate face mama niste sarmalutze in foi de vitza sau gulie.

Fetelor, dati-mi si mie niste sfaturi legate de scaunel de bebei cu masutza pentru papat. Ce as putea sa iau sa fie ok si la un pret rezonabil? Merci.

si va doresc o zi buna.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Ana maria chiar ate-am cautat ieri in ultimul cap. scris la odisee, dar nu ti-a aparut numele.
Bine ca esti ok si 2 in 1. nasol cu durerea de sold...cine stie pe ce nerv apasa bb....
Eu am nascut natural, vroiam cu peridurala, dar nu am mai apucat. la 7:45 prima contractie, la 10:30 a iesit marco. Speedy gonzales, nu alta. acum nici nu vreau sa ma gandesc...cred ca de i-as zice dr. ca vreau cezariana, m-ar scoate afara din birou. daca totul e ok si pot naste natural, asa as vrea. daca nu va mai fii asa de speedy...voi folosi peridurala. Cezariana e ultima sol. si doar in caz ca ceva nu e ok.
BB deja e mai marisor decat ar trebui, pe Marco l-am nascut cu 3850 gr, asa ca mi-e groaza de greutatea lui Edy. sper sa nu depaseasca 4 kg si sa fie expulzia usoara.
Carucioarul asta de care vorbeam nu se poate folosi de la 0+, nu are suprot de cap pt. noi-nascuti. eu am mers la carucioare pe gama Chicco, ambele sport fara landou, ca oricum nu il folseam mult. primul are suport pt. cap, se lasa perfect la orizontala. al 2-lea e mai usor, tot cu 3 pozitii, perfect la orizontala.
Acum as vrea Quinny buzz, e cam scumpicel 20 mil. sa vedem cum stam cu banii. landou am primi de la nasii nostri, asa ca ne-am scos.
Mi s-a pus pata pe caruciorul asta si cum bb2, va avea toate accesoriile de la marco si doar hainute noi...para as vrea sa-l rasfat si pe el...si pe noi mai ales. Totul depinde de banuti...mai vedem...nu ma agit inca.
caut poze cu ambele carucioare sa-ti faci o idee. dar sunt la Real, cora, careffour o groaza in promotie. ambele au roti de cauciuc, cum zicea Kitzy, si acum le am si sunt ca noi...chiar nu stiu de ce vreau al 3-lea...dar..na...
Aly eu am scaun de masa tot de la Chicco, era cam la 450 lei si acum e tot la fel. sunt si mai ieftine, cred ca gasesti si la 200 lei si tot treaba aia o fac. depinde acum de cati bani vrei sa dai pe el....

_
Gio23+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Alina buna idee cu salata de ton cu porumb ma gandeam si la o salata de boeuf, de vinete, ouale umplute le sar, ca doar o sa am oua fierte, in rest, ma mai gandesc si eu. Praji chiar nu stiu, poate o sa fac si eu un sumeghi, ca la alin tare i-a placut.
Cu scaunul de masa, cum zicea si gio, depinde cati bani vrei sa dai. Sunt si la 200 da mi se par super slabe, diana l-ar strica instant la cat se fatzaie in el, noi am luat de la graco cu 500 de lei, spatar pe 3 pozitii, inaltime reglabila, sunt ffff multumita de el.
Anamaria daca poti naste natural, pe ideea asta sa mergi, cezariana nu e o idee buna doar asa, ca nu vrei sa treci prin travaliu, e totusi operatie mare, iti taie uterul, si dupa ce trece anestezia, iti doresti sa nu te fi nascut pe lumea asta
Eu natural am vrut, da nu s-a putut.

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Buna fetele!

eu sunt praf..mi-e un rau de nu vad nici la 1 m in fata ochilor...imi este si somn...abia stau in scaunul asta....

azi am reusit performanta de a in masina...drept pt care a trebuit sa ma intorc acasa, sa ma schimb...si ma imbracasem ca o floricica ...citisem undeva ca vitaminele luate dimineata te fac sa ....cred ca asta este cauza....si cred ca le voi lua dupa-amiaza, dupa ce voi ajunge acasa....ca in felul asta, apai nu mai ajung nici pana la coltul blocului..

o sa intru mai incolo, dupa ce va voi citi pe fiecare si sper sa nu ma placintesc iar..

va pup pe toate!



krelia 7+
tzutzupida noastra creste si pozeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Of, saraca de tine... n-ai ce face. Ar trebui sa-ti iei niste pungi sa ai in masina pt cazuri din astea.

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Multumesc ca v-ati facut griji! Gio, daca imi dai un PM cu numarul tau de telefon te anunt cand nu mai sunt 2 in 1 .Daca ai gasi poze cu carutul de care zici ar fi super! Chiar nu am chef sa dau 10-15 mil, cand cu banii astia as putea lua dressing Durerea mea de sold e din ce in ce mai puternica, abia ma misc, dar ma tin tare pe pozitii si inca merg la birou si fac drumuri catre casuta in care ne vom muta. Abia astept! Sotul ma intreaba toata ziua daca m-a apucat cumva cheful de "pregatit cuibul" ca i-am zis eu ca asta ar fi pre-travaliul. Cred ca e usor panicat, e primul bb si nu prea stie ce are de facut.Krelia, eu cat am luat vitamine, le-am luat dimineata, si nu am vomat decat o singura data, si asta prin luna a 8-a, cand am mancat usturoi cu prea mare pofta.Deja va ganditi la menu-ul de Pasti..., eu nu stiu decat ca nu voi gati nimic, cel mai probabil voi fi pe la maternitate pe-atunci, dar ma bazez pe mama, care gateste grozav!Kitzy, natural parca as vrea si eu...doar ca mi-e frica! Ana-Maria 36+AMR 4 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:


V-am citit in viteza.
Bine ca n-ai patit nimic, coano
Gio, vazut poze.
Ana-Maria, asa putin mai ai? Acum ma uitam la semnatura
Ralule, primavara la Iasi. Cand cu vant. Cand cu soare. Cand cu ploaie
Aly, muncesti, muncesti?
Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Da...asa putin!Dar chiar e putin? Ca eu trag speranta ca mai e un picut...Nu stiu ce-i cu mine, sunt ca un copil care refuza sa infrunte realitatea. Uneori chiar ma gandesc ca nu se vede ca sunt insarcinata si cand ma intreaba lumea cum merge sarcina sunt surprinsa ca stiu de ea Si cand ma gandesc ca maine schimb semnatura...si trec la AMR 3 saptamani...am emotii...e normal? ma asteptam sa ard de nerabdare sa vad mogaldeata, si pe de o parte chiar imi doresc enorm sa o vad, sa stiu ca e sanatoasa si ca are tot ce ii trebuie...dar pe de alta parte mi-e putin teama de tot ce v-a urma.Plec la somn ca o iau razna de tot Ana-Maria 36+AMR 4 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Neatza!

Krelia nasol, ce sa zic. Incearca sa schimbi ora de luat vitaminele, poate asta te ajuta. Altfel, curaj ca nu mai e mult si misca tzutzupida si pe urma gata cu greturile.

Kitzy, Gio masutza o voiam pe post de cadou, ieri am aflat ca a primit deja masutza, asa ca trebuie sa ma reorientez. Imi dati o sugestie, ceva? As vrea ceva sa ii foloseasca pe cand e copilul putin mai mare, pe la 10 luni - 1 anisor asa.

Kitzy nu mai speria lumea pe-aici [:P]. Pana la urma cred ca oricui i se pare ca ar fi fost mai bine in celalat fel, pentru ca n-a trecut pe-acolo. Depinde de organismul fiecaruia. No offence

Ralule muncesc, muncesc. Bine ca mai vine si cate un weekend. Si ma mai consolez cu amr-ul de 3 saptamani pana la concediu, ca altfel mi-as lua campii.
Bine ca a venit primavara si la Cluj, ca altfel cred ca dadeam in depresie. Se anunta vreme buna pe weekend, asa ca abia astept sa ies si eu din casa, la o plimbarica, la un badmington.

Anamaria probabil toate gravidutzele trec prin momentele astea de panica inainte de a naste. Lasa ca va fi bine si o sa-ti tii curand bblisa in brate.

si va doresc un weekend relaxant!


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput