Miresele anului 2006 (104)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Krelia ai grija de tine si sa vii astazi cu vesti bune.

fetele.


Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Mneata!
Si la noi a plouat noaptea si azi e vreme inchisa si baltoace pe afara pe cand m-am bucurat si eu de vreme buna.
Asa....sa va spun ce-am hotarat: imi schimb caruciorul cu unul mai usor si care se inchide tip umbrela. Nu ca al meu ar fi greu tare, are 10 kg si asta pe care vreau sa-l iau are vreo 7, deci nu-i mare diferenta, da imi place ca e mai mic. Nici nu vreau sa dau o caruta de bani pe el, am vazut ceva fain de la chicco la 250 de lei, si se poate face si culcat de tot, nu ca ar dormi diana afara da ca idee...ma gandesc ca la munte ne-ar ajuta mai mult unul mai mic decat dihania asta de carucior pe care-l posed acuma
Acu sa vedem daca diana o sa serveasca noul carucior sau nu.
Kreliussssssss sa vii cu vesti bune, ca altfel......o iei
Gio ce noutati mai face bb din garsoniera? S-o apucat de curatenia de primvara?
Ralu cum ii vremea pi li Iasi?
Alina da-mi te rog ceva idei de masa pt Pasti ca io-s in pana rau de tot


Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Am fost si noi la dr. maimutica mea dormea, mi-a facut si 3 poze in 4D si una cu obiectul din dotare ca sa-mi intre bine in cap ca e BAIAT. se vedea foarte bine, dar dr. nu a insistat asupra organului masc. ca sa nu ma mai deprim. Bun dr. am.
Bb e ok, mai mare cu 3 zile decat trebuie....are 665 gr...va fi un baban ca si frate-su'.
Col inchis, totul ok, acum e cu capul in jos, dar inca se mai poate invarti, are loc.
Mi-a zis ca mat. privata de langa mine se deschide prin iunie si ca o nastere normala ar fi 1500 euro, cezariana 2000 euro. Mi-a zis ca mergem si la cealalta daca vreau sa nasc acolo, depinde de mine... Mai bine zis depinde de al meu sot daca face banii astia pana in iulie. Eu m-am tot gandit si nu stiu daca se merita sa dau atatia bani pt. 3 zile de cazare. caci, vorba dr. daca bb face complicatii tot la bega sau odobescu ajunge.

am fost si am papat la mall cu al meu sot. acum mi-a venit acasa, nu se simte bine, n-are de lucru, n-are bani....si sta pe capul meu.

revin dupa ce pun poza de la eco, caci nu mi-a mai inregistrat nimic, am uitat sa-i spunem.

_
Gio23+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Poze cu bb Edy:
http://www.dropshots.com/ioanaP#

Krelia te asteptam cu vesti bune!
Kitzy e bun caruciorul ala, si noi avem unul asemanator, putin mai greu si cu 100 lei mai scump, dar a fost super. dormea marco la greu in el, de la 6 luni il folosim. sper sa-l accepte si diana.

_
Gio23+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

He, he mie mi se pare ca zambeste poate viseaza ceva frumos....
Ma uitam si la carucioare Primii Pasi, am vazut pe net ceva la 5 kg, as vrea sa fie cat mai usor, oricum duminica mergem in cercetare sa vedem daca luam ceva sau nu.

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Mergeti direct cu Diana si o puneti in carucior. ve-ti vedea in care sta mai bine.

_
Gio23+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Buna fetele!

Am vesti bune ..tzutzupida creste mare (are deja 1,33 cm), bataile inimioarei se intetesc (158bpm) si sta cuminte acolo, in casuta ei!
Hematomul...s-a mai retras si el, s-a mai micsorat, insa nu in totalitate...dar, luam utrogestan in continuare si trebuie sa-l dovedim!

Gio, m-am uitat si eu la Edy, sa stii ..poate il imprietenim cu bbb-ita mea...Doamne ajuta sa iasa fititz, frumoasa ca ta-su si desteapta ca ma-sa

kitzy, noroc la cumparaturi

Aly,


krelia 7+
tzutzupida noastra creste si pozeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Krelia ma bucur ca bb e ok si la locul lui. Poate sangerarea a fost din cauza hematomului.
Ai grija de tine in continuare.

Ana maria pe unde esti? hai ca nu ai mai semnat condica si intru la banuieli.

_
Gio23+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Hai ca eu mi-am luat-o azi, de 1 aprilie. Eu de cateva zile bune tot dau refresh la pagina 20 din capitolul trecut si ma mir de ce nu mai scrie nimeni . Am vazut ca a zis Krelia ceva de capitol nou, dar nu era link (na, eu asa-s obisnuita de la odisee - mura-n gura) si am zis ca o fi vreo invitatie sa se deschida capitol nou. Si dand eu azi refresh la pagina pentru a mia oara, vad subiect inchis si imi pica fisa Eu sunt relativ bine...de joi ma tine o durere de sold cam nasoala, aproape ca nu pot merge, mai mult ma tarai. Si a picat tare prost, ca suntem cu catrafusele in genti, cutii etc ca vrem sa ne mutam intr-o saptamana. Iar eu abia ma misc, mai trebuie sa merg si la birou (dar mi-am luat liber pana-n pranz-dorm pana la 12 zilnic si abia pe la 1 ajung la munca).Luni merg si eu la dr sa ne zica daca e aproape sau nu momentul cheie...Krelia, ma bucur ca e totul bine! Si sper sa iasa fetita, cum iti doresti!Gio, vad ca tu tot suparata esti ca e bebitz si nu bebitza, eu sunt aproape sigura ca o sa ajungi la sentimente mai bune cat de curand! Chiar vroiam sa te intreb: tu cum l-ai nascut pe Marco? Naturelle sau cezariana? Scuze, dar eu chiar nu am retinut Eu m-am tinut sus si tare ca vreau natural, dar acum ca se apropie momentul, parca as cauta o scuza sa ma indrept spre cezariana, dar sa fiu nevoita, daca s-ar putea, nu sa aleg eu. Eh, hormonii astia, am luat-o razna definitiv Ana-Maria 36+AMR 4 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Aaa, si vad ca vorbiti de carut. Cel de care ziceti voi se poate folosi de la 0+? Ca noi nu am reusit sa cumparam inca, si stam cam prost cu banii ca sa aruncam 10 milioane, cam cat am vazut ca ajunge unul cat de cat ok...Ana-Maria 36+AMR 4 saptamani

Mergi la inceput