Miresele anului 2006 (104)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Silvia wow, ce bine seamana cu tine! Si e atata de frumoasa am savurat fiecare pozica cu mititica. Sa-ti traiasca si sa fie cuminte


Fetele, am vesti noi si bune!!!! NU MA MAI MUT!!!!!!!! Si-s atata de fericita!!!!!!!!!
Aseara inca ne gandeam......mai, oare facem bine ce facem? La amandoi ne era asa de groaza cu mutatul si nu pt renovat, cat pt faptul ca era mai intunecos apartamentul si parea mult mai mic decat a meu cu 2 camere si parca sufocant, nush cum sa zic. Asa ca am zis, gata! Nu ne mutam daca nu suntem 100% siguri si nu ne mutam deloc cu placere. Adica atunci cand gasesti un ap, ar trebui sa te bucuri, dar la noi era pe dos. Am zis ca ne punem noi centrala vara asta, zugravim si gata. Oricum erau si multi bani de dat pt diferenta, cu mult peste pretul pietei si inca pe atata de bagat in el si daca facem un total, cu banii aia toti mai cumparam unul cu 2 camere. Oricum vrem prin toamna, iarna sa incercam sa mai luam ceva pt chirie si macar mai avem inca unul care o sa ramana la Diana.
Asa ca aseara l-a sunat pe proprietar si i-a spus ca nu mai facem schimbul si atata m-am simtit de usurata, ca nu va puteti inchipui.

Krelia stii ce ti-am zis eu cu primele miscari? E ca si cum ti-ar bolborosi matzele de-aia adesea se confunda, dar nu la mult timp dupa asta, o sa simti exact ca si cum te-ai bate un pic cu degetul pe obraz, mici lovituri usoare, asta o sa simti, n-ai cum sa le ratezi

Gio nu mai ai mult si scapi si tu de insomnii si de burtica si sa dea DD sa poti naste natural

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Da Gio, sambata suntem nasi....normal ca o sa va arat poze, abia astept...cu siguranta va fi un chef fain, miri sunt tineri 24 de ani si avem multi prieteni/cunostinte comune, asa ca in mare cunoastem invitatii

Cumnata mea va avea baietel , si eu m-am bucurat foarte tare pentru ei, mai ales dupa ce fetita a murit si-au dorit extraordinar de mult un bebe

Auzi, mai in gluma mai in serios...cred ca la noi ar putea veni barza eventual in concediu cand vom fi relaxati si nu vom mai fi pe drumuri


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Oana uite, ca ne dai si noua o veste buna in sfarsit ia prinde inaripata aia

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

kitzy mai ce schimbare de situatie. daca nu erati convinsi100% bine ati facut ca nu l-ati luat. In plus...cum au scazut preturile la ap., mai bine cumparati altul, vorba ta si-l inchiriezi. vedeti voi.
oana va tin pumnii pt. concediu...sper sa lasi protectia deoparte, ca altfel nu prindeti nicio inaripata.
Chiar ma gandeam ieri la cumnata ta, daca a mai ramas sau nu insarcinata. vroiam sa te intreb, dar mi-ai luat-o inainte.

_
Gio30+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ooana

[navy][font=Comic Sans MS]Mai, mai ce se intampla aici ...vad ca m-ati atacat pe toate partile ...ma bucur ca mai am si eu "colege" pe Ralu si pe Aly

Colega, baga si tu nasul mai des pe-aici. Nu ma lasa doar pe mine la inghesuiala.


Citat:
in rest noi cu acelasi program, samabata asta vom fi nasi, abia astept , sper sa ne distram la maxim...in iunie mai avem o nunta la Bucuresti....

sa va traiasca finii si sa va distrati super la nunta
Citat:
apoi la toamna daca totul merge bine botezul primului nostru nepot tot la Bucuresti
Cumnata mea cred ca va naste in aceeasi perioada cu Gio

Oana, e cumnata care a pierdut bebe?
Si... ai mai zis pe aici ca acum asteapta bebe? Mi-a scapat mie sau a fost secret pana acum?
Oricum... sa mearga totul ok pana la final.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kitzy

Fetele, am vesti noi si bune!!!! NU MA MAI MUT!!!!!!!! Si-s atata de fericita!!!!!!!!!

Hai ca esti tare, Ralule!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ooana
Cumnata mea va avea baietel , si eu m-am bucurat foarte tare pentru ei, mai ales dupa ce fetita a murit si-au dorit extraordinar de mult un bebe

aha, m-am lamurit si eu acum. Era mai jos raspunsul asta al tau.

Citat:
Auzi, mai in gluma mai in serios...cred ca la noi ar putea veni barza eventual in concediu cand vom fi relaxati si nu vom mai fi pe drumuri [/font=Comic Sans MS][/navy]

Auzi, domnita, mai in gluma, mai in serios, anunta si tu din vreme. Macar poate prindem acelasi tren.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Neata'

Kitzy, daca nu v-ati fi bucurat de el(apartament), mai bine e ca a-ti renuntat...

Gio am mai zis chiar la inceput ca e cumnata mea graviduta...oricum dupa fetita a mai pierdut o sarcina, asta e a 3-a...dar slava Domnului ca e bine si mai are o luna si jumatate pana la termen, asa ca asteptam barza la jumatatea lui iulie

Ralu, intru si io cum pot....mai ales cand pot si am timp...
mai la noi si daca am calcula care e "ziua magica" ar fi putin probabil sa fim amandoi in aceeasi localitate ....si de asta ziceam eu ca e posibil in concediu ca atunci suntem impreuna!
Oricum te anunt eu Ralu...fi pe faza ca am concediu in iunie (dar exact atunci sunt la CM ) si in august
...ahai la munca ca am luat-o pe "aratura" cu discutiile astea


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Elenelor si Constantinilor!!!
Nu mai retin cine e Elena dintre miresici....Botic sau Oana sau nici una si o fi alta?
deh...neuronii mei sunt in burta...la bebe.
oana stiu ca a mai pierdut o sarcina, dar nu-mi amintesc de asta de acum sa fi zis. Conteaza ca e totul ok si vor avea bebele mult dorit. eu am DPN-ul pe 19 iulie, asa ca suntem pe-aproape. Iulie-august...iar e plin de baieti care se vor naste.
Botic sa inteleg ca te bate un gand?.....

fete va, merg la bagaje, azi plecam la Alba, maine am intalnirea de 10 ani de la terminarea liceului. ne auzim pe weekend.

_
Gio31+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Gio distractie faina la Alba!!!! Ce fain ca tineti reuniunea, la noi ioc!
Ieri am aflat ca la anul o sa mai am o nunta la un var primar, si inca una la cumnatu, unde o sa fim nasi, asa ca sa ma tin bine de buzunare, sper sa nu mai vina inca o nunta.

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput