Miresele anului 2006 (104)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Gio, cred ca ai dreptate cu scoala ...daca nu cumva i-om duce si la facultate .....pan' se brodete oana sa faca ceva ..
hai ca mai ai ai putin-putin....cum nasti pana la uram, normal sau prin cezariana?
ah..si sa te mai intreb ince ceva....pe la ce varsta l-ai simtit tu pe Marco? (dar pe Edy?)..si cam ce senzatie fu?
(cred ca am mai intrebat- si pe kitzy...da' nu mai tziu minte ce mi-a zis
intreb si eu ca sa fiu pregatita, sa nu cumva s se intample si sa pierd momentul


krelia 14+
tzutzupida noastra creste si pozeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

bun gasit, dragele mele!
v/a fost dor de mine?. am revenit si avem mai mult elan ca doar unde/s 2 puterea creste
despre lunile in care am lipsit pot spune ca au fost cumplite. am sa va povestesc poate cand se vor estompa amintirile si durerea. va spun doar ca nasterea fetitei mele a fost o experienta unica, minunata care m/a readus la viata.
Crina a venit pe lume pe 3.03.09 la ora 22.15. 3,2 kg, 50 cm si nota 9. a stat o noapte la oxigen si de a doua zi cu mamica in rezerva.
acum suntem deja mari, avem 6,5 kg, 60 cm, suntem cuminti, papam tzitzi, iesim in parc si ne jucam. am deja si vocabular...stiu sa zic> aia, ga, ghi,eee, nco... si alte cateva sunete imposibil de reprodus ptr mami.ma joc deja cu jucarii mai ales cu un cuti pe plus portocaliu si o sunatoare peste. am fost si la marea intalnire cu doamne doamne si acum sunt crestina.
asadar fetelor am o minune de fetita. sper ca voi sunteti bine toate. deabia asteptam sa vb. cu voi. revin cat de curand cu poze. mii de pupuici.
am aflat ca avem si burtici, am lipsit da am fost informata, asa ca le urez sarcini usoare si bb/i sanatosi.





silvi mama CRINEIPOZE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns silvi8 spune:

am pus si cateva pozici ptr cine doreste sa vada o fetita frumoasa
noapte bunuta!

silvi mama CRINEI

CRINA MINUNEA MEA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui krelia
ce sa va zic de burtix..deocamdata nu se vede foarte tare...asa ca nu am ce sa va arat...decat buricul..si suncile, poate ..si oricum..nu online...ca nu vreau sa le dau de lucru paparazzilor
va tin la curent, in orice caz

baga-ne pe e-mail, coano

Aveti grija cu bunica. E tare greu pentru toti. Stiu din situatia in care ne aflam noi acum, de asta zic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kitzy

Gata, ne mutam si o sa-mi fie dor de apartamentul meu

Ralule, eu te inteleg. Dar hai, nu mai plange, ca ma faci si pe mine sa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui krelia
botic....la tine e totul ok, cand iti falfaim majoretele si tie?

Eu ma pregateam sa zic ca pe mine nu m-ai bagat in seama si m-ai sarit, si cand colo... tie iti arde de glume, din cate vad

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Silvia, ce surpriza minunata
Va pe amandoua si abia astept sa ne auzim mai mult.
Poate ca e pe 6 iunie dupa-amiaza vom fi in Tulcea. Crezi ca am putea sa ne vedem in treacat, daca ajungem si nu ai nimic programat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui silvi8

am pus si cateva pozici ptr cine doreste sa vada o fetita frumoasa

o dulceata mica-mica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Mai, mai ce se intampla aici ...vad ca m-ati atacat pe toate partile ...ma bucur ca mai am si eu "colege" pe Ralu si pe Aly

eu tot cu munca, Kreliuz mai pot pentru ca-mi place, ca altfel abandonam de mult ...intr-o zi o sa ma opresc si atunci o sa va anunt

Imi fac "mea culpa", saptamana trecuta am fost in Bucuresti iar acu 2 saptamani am fost prin Timisoara,imi pare rau ca nu am ajuns sa va sun si eventual sa ne si vedem.... dar credeti-ma ca eu am condus si am ajuns seara pe la 7-8, a doua zi de dimineata am rezolvat problemele si am plecat direct spre casa.

Kitzy spor la mutat si felicitari, trebuie sa dai de baut pentru casa nou!

Aly tu? ocupata banuiesc...asta e visam la concediu

in rest noi cu acelasi program, samabata asta vom fi nasi, abia astept , sper sa ne distram la maxim...in iunie mai avem o nunta la Bucuresti....apoi la toamna daca totul merge bine botezul primului nostru nepot tot la Bucuresti
Cumnata mea cred ca va naste in aceeasi perioada cu Gio

am organizat si concediile pe anul asta, asa ca acum putem munci linistiti


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Silvia lume noua! bine ai revenit! e tare dulce printesa mica si grasuna. as smotocio putin daca as prinde-o. ma bucur ca acum sunteti mai bine, ca v-ati acomodat si obisnuit una cu alta.
merita orice efort printesa asta frumoasa. cu timpul, se vor estompa si amintirile mai putin placuta, vei vedea.
Imi trimiti inca odata nr. tau de telefon? s-a stricat celalat si aveam nr. salvat pe el. mersi.
Coana pai ce sa zic cu miscarile bebeului...sigur nu le vei rata, asta e clar. la primul bb se simt mai tarziu, catre 16-18sapt. la edi le-am simtit de la 13 sapt., dr. zicea ca nu se poate, dar alea erau...
Le-am simtit ca niste fluturari prin burta, mai ales seara cand stateam intinsa. nu se vor simti zilnic, mai ales la inceput asa ca sa nu te sperii.
de nascut as vrea natural, acum sa vedem daca totul decurge bine. Bebu e pozitionat de mult pt. expulzie, si-a pus cordonul in jurul gatului, tip esarfa, nu e dubla circulara de cordon, deci nu ar fi probleme. sa vedem cum stam cu greutatea...caci e un grasun mai mare cu o sapt. Sper sa nu depaseasca 4 kg, ca sa poata iesi usor si sa nu ma chinuie.
oana chiar vroiam sa te intreb de cumnata ta. ma bucur ca ia dat DD sansa sa fie iar mamica. tot baietel vor avea?
sa inteleg ca sambata asta nasiti. petrecere frumoasa, multa bafta si o nunta de vis sa aiba finii vostri. te asteptam cu povesti si poze, asa te mai iertam pt. absenta.
Botic .
Aly ce faci? mai poti? mai traiesti?

_
Gio30+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput