Miresele anului 2006 (104)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Salut!
Krelia condoleante, imi pare tare rau de pierderea suferita.... te imbratisez tare


Ralule inca nu stiu, pe saptamana viitoare mai luam legatura cu ei si sa vedem, poate s-au razgandit intre timp

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

din Timisoara!
saluatere gagici!
aseara am ajuns si noi, dupa un popas de vreo 3 ore la SCS in Viena. Piticul s-a ales cu 2 masinutze de la Toys, iar de la C&A, H&M si Zara nimic spectaculos. o pereche de pantaloni scurti pt. marco si o curea. Pt. Edi 2 caciulite si o jucarie, atat. Parca nu ma incanta nimic...sau sunt dusa rau, sau mi se pareau unele scumpe si la cati bani avem...am zis stop.
Am stricat mai mult decat ne-am propus in vacanta asta, unele le-am platit cu cardul acum vedem la cat ne-au facut ei conversia si comisioanele. In ianuarie, in Austria nu a fost mare diferenta si de aceea acum nu am schimbat multi lei in euroi, ca oricum e mare paritatea.

A fost frumos in vacanta, dar tot mai bine e acasa. de abia am asteptat sa ajungem, nu ne-am mai oprit pe niciunde sa dormim, vroiam la noi acasa.
Bb ma omoara, misca seara la greu, cu o forta...mama-mama...nu stiu cu ce se impinge, dar zici ca vrea sa iasa prin piele. ma loveste in acelasi timp in 2 parti opuse ale burtii....nu stiu cum sta acolo si cu ce da, am o idee...dar astept sa-mi confirme doctorul.
Mi-am facut plinul de creme, mameloane, biberoane de la Chicco...nu inteleg cum de la noi sunt duble ca si pret. macar am stricat ceva bani, dar i-am luat cam tot ce tine de baita,igiena si papa la bb. Plus crema solara protectie 50, caci el se naste vara si pielea lui....noroc ca mi-am adus aminte. Am luat si pt. mine ceva pt. fata, tot cu protectie 50 si cam atat.
E tare greu sa mergi la cumparat haine pt. 2 copii de vartse diferite...stai cu orele in magazin, alergand de colo-colo.

merg sa-mi intind hainele. as vrea sa va citesc...dar musai sa facem niste cumparaturi.

Krelia condoleante, imi pare tare rau pt. bunicul tau. ai grija de tine si de bb, e nasol sa treci prin asa ceva fiind. stiu de la prima sarcina cand a murit bunicul meu.

Intru eu mai tarziu....

_
Gio29+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Krelia, condoleante si de la mine! Sper ca esti ok!Gio, super vacanta ai avut. Pui si poze?Eu si mogaldicea suntem din ce in ce mai bine, ne adaptam, eu vietii de mamica, ea vietii extrauterine. E greu pentru amandoua.Am mustrari de constiinta, imi tot spun ca sunt o mama rea, am multe de povestit, dar nu am timp mai deloc, acum fug ca ma asteapta sotul sa ii tin companie la masa, daca era dupa mine dormeam, dar si cu el trebuie sa petrec timp, nu?V-am pupat, numai bine!Ana-Maria, mami de Eva Maria (23 aprilie 2009)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ana-Maria nu cred ca esti o mama rea, primul trimestru dupa nastere e foarte greu, atat pt bb cat si pt mamica, e o perioada de acomodare pt amandoi. Si eu imi faceam multe mustrari de constiinta cu Diana, noroc cu Alin si cu familia ca mi-au fost alaturi si m-au mentinut pe linia de plutire. Mamici rele nu cred ca exista, poate doar acelea care nu si-au dorit copiii si nu se ocupa de ei.
Cand ai timp, sa ne povestesti mai multe, poate te putem ajuta macar cu o vorba buna
La noi nu prea sunt noutati, de 2 nopti doarme extrem de rau, din cauza dintilor, cu toate ca ii mai dau seara nurofen si gel, chiar si noaptea o mai dau cu gel, mi tare mila de ea cand vad ca pica de somn si nu poate dormi, as vrea sa pot face mai multe pt ea, da n-am cum din pacate. In rest suntem ok amandoua.

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


am reusit azi sa pun poze:
http://www.dropshots.com/giova1#
Ana maria nu esti mama rea, stai linistita....nu e usoara prima perioada. Nu le poti face pe toate, unii vor fi mai neglijati-adica sotul. dar va intra totul pe fagasul normal.
Eu am pus poze....tu cand ne prezinti printesa?
Cand ai timp imi mai trimiti odata nr. Silviei si pe al trau? s-a stricat tel. si le aveam salvate pe el, nu pe cartela.
Kitzy trec si dintii...vin cosmarurile...nu se mai termina. Sunt curioasa cand vom avea o perioada de liniste....cred ca niciodata.

merg sa calc...nu am chef dar e musai.


_
Gio29+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Va salut si va
Eu n-am somn. Ma chinui de ceva vreme sa adorm, da' n-am stare. Nu stiu ce-i cu mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ralule fa un copil si-apoi sa vezi cum te ia somnul, in orice pozitie ai sta

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca, mami de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kitzy

Ralule fa un copil si-apoi sa vezi cum te ia somnul, in orice pozitie ai sta

Ce draguta esti, Ralule si cat tii tu la mine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


ha-ha-ha ce i-ai zis-o Kitzy.
Botic problemele iti cauzeaza insomnii? caci asa se intampla la d-nul so, de cand cu criza asta si cu neavutul de proiecte...numai ganduri sunt pe el.

Noi ok, eu de abia ma tarai...ma dor oasele bazinului de numa. calciu nu am vrut sa iau inca din cauza contractiilor, dar cred ca va fi musai.poate asa mai scap de dureri, habar n-am, dar luni merg la dr. de fam. si o intrreb. Nu am mai ajus de mult nici la ea.

astept sa se termine masina de spalat si dau o fuga la Real, sambata e nebunie acolo si nu-mi place.
si un weekend frumos sa aveti.

_
Gio30+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

...sa nu dati cu rosii ca am intrat abia acum..e destul de greu ..bunica-mea e in stadiul ala de nihilism, in care nu vrea nimic...stare de semi-legumita, in care vrea doar sa zaca...sa vegeteze...ceea ce e demoralizeaza evident pe maica-mea...saptamana asta a luat-o la ea..si vazand-o zilnic, numai bine nu i-a facut...si, implicit, mie...nu stiu, cred ca trebuie sa gasim o varianta a unei tanti cu ceva pregatire de infirmiera, ca deja a inceput sa faca pishu' cand tuseste ....
in fine...sper si trebuie sa trecem si peste perioada asta...

pe 6 iunie ma duc la triplu test si pb. imi va mai face inca o eco (de atunci incolo, pe burtix, asa mi-a spus)...si sper ca se va vedea ce e tzuzi' ...daca e sa ma iau dupa testele babesti care mi s-au facut..ar fi fetitza

va pup pe toate si va multumesc ca ati fost alaturi de mine!


krelia 14+
tzutzupida noastra creste si pozeaza

Mergi la inceput