Miresele anului 2006 (104)

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

fete cucuiete v-am . ne auzim din Italia.


_
Gio27+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

drum bun Gio!
sa aveti vreme frumoasa si sa va intoarceti sanatosi!

eu inca ma lupt cu raceala....sa zic ca mi-e ceva mai bine...desi tusea asta nu ma lasa..si acum ma cam injunghie in parte de jos. Sper s afie totul ok.

noi, de concediu, nu am discutat inca...sa vad ce-mi pregateste iubi....bucuresti, mare sau munte ...ca drum cu masina pana in Austria...sigur n-o sa vrea...cu mine alaturi, sigur nu...poate singur

Anamaria, felicitari pentru tot si bine te-ai intors acasa! Ai rezolvat problemutele cu laptele?

pup restul fetelor!


krelia 11+
tzutzupida noastra creste si pozeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Buna din nou!Kitzy, tare rau imi pare pentru pierderea ta! Sper sa-ti poti pastra optimismul si sa treci cu bine peste.Noi am rezolvat partial problema cu lapticul, in sensul ca a venit, dar mameloanele sunt varza, a avut zile in care a stat la san aproape non stop si am niste rani groaznice, carne vie, nu alta. Am dat-o si pe baby blues si am prioade din zi in care plang continuu, sper sa treaca repede.Gio, ma bucur ca totul e bine, vacanta placuta va doresc, e o idee grozava sa te relaxezi acum, eu din pacate nu am avut posibilitatea asta.Ana-Maria, mami fericita de Eva Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

salutare din italia!
am ajuns cu bine de dim., la ora9. am facut exact 12 ore, si ne'am si oprit o ora sa doarma Clau. Marco a dormit tot drumul, eu am dormit la greu, dar tot cand am ajuns la sorella m-am bagat vreo 3 ore la somn.
De la Viena a plouat tot drumul, prin Salzburg catre Bolzano...chiar ningea, dar a fost ok.
Eu contractii nu am avut, a fost mai groaznic drumul de Tm-Cluj, autostrada e autostrada.
aici e ok, prima zi cand nu ploua, a iesit si soarele, de maine cica se incalzeste...sa speram ca murim de frig.
va pupic pe toate, voi manca inghetata buna la greu...acum am nimerit cam toate inchise, dar de sambata bag mare cu tot ce pot.


_
Gio28+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


ce faceti gagici? p unde umblati?
de dim. vazand ca e innorat, am plecat langa Verona la safari park si gradina zoo. a fost misto sa mergem cu masina printre animale: girafe, lei, leoparzi, rinoceri,maimute, . pe urma la zoo si gata, a trecut si ziua de azi. Maine ramanem in oras, sa dam o tura pe la magazine si la pizzeria unde am lucrat.

_
Gio28+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Gio bine c-ati ajuns ok, ma bucur ca te simti bine, profita la maxim de zilele astea. Cand te intorci?
Sa bagi o inghetata mare si pt mine
Noi tot pe acasa, am gasit sa facem schimb cu un ap cu 3 camere, e la vreo 50 de m de noi, sper sa nu se razgandeasca proprietarii, anul asta stam asa in el si de la anul cand avem mai multi bani il renovam ca-i musai, pana atunci facem planuri din timp cum sa-l aranjam.
O sa-mi fie tare dor de ap in care stam acuma, poate si din cauza ca e prima casa de cand m-am casatorit, si am depus si aici mult efort sa o facem sa arate cum arata acuma, sper sa-mi treaca

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


noi suntem bine, rofitam de timpul liber si de prieteni.
am fact safari park, am vizitat lacurile din imprejurimi si am cinat cu prietenii.
Vineri plecam spre cas dim. devreme, caci facem popas si la Viena.
In rest toate bune si frumoase panaacum. Marco nu prea vrea sa mai manance, parca s-a saturat de pizza, paste si peste. azi ii fac o ciorbitza, caci nu se poate altfel.
Ktzy ma bucur ca ati gasit un ap. mai mare. e mai bine asa, spor la mutat.
Coana pe unde esti? nu ai aflat ce e bb?
restul fetelor va si ne auzim...cand ai pot intra.

_
Gio28+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

dragelor!
eu ma tot chinui sa adorm de ceva vreme si nu reusesc, asa ca am trecut sa citesc un pic pe DC.

Kitzy, imi pare rau pentru intamplarea nefericita, dar poate ca asa a fost sa fie, nu stiu ce sa zic. Capul sus si lasa ca data viitoare va fi bine. Ma astepti pe mine, da?

Gio, vad ca aveti zile frumoase si pline in Italia. Sa va prinda bine relaxarea, ca este nevoie de ea.

Anamaria, cum te mai descurci cu printesa?

Aly, Oana, tot ocupate, tot pe fuga?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Cautam ceva informatii despre o cunostinta pe la Odisee si am dat peste condoleante pentru Krelia
Si-am rascolit pana am gasit urmatorul mesaj postat de Krelia:

Citat:
buna fetele...sa nu ma dati disparuta....
bunicul meu a murit marti...sambata il ingropam...mai multe, nu va pot spune...sunt asa trista...stiu doar ca trebuie sa fiu tare pentru buni si pentru mama....

va pup....sa aveti grija de voi si de bebei!

(am fost ieri la dr....tzutzi a mea e ok, creste, ne mai vedem peste 1 luna la triplu test....)


Krelia, Dumnezeu sa-l ierte si sa-l odihneasca in pace pe bunicul tau. Imi pare tare rau pentru aceasta veste trista, dar ai grija de tine si de bebe, ca voi contati acum cel mai mult. Sincere condoleante din partea mea. Sunt alaturi de tine cu gandul. :(
Si te asteptam langa noi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Citat:
citat din mesajul lui kitzy
Noi tot pe acasa, am gasit sa facem schimb cu un ap cu 3 camere, e la vreo 50 de m de noi, sper sa nu se razgandeasca proprietarii, anul asta stam asa in el si de la anul cand avem mai multi bani il renovam ca-i musai, pana atunci facem planuri din timp cum sa-l aranjam.

Wow, cand va mutati, Ralule?

Mergi la inceput