Miresele anului 2006 (104)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
eu ok, am fost la intepat, maine la 12:30 avem intalnire cu bb Edi. Sper sa fie totul ok, caci m-am saturat de presiunea asta care o simt jos.

Kitzy imi pare rau de noaptea horror. Poate va puteti odihni mai bine la pranz.

o sapt. buna sa aveti fetele. fug si eu la treaba.

_
Gio27+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Buna, fetelor, va multumesc din suflet pentru urari, Gio, imi cer scuze ca nu m-am semnat in sms, eram in ceata inca de la anestezie, probabil . Am ajuns de ieri acasa, avem probleme cu lapticul, nu reusesc sa o alaptez, iar lapte praf mananca ft rar, chiar si la interval de 5 ore...si sunt ingrijorata, nu stiu ce decizie sa iau.Va pup, mai intru sa va salut.Bafta maine la intalnirea cu bb Edi, Giova!Ana-Maria, mami fericita de Eva Maria

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


la 12:30 merg la eco...am asa emotii, caci tare jos ii simt miscarile, si cu unele intepaturi in vagin-parca. sunt total in ceata...sper sa vin cu vesti bune.

Ana maria bine ati revenit acasa. ma gandfeam ca tu esti, chiar daca nu te-ai semnat. Nu mai trebuia sa nasca nimeni in perioada asta.
Cum nu reusesti sa o alaptezi? ai lapte? nu ai sfarcurile formate?
Daca nu ti-a venit laptele, cumpara de la farmacie galactogil, la Sensiblu am gasit si vei vedea ce repede apare. baga ceaiuri de chimen, anasol, fenicul la greu...
Daca nu are de ce prinde, adica sfarcurile formate (asta e si probl. mea), cumpara sfarcuri de silicon de la Avent sau de la Chicco(de cauciuc). Eu la prima sarcina am avut de la Avent, acum le-am vazut pe cele de la chicco si sunt mai micute, aduc cu sfarcul natural.
Sper sa fie una din astea 2 probleme si sa o rezolvi cat mai repede.

aici am pus poze noi:
http://www.dropshots.com/giova2
cu micul meu inotator si unele de duminica, cu burtoiul din dotare.

si revin cu vesti de la eco.

_
Gio27+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

de la eco si de la papica.
BB e ok, are 1171g si e cam lungut pt. varsta lui. Cica seamana pe tat-su. Statea cu mana ba in gurita, ba in nas...mai casca, mai dadea cate una...pun poze diseara. e cu capul in jos si cam mare probabilitatea sa se mai intoarca. el e asa d eluna trecuta, din cauza capsorului simt presiunea aceea jos, dar colul e inchis, 3,6cm, sarcina nu e situata jos, placenta ok. Durerile oaselor sunt din cauza hormonilor care-si fac treaba.....
A ramas putin pe ganduri cand i-am zis de contractii, cica sa ma odihnesc mult....e mai greu in sarcina 2, din cauza ca mai e un copil de care trebuie avut grija, dar sa ma odihnesc. Mi-a presris No-Spa si Gynipral sa iau cand am contractii...pai eu am zilnic. Chiar nu stiu cat de mult ma pot odihni, caci nu fac mai nimic toata ziua, doar dupa amiaza sunt cu piticul prin parc, unde stau pe banca.
L-am vazut in 4D, incepe sa arate a bb. nu a alien....mi-a facut iar o poza cu podoabele, ca sa nu uit.....
Cam atat.....aaaa....fug ca am treaba...maine seara plecam in Italia, am vrut sa vedem ce zice dr. inainte sa ne hotaram, dar de duminica ne-a venit ideea asta. Al meu sot s-a gandit ca sa am si eu o vacanta, caci pe urma...adio. Sper sa fie totul ok, suntem cam inconstienti, dar daca avem acceptul dr..... mergem cu masina si ne intoarcem sapt. viitoare pe sfarsit.
, pe mai tarziu.

_
Gio27+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Am intrat sa va spun ca sarcina mea a plecat intr-o lume mai buna. Maine ma duc la dr pt un control sa nu fi ramas resturi.
Va pup!

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Of Kitzy...ce rau imi pare. nu stiu ce sa spun altceva...cuvintele sunt de prisos. Doamne ajuta sa vii cu vestea buna cat mai repede!


_
Gio27+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Gio oricum acuma mi-ar fi fost prea greu, mai ales ca Diana inca nu merge singura, cred ca o sa mai asteptam sa creasca un pic pana mai incercam iara

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Off Kitzy ...imi pare tare rau, nici nu stiu ce sa zic, in situatii din astea cuvintele sunt de prisos


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Gio fain ca plecati in vacanta, lasa ca e foarte bine sa mergeti toti 3 acum ....iar de la anul toti 4


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Oana asta e, in viata nu poti sa le ai pe toate, fiecare la timpul lor, nu?

Ne-am gandit pt concediu ca poate ar fi ok sa mergem vreo 3 zile pana la Felix ca n-am fost de foarte mult timp, si cum la Diana ii place apa, s-o lasam un pic sa se balaceasca in bazin si dupa-aia vreo 3 zile sa ne repezim undeva la munte.

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput