LMA - Albinute si bondarasi de 2007! (114)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gaia.nevia spune:

hi, hi, bine ai venit pe lume, nepotica a lui Kitty, sa fii sanatoasa si voioasa, si papacioasa!

dulciuri. In mare, nu mancam. Cred ca singurele dulciuri incercate, cu exceptia biscuitilor, au fost cate o bucatica de chec / cozonac, daca nu avea cacao sau nuci, si miere foarte de curand, in orezul cu lapte.
Mai era, cand era bebe, MilkPap, destul de dulce, si iaurturi cu fructe de la Humana, dar nu i-am mai dat de-o vreme...
A, si btw... nu doarme prea mult...

Va pup pe toate, si va urez la multi ani, puiutilor care s-au mai sarbatorit! Si mamicutelor!

Teo e inca mucios, si mananca prost. Maine cred ca-l scot totusi afara, macar asa pana la un shopping prin Carrefour...

edit, si vroiam sa va zic de salina din buc:
http://www.salina-artificiala.ro/

Ada, mama de baieti:
Teo (10 aprilie 2007) si Radu (22 octombrie 2008), poveste despre inceputuri

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stefimic spune:

felicitari matusico, sa va traiasca minunea, sa fie sanatoasa, papacioasa, sa aiba noroc si sa aduca in viata parintilor ei numai bucurie!

MENUET cred ca cel mai bine intrebi la farmacie, ca nu stiu ce sa zic dar trebuie ceva care poate fi si lins de pe buze si deci sa nu-i faca rau, as ca cel mai bine intrebi la farmacie.

DIANA bai chiar voi oltencele mele v-ati pus sa ma binedispuneti astazi, RAISA e bestiala, cum spune ea de manuta lui mamaie, si apoi faza cu frigul, nici nu-mi vine sa cred ca astia sunt copii nostri, ca s-au facut as ade mari si au ajuns sa ne spuna chestii trasnite.

GAIANEVIA sanatate multa lui TEO.

ROXANICI mai dar ce frumos a fost la voi acolo, cu 2 tortulete in doua culori, copi multi si veseli si o familie frumoasa si plina de dragoste, bravo voua.

DOINA bravo IADU daca te-ai saturat spunele nene ca sa auda si la anul sa te sune si mai multi sunteti tare haiosi dar pana la urma poate avea dreptate copilul si chiar se saturase.

cata mami de STEFAN(9.03.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rein spune:

Felicitari matusica Kitty! bine ai venit pe lume nepotica!

Mie mi-a placut tare mult locul unde s-a desfasurat petrecerea lui Rares, vesel si colorat.

Am luat si noi un carut sport mai usor dar il voi folosi la Calin cand va putea sta in fundulet.

Raportez 55kg. E biiine!! daca ajung la 57 ma declar fericita si ma opresc acolo. Dar nu ma mai incap blugi, trebuie sa-mi iau altii. Si inca nu am gasit metoda sa intind burta. E urata rau. Am incercat sa fac abdomene dar nu pot pur si simplu. Sunt lemn si gata. Nu ma pot urni de jos. Nu mi-au iesit niciodata prea multe dar ma mai ridicam. Acum nu mai pot DELOC.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Felicitari sorela de Kitty Ariana bun venit pe lume... mult noroc in viata!




Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rein spune:

Laura, uite si parerea unei mamici de la stelute care a fost curand in salina:
la sfaturile mai multor medici si parinti de copii, am inceput cura cu aerosoli la Salina Slanic Prahova
azi am fost prima tura, am coborat in salina la 205m, sunt 13 grade, umiditate 60%
e ff frumos, ffff multi copii, au loc de joaca, biciclete, leagane, se plimba lumea, se joaca fotbal, tenis, se face miscare si se inspira aerul acela sarat, fff bun pt gat
au si-un magazin de produse naturiste, un bar cu ceaiuri firebinti,cafea..
e ff placut
am stat o ora, ma ustura in nas pt ca e aerul tare si sarat
Andrei a mancat de-a rupt si sa zic ca a tusit mai rar..
vedem cum evolueaza

Mama are astm bronsic de >30 de ani si chiar i-au facut bine curele la salina. I-am luat eu si aparat Salin dar nu a avut eficienta, l-a folosit vreo 2 ani si a renuntat.

Sotul meu pe de alta parte a avut astm bronsic in copilarie dar cu timpul (dus in fiecare an la mare) i-a trecut.




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Buna dimineata!
LA multi ani David-Matei si Andreea20

Am tinut in brate un pui miiic-miiic, scartzaicios, care-si manca manecile de la bluzica .
Va multumesc pentru incurajari si felicitari, a fost foarte greu, dar a meritat, bine ca sunt sanatoase amandoua!

Uite, desi sunt obosita, nu am somn, asa ca ma delectez cu perlele puiutilor nostri:
Thea care a facut descoperirea ca nenea e chiar un barbat . Ela, de ce nu pui poze si filmulete? Uite, te mai las pana maine .

Radu bestiiial cum era el suprasaturat de atatea felicitari..am ras singura in fata calculatorului cu "Tu nu pui mie La Multi Ani! Da?"

Raisa care pupa mana bunicii si le stie si le comenteaza ea pe toate...

Rozi stiam de undeva ca mierea ar fi buna pe buze crapate, cred ca poti sa incerci ca rau nu are cum sa-i faca.

Elyanne, felicitari pentru concursul castigat!

Mady, sanatate multa pentru Razvi si pentru tine ca rezisit eroic pe baricade!

Cu Rein nu vorbesc da deeloooooc. Auzi 55 kg dupa 2 copii. Parca vad ca pe acolo e si cumatra Biky, pfiiii ce ma-nerfati .

Apropo de cumatra Biky apoi tie nu ti-e putin asa, la obraz...unde-s pozele fetii?

Am vazut si iar vazut pozele de la ziua lui IAiesh, acum le-a ascuns mama-sa discreta. Am vazut copii frumosi : Rares, Raul, Vlad , unul mai frumos ca altul, torturi superbeeeeeee

Giulia mea merge azi la cresa in chilotei. Asa a decretat "Motil" ingrijitoarea, ca si ieri i-a pus scutecel doar la somn. Mda, mama denaturata ce sunt, eu n-am reusit, mi-o "vindeca" altii de scutece.
Ieri a luat primul punct rosu si a laudat-o doamna ca desi e cea mai mica stie toate poeziile ....succesuri profesionale are fata asta a mea. Sunt o cioara maaandraaa

Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kitty spune:

Felicitari Loradin pentru noul samburel! Sa treaca usor sarcina si sa ai inca un pui minunat ca si Ana!!


Kitty, Raul 25.05.1999 si Giulia 12.03.2007
Poze
slideshow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns radcarmen spune:

Kitty, Giulia asta e o desteapta, bravo ei. Si tu care o tot ponosleai, rusinicaaaaaaaaaaaa. Manca-o-ar mama de vorbareata.


Am tot uitat sa zic ca m-am distrat de minune de Raducu. Auzi la el sa se plictiseasca de atata vorbit la telefon. Ii pune la punct de pe acum.




Carmen, mami lui Vlad Gabriel - 7 Aprilie 2007
Vlad de la 0 luni la 1 anisor
Vlad 1-2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madybulancea spune:

Buna dimi....razvi a facut ieri toata ziua febra,la fiecare 4 ore el avea 39,8,azi noapte nu a facut,dar azi dimi la 6 jumate avea 39....offf,nu are decat 2 doze de atibiotic,mai asteptam...cat nu are febra e vesel se joaca cum creste tem cum e miorlait si plange si toate cele,in fine....

kitty felicitari la giulia,e o fetita fff frumoasa si ff desteapta!!!!

raducu bestial!!

laura sanatate multa la edy!!!

LA MULTI ANI DAVID MATEI SI ANDREEA20!!!!!



Poze Razvanelu vechi

poze razvanelu noi

varsta nazdravanlui Razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elpower spune:

Bun venit pe lume Ariana, "pui miiic-miiic, scartzaicios,"!!! Refacere usoara mamicuto si pui sanatos si papacios!

Poze pun, daca ma lasa mataici mucios. Filmulete n-am ca nu mai face nimic cand o filmez.
Raportam o noapte mai buna decat cea precedenta, aproape fara foiri, iar treziri ioc. Sper sa nu fi fost decat o reactie mica-mica la transpiraciunea din timpul somnului de duminica la tara, desi in camera era destul de frig si a iesitului afara de dupa.
Si de data asta am dat Sinupret, oscilo, ibalgin in loc de nurofen ca n-am gasit. Am luat si olynth, ca deh, numa' azi n-are 2 ani si am zis ca la kilele ei, chiar n-are ce-i face. Va spun maine cate, ca n-am apucat s-o masor si sa nu-mi ziceti ca e grasa si frumoasa.

Sanatate Razvanel si Matei!


Ela si Thea-Ioana, darul meu de la Dumnezeu - 26 martie 2007

Mergi la inceput