Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie2009(98)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Citat:
citat din mesajul lui joanna27
Monica bucurate ca sunteti toti acasa, lasa gandurile negre,gandeste pozitiv, roagate si o sa fie bine...

Ma bucur, ma bucur. Si ganduri negre nu-mi fac. Si stii de ce? Pt ca asta-i copil din rugaciuni, si orice reusita a ei, este reusita Lui Dumnezeu.

_
I love you so much my tiny princess
You grew in my heart
Alma so small, so sweet, so soon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

Hai ca tot nu ma potolesc.
Am sunat-o pe Malta, e la triaj, am vorbit cu sotul ei. A zis sa revin peste o ora, poate se schimba vestile. Dar a aoprit-o la spital, sigur azi naste!!

Hai Malta!


_
I love you so much my tiny princess
You grew in my heart
Alma so small, so sweet, so soon

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Citat:
citat din mesajul lui joanna27
Monica bucurate ca sunteti toti acasa, lasa gandurile negre,gandeste pozitiv, roagate si o sa fie bine...

Ma bucur, ma bucur. Si ganduri negre nu-mi fac. Si stii de ce? Pt ca asta-i copil din rugaciuni, si orice reusita a ei, este reusita Lui Dumnezeu.

_
I love you so much my tiny princess
You grew in my heart
Alma so small, so sweet, so soon



Atitudinea asta imi place.Ma bucur ca ai incredere in Dumnezeu.
Si noi ne rugam in continuare pt voi.

Ce plictiseala pe aici...ce faceti tufete,vreau sa vb si eu acum pe ultima suta si nu am cu cine

40+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ayla21

Hai ca tot nu ma potolesc.
Am sunat-o pe Malta, e la triaj, am vorbit cu sotul ei. A zis sa revin peste o ora, poate se schimba vestile. Dar a aoprit-o la spital, sigur azi naste!!

Hai Malta!


_
I love you so much my tiny princess
You grew in my heart
Alma so small, so sweet, so soon

\\
HAI MALTA, DOAMNE AJUTA!!!!
De cateva zile nu mai avem nici un ghiocel...tre sa vina si primu berbecut.

40+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ilinca_M.
capricornul cu fecioara e foarte bine, se inteleg perfect, zodii de pamant (si chiar sunt "cu picioarele pe pamant"); copiii fecioara ar trebui sa fie ordonatzi, chiar inclinati a fi tipicari.Problema e cu berbecutzii care se vor bate si cap in cap si vor avea ceva conflicte si cu zodiile de pamant, ei fiind "focosi". Oricum tu si Sophia nu prea sa aveti ce va pune cu 2 berbeci, voi trebuie sa fiti cei cu compromisurile;))


Aoleu! Zici? Pai ce ma fac eu fecioara-tipicara cu berbecutza Adelutza? Mai ales ca ... nu stiu daca de la zodie sau "comportament invatat", nu le prea am cu compromisurile...

Edit: Motan-taur imblanzit deja.


Denisa-Madalina 35+ cu Adela-Marisa
AMR 5 saptamani
Anul acesta Iepurashul ne va aduce cel mai pretios cadou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simina_kin spune:

ma simt ca drak...sunt racita(exact de ce mi-a zis doc sa ma feresc)..si am o tuse magareasca ...nu ma pot opri....si ma doare burta si la spate(noada)cand tusesc de mor

5+

Mariana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

Monica fac reclamatie.....azi nu ai pus poze cu Luana... eu la ce ma uit????/

40+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

[quote]citat din mesajul lui simina_kin

ma simt ca drak...sunt racita(exact de ce mi-a zis doc sa ma feresc)..si am o tuse magareasca ...nu ma pot opri....si ma doare burta si la spate(noada)cand tusesc de mor

5+

Mariana

Ce faci soro???/ Pai asta e treaba? No rapid treci pe ceai de ceapa, lamaie si miere multa.Pt tuse taie o ridiche neagra in 2 scobeste mijlocul si pune miere.Las-o sa stea cateva ore si dupa aia bea zeama aia.Da neaparat sa faci...ca daca nu dau na-na.
Scot si sa plece raceala de la tine.
Ai grija de mazarica si puneti un fular la mijloc si in patut c u tine.
multi sa se faca fata bine

40+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Tufete, vedeti ca io nu-s "profesionista" cu zodiile, doar ca m-a pasionat subiectul si cel mai mult mi-a placut sa citesc caracteristicile zodiilor si apoi sa analizez la oamenii din preajma sa vad daca se potriveste "ce scrie la cazuri"; cred ca in 80-90% din cazuri se potrivea. In horoscop nu cred (in astea de ziare si reviste) dar zodiacul se intemeiaza pe ceva, chiar se regasesc trasaturi comune ale semnelor zodiacale. Asa ca "astrograma" e din ce stiu eu, nu primesc reclamatii ulterioare
Deci alina.n:eu :sagetator
sot:fecioara
Natalia : berbecut
Pai sagetatorii din cate stiu eu cam difera pe sexe, mai mult ca alte zodii; femeile-sagetator sunt mai tenace, reusesc ceea ce-si propun, au mult umor. Nu vad de ce nu s-ar intelege cu fecioarele, desi sagetatorii-s mai boemi si mai imprastiati, fecioarele, cum zicea si chatonel...ba. Berbecii-s berbeci, nici n-are rost sa insist, sa va dau un exemplu: de cate ori aveam un elev mai problema, galagios, cu spirit de fronda, cu gura mare, zapacit, vesnic pus pe glume, recalcitrant etc...cand imi pierdeam rabdarea (dupa muuulte saptamani) ziceam:"Doamne, tu numa berbec poti fi...". Si toti se shocau:"de unde ati stiut?!". Pai altceva nu putea fi, decat eventual leu
shasa: Sotul: fecioara
Eu: peste
Florin: taur
Teodor: peste
Petru: berbec
Pestii: sensibilii zodiacului, spirituali, calmi, frumusetze fizica si sufleteasca. Ei nu prea au probleme cu alte zodii, probabil ca sunt si incompatibilitati, nu le stiu. Taurul si fecioara fiind ambii de pamant, se inteleg perfect. Doi berbeci...ce sa spun, multa putere va doresc!
Inapreda:Eu: Pesti
Tati: Rac
Bebe Ian: Berbec.
Pesti si Rac, una dintre cele mai bune combinatii, compatibilitate totala; ambii sensibili, sunt capabili sa se inteleaga reciproc. Destul de vulnerabili, totusi, amandoi. Si uneori se lasa dusi de val, pot deveni anxiosi, usor aerieni...Lasa ca va aduce berbecul cu picioarele pe pamant, in scurta vreme el va lua deciziile in casa aia, nu voi:))).
Dar de ce ai avut ganduri negative, Ina?!
Chatonel, nebunatico, iar am descoperit ceva in comun!(legat de sotzi:)) Da' nu zic nimic, sa nu creada celelalte fete ca suntem bolunde.

35Sophia
http://community.webshots.com/user/Ilinca_M

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:


Hai Malta!



Denisa-Madalina 35+ cu Adela-Marisa
AMR 5 saptamani
Anul acesta Iepurashul ne va aduce cel mai pretios cadou

Mergi la inceput