Mamici de Ghiocei de Martie-Aprilie2009(98)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

MONICA lasa gandurile rele Gandeste pozitiv si roaga-te sa fie bine. Cat despre faptul ca ai mancat inghetata in speranta ca va avea colici si astfel o vei auzi plangand...nu te astepta neaparat la o astfel de reactie. Sunt si copii care NU AU COLICI si poate tu esti una dintre norocoase din acest punct de vedere. Nici baietii mei nu au avut si sper sa nu aiba nici Petru fiindca am vazut cum face un copil cu colici si este infioratorPlangi langa el de mila si nu ai cum sa il ajuti cu toate picaturile din lume...... Si tin pana la 3 luni... Deci sa nu isi doreasca nimeni colici pt. bebe fiindca plangi si tu pe langa el ca nu ai cu ce sa il ajuti

Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - Petru - 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

Ziua buna! Pt altii ca noi ne simtim cam rau...
Adeeodihneste-te si mai ai un picut rabdare..nu te mai supara ca nu e bine..nu mai e mult oricum pana o sa vezi mica minune..
Arismultumim ca pastrezi randu...ce burtica ascultatoare esti...de ar fi si fimiu ca tine ...dar la mine se vede ca e BERBEC...ma une de acum in tema la cat de incapatanat o sa fie..
Monica bucurate ca sunteti toti acasa, lasa gandurile negre,gandeste pozitiv, roagate si o sa fie bine...
[majorete][majorete] pt Malta, Doamne ajuta!!!!
Carmenada, Bogdana bine ati venit acasa.
Nu mai stiu ce vroiam sa scriu

40+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

INA eu schimb semnatura joia insa o schimb dupa eco de la 14 saptamani si dupa data la care cred eu ca s-a intamplat fericitul eveniment. Dupa um ar fi trebuit sa intru in saptamana 38 abia de maine.

Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - Petru - 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns shasa spune:

JOANNA dar de ce te simti rau mami? Pai tu chiar ar trebui sa fi linistita. Se poate intampla fericitul eveniment in orice clipa. SIGUR nu mai este mult. Asa ca pastreaza optimismul

Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - Petru - 37+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns joanna27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui shasa

JOANNA dar de ce te simti rau mami? Pai tu chiar ar trebui sa fi linistita. Se poate intampla fericitul eveniment in orice clipa. SIGUR nu mai este mult. Asa ca pastreaza optimismul

Florin 18.05.2002Teodor 01.03.2005BB3 - Petru - 37+



L-as pastra da mi se cam taie.Nu am dormit, ametesc, nu am pofta de mancare, ma doare mijlocul,burta mi-e beton...ma simt obosita, ma duc la baie din ora in ora...deci cam multe una peste alta,si bb nu vine..

40+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

shasa, sa stii ca plinge si-acum inima-n mine dupa pletele lui... si-s 3 ani de cind le-a taiat. Iaca o poza cu ele

http://img21.imageshack.us/img21/2894/motanfrumos.jpg

Fille du Sud 39+ cu Dragonbella
J- 6
Toulouse, la ville rose

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Yupiiiiiiiiiii!!!! Am fost la Kidex! Mai mic decat ma asteptam... dar am gasit tot ce mai aveam de luat. Mi-a mai ramas doar pompa si "anexele" ei, pe care o sa le comand pe net kiar acum. Avent era cam saracacios reprezentat...
Am luat patutz. Dupa cate planuri ne facusem sa luam unul pliabil, pe care sa il putem lua cu noi in deplasari, am luat unul de lemn. Era prea frumos. Alb, dar ma apuc eu sa il pictez.
Am mai luat un set de pat de la Feretti, Cat & Dog (prietenii stiu de ce ), umidificator, saltelutza de cocos... si bebelina poate sa vina. Ma rog... sa mai aiba un pic de rabdare sa le si aranjam in spatiu.

Ma apuc sa citesc din urma ce-ati mai scris cat am shoppinguit eu



Denisa-Madalina 35+ cu Adela-Marisa
AMR 5 saptamani
Anul acesta Iepurashul ne va aduce cel mai pretios cadou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui olishka
Doctorul care ma consulta la Bals la fel mi-a zis sa intru pe site, dar nu gasesc acel formular. Am crezut ca poate stii tu ceva de el. Am intrebat si farmacista de unde trebuie sa iau acest vaccin, dar la fel n-a stiut sa-mi zica exact unde sa intru. O sa mai incerc sa mai sun maine, poate ma lumineaza cineva Multumesc mult de tot pt raspuns si daca crezi ca ai pe cineva pe care poti sa intrebi unde exact sa intru pe site, ti-as fi ffffffff recunoscatoare


Oli, ma bag si eu in discutie... Eu stiu ca formularul il elibereaza cei de la MS, se completeaza de catre medicul curant (infectioase/gastro) si se face comanda numai la anumite farmacii, care il importa si pe care ti le spun tot cei de la MS. M-am uitat si eu acum pe site-ul MS si nu am gasit... De fapt niciodata nu gasesc nimic acolo cand caut... Incearca un telefon la MS daca cei de la Bals nu te-au lamurit.



Denisa-Madalina 35+ cu Adela-Marisa
AMR 5 saptamani
Anul acesta Iepurashul ne va aduce cel mai pretios cadou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

Citat:
citat din mesajul lui aris26

chatonel - f tare medicul asta nou al tau cred si eu ca ti-a placut de el....pai daca da sfaturi de genul asta...na.


Mda... dr mea e tare antipatica la capitolul asta...

Denisa-Madalina 35+ cu Adela-Marisa
AMR 5 saptamani
Anul acesta Iepurashul ne va aduce cel mai pretios cadou

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ayla21 spune:

LORENA - varianta a numelui Laura.
LAUR, LAURA - vine din latina si inseamna:laurus = laur. In vechime coroana din frunze de laur (dafin) era asezata pe capul imparatilor, al poetilor si al invingatorilor, laurul fiind astfel simbolul victoriei, de unde vine si cuvantul laureat (cel care a luat un premiu sau o distinctie). Nume derivate: Laurentiu, Loredana, Lori, Lavinia.

Si micuta mea de ce nu a fost invingatoare?
Ma duc sa bag un somnic, mi-am adormit copilasii si-mi las sotul sef la laptop, ca i-o fi dor.

_
I love you so much my tiny princess
You grew in my heart
Alma so small, so sweet, so soon

Mergi la inceput