*Cozonacei de noiembrie-decembrie 2008 (33)*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Citat:
citat din mesajul lui oceanborn

Anca noi suntem de pe 7 dec, aceeasi poveste....landoul l-am bagat la naftalina, nu se mai putea...ieseam sa imping landoul cu el in brate...acasa daca-l mai pun in scoica la fel se ridica singur in fund sau se impinge de fund in sus de ajunge cu picioarele in aer...daca-l pun peste mine cu fata in sus, la fel se ridica in fund.. ce sa fac sa-l tin fortat strans de mine? nu cred ...il mai las, atata timp cat nu-l fortez eu sa faca asta, sau nu-l pun eu in fund nu vad care e problema...poate o fi , nu stiu...
caruselul il incanta doar daca e la mine in brate si se uita dintr-o parte la el...de mic am tot incercat sa-l obisnuim sa stea in patut sa se uite la carusel , degeaba ...urla...cum il ridic cum incepe sa vorbeasca cu animalutele din carusel...


mami de Thomas


Deci sunteti si mai precoce... Si noi ne-am obisnuit greu cu iesitul cu caruciorul, stand pe spate, dar acum merge, o scot afara chiar cand nu mai poate de somn si pica. Si-n scoica trebuie s-o trag de picioare mai in jos, si-atunci ii e greu sa se traga in sus, si-i mai agat jucarele de maner si se ia cu ele...

Mami de Sara (8 dec 2008)
Povestea nasterii

Poarta-ma, mami!
_

Emma este iubire

Sa fim alaturi de Cristian Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Mno, ca s-a trezit, a dormit fix 40 de minute.

Mami de Sara (8 dec 2008)
Povestea nasterii

Poarta-ma, mami!
_

Emma este iubire

Sa fim alaturi de Cristian Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oceanborn spune:

Al meu de vreo 10, si deja da semne de trezire...

mami de Thomas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Miki, bine ai venit la noi, sedere placuta. Sa fie sanatos, cuminte si norocos cozonacelul.
La voi vad ca totul se invarte in jurul cifrei 1, tu ai 01 in coada iar voinicul 11.11.

Anca, Elisa face de multa vreme asa cum am vazut-o si pe Sara in filmulet. Daca o prind de degete da sa se ridice, mai nou face abdomene de una singura, vrea sa-mi dea exemplu .

Nu mai vrea nimeni la tabel?
Treba voastra, mie imi este mai usor sa nu mai modific nimic .
Eu ma mir ca am dat jos in acelasi ritm, 0.5 kg pe saptamana. Ca am papat si mucenici si chec si tort ieri la petrecere, doar ca am facut multa miscare, de asta imi place mie cand este frumos afara, iesim la colindat.

Alra, vad ca functioneaza vidarea, eu la sold cred ca voi ramane mult si bine acolo.
Oceanborn, eu propun sa nu ne mai complicam cu sutele de grame. La mine rotunjesc mereu in plus, sa am de unde sa scad .

Mami de www.dropshots.com/otiliav" target="_blank">Ana nazdravana (18.12.2004) si Elisa Andreea (09.12.2008)
Pozele noastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Amalia spune:

Ce puiuti frumosi am vazut in pozica! De mamici nu mai zic.....din asa mamici simpatice, cum sa iasa copii urati?

Citat:
citat din mesajul lui babyzapi

Sa avem un capitol nou cu vesti bune

Ieri am avut o intalnire placuta cu Mar_ysa si s-au cunoscut si bebeii nostri, Leyre cu Raphael, am pus si poza :

http://good-times.webshots.com/photo/2179748600104281140pYLeOm,

am scris acolo : Leyre + Raphael = #9829; dar nu mi-a luat inimioarele.....

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Isabela fericita de Raphael Nicolas(23.10.2008)
RAPHAEL si ISABELA
Povestea nasterii


pozici noi

Ami, mamica lui David Alexandru (26 iulie 2001) bobocel de clasa 1
si Luca Gabriel (31 octombrie 2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Off Anca n-ai vazut din poze ca sunt blonda? nu mi-a trecut prin cap asa idee...si mare dreptate ai, doar traim in era tehnologiei.

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Isabela fericita de Raphael Nicolas(23.10.2008)
RAPHAEL si ISABELA
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oceanborn spune:

Otilia, tocmai de aceea am scris 64 pt tabel...restul era pt sufletul meu
A adormit la loc piticu'..sa vad cat..

mami de Thomas

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns babyzapi spune:

Amalia multumim

Spiridusul cum se mai simt copilasii? Ai gasit un dr bun pt Alex?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

Isabela fericita de Raphael Nicolas(23.10.2008)
RAPHAEL si ISABELA
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_27
Pe webshot se vad inimioarele .
Deci asa, voi puneti de-o-ncuscreala...noi fugim la Dodo de Alexa atunci, sau la Remus de Anes, sau la Stefanutz de Gynie, sac-sac!

Mami de Sara (8 dec 2008)
Povestea nasterii

Poarta-ma, mami!
_

Emma este iubire

Sa fim alaturi de Cristian Stefan





ginye Eduard Stefan (12.10.2008)

Stefanut
Povestea nasterii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aleinad.g spune:

Neata!

Noi am inceput saptamana cu o cultura a secretiei de la ochisori, apoi a vazut-o medicul de familie si ia dat augmentin si nurofen ca se pare ca infectia de la ochisori si-a facut de cap si a diseminat pe gat in jos, de aia nu manca mititica. Iar la 3 mergem la control la un oftalmolog pediatru. Sa ne tineti pumnii.



Mamica de bebelina Teodora (1.12.2008) & adolescent Bogdan (24.05.1995)

Teodora la 2 luni

Mergi la inceput