Intamplari paranormale

Raspunsuri - Pagina 39

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns capcaunul spune:

Citat:
citat din mesajul lui 3x3
iata ca imi aduc aminte de o alta intamplare ;odata, o masa cu picioare de fier a fost retezata, a cazut pur si simplu, cand am atins o stare de iritare mentala ascultand filosofia a doua colege din studentie; audienta a ramas perplexa, iar eu am inceput sa dau o mai mare atentie fortei mentalului

Calculatorul meu si monitorul atasat deja tremura de frica a ceea ce li s-ar putea intampla daca te-nervam prea tare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

3x3
Eu zic sa o iei mai usurel. Vrei sa transmiti informatii interesante. Vorbesti de liniste interioara dar, felul in care transmiti mesajele denota exact contrariul.

Amesteci lucrurile, fenomenele, sari de la o expereinta la alta, nu-ti structurezi mesajele, zapacesti cititorul iar greselile de typing chiar nu ajuta. Conteaza foarte mult aspectul pe care il dai unei informatii scrise pentru ca denota si respect fata de cititor.

Pana acum din ce ai scris tu nu transpare decat superioritate, lipsa de credibilitate si o stare de alterare.

Deci sa le luam pe rand:

In literatura exotica se recunoaste existenta unei componente distincte fata de corpul fizic - cea energetica. Cand corpul fizic se imbolnaveste sufera si componenta energetica. In cazul vindecarilor exotice este nevoie de reechilibrare energetica care se realizeza printr-un flux de energie venit din exterior. Deci este nevoie de un "bioenergetician" si de un subiect bolnav. Subiectii bolnavi se presupune ca au sistemul bioplasmatic (energetic) alterat si chiar nu cred ca s-ar putea vindeca fara aport energetic extern.

Norii aia, pe care ii tot vezi si te inconjoara, i-as numi mai curand nebuloase - manifestari ale bioplasmei care incep sa fie recunoscute stiintific. In 99,99% din cazuri sunt negre, albe, gri si atat de rar, rar, rar, colorate incat nici nu trebuie mentionate. Asa ca ochiul tau ala rosu este de domeniul fantasticului - sau poate ai visat.

La fel nu cred ca o femeie insarcinata se poate decorporaliza vreo data, daramite de 4 ori.

Asa ca stai, gandeste-te si transmite-ne numai informatia reala.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui 3x3



Fii pe pace! Nu esti singura persoana din lume al carei soarta a fost marcata în mod decisiv de un papagal .

iti multumesc! da, am atins pacea interioara timp in urma, dupa nulta
suferinta(eliminarea prostiilor, rautatilor, superficialitatilor intr-un cuvant!
ma intreb daca cunosti semnificatia cuvantului soarta.
iar ca raspuns, din politete si respect pentru fiinta umana si divina care esti, iti raspund ca o situatie , intr-adevr a fost decisiva in privnta paranormalului: mama incepuse sa vindece cu mainile si rugaciune (ea fiind profesor de matematica).
eu student si adept al stiintei ca unica dovada de acces a realitatii, am vazut cum o rana purulenta, inflamata de marimea unei palme s-a vindecat in cateva ore de tratament ebergetic pana la dimensiunea unui banut de 5 bani. recuperarea tesutului distrus pe o arie intinsa era imposibila dupa cunostintele mele, in cateva ore. atunci au inceput intrebarile si cautarile, intamplarile.atunci am fost pregatita sa aud si sa vad. "cine are ochi de auzit sa vada, urechi de auzit sa auda"


Am remarcat si eu, ca si Vivi si Happy, ca pari foarte departe de pacea interioara la care studiile si experientele tale ar fi trebuit sa te conduca pana acum... Nu credeam ca avansarea spirituala trebuie sa elimine simtul umorului. In caz ca nu esti convinsa, te asigur ca am facut o gluma. Ma asteptam din partea ta la un . Cand colo, ma informezi ca imi raspunzi "din respect si politete" fata de un semen. Hmmm... Se pare ca ai ajuns la un alt tip de pace interioara si relaxare fata de ceea ce inteleg eu prin respectivele notiuni.

Din punctul meu de vedere, soarta unui individ reprezinta modul in care s-a derulat existenta lui terestra (singura in care cred, eu personal). Atat.

Cat despre managementul mentalului, il practic si eu (dupa ureche, n-am studiat nimic) si orice individ rational face la fel. Asta e ca butada cu burghezul gentilom, care facuse proza toata viata lui si nici nu stiuse .
Numai ca in opinia mea, divinitatea n-are nici o legatura cu managementul meu mental...


EDIT:
Spui ca "greselile persistente duc la imbolnaviri, si orice boala are o cauza spirituala". Ce tip de greseli?? Eu am facut greseli persistente de stil de viata, si am avut norocul (sa-l numim astfel) sa nu ma imbolnavesc.
Orice imbolnavire are o cauza spirituala?? ... Ei, eu nu cred in treaba asta. As putea crede, eventual, ca prin manevre energetice poti ameliora sau vindeca anumite boli, mecanismul fiind reechilibrarea biochimica subsecventa a organismului. Dar asta e cu totul altceva

PS: sanatate lui BB al tau

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Citat:
citat din mesajul lui capcaunul

N-o sa le spun paranormale ci mai degraba normale dar insuficient studiate sau stapanite.
1. Daca-mi pun in gand sa ma trezesc la o anumita ora pentru ca este musai sa ma trezesc atunci, ei bine, ma trezesc cu cateva secunde, poate cel mult 1-2 minute, INAINTE de ora respectiva, INAINTE de a suna alarma. Ceasul biologic are propria lui alarma!?



Nu'i nimic paranormal.
Asa e si bunica mea , indiferent la ce ora ii spun sa ma trezeasca o face fara probleme , fara ceas si mereu punctuala.
In sesiune eu dorm cate 15 minute, daca e mai lejer jumate de ora si de cele mai multe ori ma trezesc inainte sa sune ceasul , odihnita de parca as fi dormit o zi intreaga.
Recordul a fost in anul 4 cand invatam pt. o materie groaznica si dormeam 5-10 minute. Ma trezeam inainte sa sune ceasul, odihnita ca dupa o noapte linistita cu toate ca dormeam doar 4 minute

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Refetitor la cauza spirituala a imbolnavirii , am facut la psihologie despre psihic si fizic, cum se influentiaza.

Sunt teorii conform carora oamenii zgarciti sunt constipati , cei cu diabet zaharat au un sel-esteem scazut , amd.

Dar mie mi se pare urat si rautacios sa spui ca un om s-a imbolnavit pt. ca a pacatuit, cum am mai auzit prin spital.

"Mult mai grava ar fi etichetarea nedreapta a unei persoane pe care nu o cunosc deloc "

***Fur is for petting**

http://www.youtube.com/watch?v=GewaLNZ1100

http://www.flickr.com/photos/greecky/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui XIO
... Sunt teorii conform carora oamenii zgarciti sunt constipati , cei cu diabet zaharat au un self-esteem scazut , samd.


Si crede cineva asa ceva ?...

Citat:

Dar mie mi se pare urat si rautacios sa spui ca un om s-a imbolnavit pt. ca a pacatuit, cum am mai auzit prin spital.


Sunt destui clerici care sustin ca handicapul unui copil, de ex., e rezultatul pacatului inaintasilor ... Mai rau e ca nu se sfiesc sa arunce minciuna asta cu seninatate in fata bietilor parinti Si nici macar nu o fac cu vreo rea intentie, poate chiar dimpotriva...
De aceea e bine ca oamenii sa stie cate ceva despre patologii, despre genetica etc., ca sa fie avertizati sa nu ia in seama asemenea prapastii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui 3x3

... si m-am rugat pentru aceste persoane sa fie iertate. sotia persoanei care m-a blestemat a ramas insarcinata si a pierdut copilul.efectul de karma la nivel energetic!...



Chiar ca aere de superioritate, combinate cu ceva ce ma trimite la opusul armoniei interioare, bunatatii si tot ce ai mai insirat tu pe aici ca ai dobandit...

Daca sotia celui care te-a "blestemat" a pierdut sarcina iar tu te poti gandi - ba mai mult, afirmi!!- ca e din cauza raului pe care el ti l-a facut, cred ca mai ai muuult de invatat...

Sau, ai putea sa te gandesti ca rugaciunea ta pentru iertarea aluia nu a a avut nici o forta, pentru ca nu ai vrut de fapt ca persoana respectiva sa fie iertata.
In acest caz, iar e nasol.

In plus, nu vad ce legatura e intre faptul ca o femeie a pierdut sarcina si problemele pe care le-ai avut cu sotul ei.
A, poate ca si ea era impotriva ta, iar Divinitatea Insasi a intervenit in favoarea ta, omorandu-i femeii copilul in pantece . Am auzit atatea scenarii din astea, ca deja nu ma mai socheaza .


Mie mi se confirma pentru a nu stiu cata oara teoria ca foaaarte multe din persoanele care experimenteaza chestii "paranormale" si care tin neaparat sa le povesteasca (exceptand mincinosii si cazurile patologice), nu fac altceva decat sa se umple in cel neconstructiv mod de maretia propriei "importante" si sa anuleze eventualele beneficii ale respectivelor experiente.
A, si sa puna neaparat orice, dar orice li se intampla, pe seama vointei Divinitatii care are un maaare plan cu ele, cu persoanele respetive...(iar asta mi se pare de departe cel mai grav lucru).

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Neatza, Denizel. Nu ai somn? Sau, poate, levitezi?

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Nu, nu am somn. Inca nu levitez, doar leviez , adica am pus neste rufe la spalat (si, cu aceasta destainuire, sper sa-mi mai fi crescut po****ritatea pe forum :))))).

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Trebuie sa ai grija ce scrii, poate patrunde in ochii nostri si ne bubuie masinile de spalat.
Este leviatie = a leviata. Deci se pare ca leviatezi.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput