Intamplari paranormale

Raspunsuri - Pagina 38

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabi3604


Fii pe pace! Nu esti singura persoana din lume a carei soarta a fost marcata în mod decisiv de un papagal .




Gabi, suuuper!!!!!!!

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel

Citat:
citat din mesajul lui gabi3604


Fii pe pace! Nu esti singura persoana din lume a carei soarta a fost marcata în mod decisiv de un papagal .




Gabi, suuuper!!!!!!!

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.




Hee-hee ... lume noua! salut Denizel, ma bucur sa te citesc !

...Dar ce se îtâmpla cu 3x3 ? Ne-a lansat în brainstorming si-acu' s-a pitit? Am vrea sa stim mai multe despre leviatie si... cum îi zicea ea, asa frumos... "calatorii astrale cu vizualizari de situatie din alte zone" ... whow

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Gabi, da, am cam lipsit de pe DC.
Mi s-a reprosat aici, pe DC, ca am trait degeaba fiindca nu ma intereseaza cum se fac sarmalele, deci am luat bine seama la mine si am hotarat sa stau mai mult pe forumuri culinare .

Dar leviatia m-ar interesa si pe mine. Din experienta ultimelor zile, pare ca e ceva care merge unsa pe paine facuta neaparat in casa.
Uf, tocmai mi-am dat seama ca nu stiu cum se face painea de casa . Hai ca tre' sa plec iar dupa retete .

P.S. Oare se poate face sex in timp ce mananci leviatie cu paine si cu masline taiate f.f.f.fin si aranjate pe farfurie in forma de bonsai? Ca si despre sex mai am multe de invatat .
Cat de trepidant am inceput sa traiesc... :))).


Sex, travell and cook!

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gaba-rema spune:

Citat:
citat din mesajul lui denizel

Gabi, da, am cam lipsit de pe DC.
Mi s-a atras atentia ca am trait degeaba fiindca nu ma intereseaza cum se fac sarmalele, deci am luat bine seama la mine si am hotarat sa stau mai mult pe forumuri culinare .

Dar leviatia m-ar interesa si pe mine. Din experienta ultimelor zile, pare ca e ceva care merge unsa pe paine facuta neaparat in casa.
Uf, tocmai mi-am dat seama ca nu stiu cum se face painea de casa . Hai ca tre' sa plec iar dupa retete .

P.S. Oare se poate face sex in timp ce mananci leviatie cu paine si cu masline taiate f.f.f.fin si aranjate pe farfurie in forma de bonsai? Ca si despre sex mai am multe de invatat .
Cat de trepidant am inceput sa traiesc... :))).


Sex, travell and eat!

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.




O sa se supere pisi_ella ca îi deviem subiectul... scuze, pisi-ella!

Sex, travel and cook (asa e corect! ... ca cu "eat" nu e bine... ca ne îngrasam :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

done!

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mandyksch spune:

Mie mi-au placut mesajele tale, dar eu sunt una din acelea cu experienta decorporalizarii..La punctul 5 iti dau mare dreptate.E tare greu sa ierti si sa mergi mai departe.Daca nu reusesti sa ierti nu mai poti trai, parca te sufoci.Eu asa am simtit. Cred ca acum am ajuns in faza in care am reusit sa iert pe unii dar mai lucrez in a ma ierta pe mine insami si a ma impaca cu mine insami.Asta mi se pare cel mai greu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Citat:
citat din mesajul lui 3x3
iata ca imi aduc aminte de o alta intamplare ;odata, o masa cu picioare de fier a fost retezata, a cazut pur si simplu, cand am atins o stare de iritare mentala ascultand filosofia a doua colege din studentie;


3x3, vrei sa fii prietena mea?

Eh, sa-l mai vaz io pe ala care ma mai supara de-acu' inainte pe forumul asta!!!


in rest, nu ma bag, nu ma amestec, sunt sigura ca muuult mai multe decat imi pot eu imagina si decat se povestesc se pot intampla pe lumea asta .

Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil !


Maamiii, îmi place pielea ta! E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Eu v-as recomanda sa cititi cartea lui Adrian Patrut "de la normal la paranormal"

Este o carte care lamureste aparitia fenomenelor de acest gen.

Premonitia si telepatia sunt fenomene destul de comune in viata oamenilor. Numai ca ele, cel mai adesea, sunt trecute cu vederea.

Levitatia, stigmatizarea, elongatia, controlul proceselor fiziologice involuntare, combustia spontana sunt fenomene de biocontrol interior.

Am avut destul de multe experiente paranormale, unele dragute altele mai putin dragute. Nu le povestesc pentru ca astfel de fenomene sunt privite cu scepticism.
Tot ceea ce pot spune este ca de pe la 12-13 ani tatal meu m-a invatat sa-mi antrez si sa-mi controlez "mintea".
Antrenamentul a inceput simplu prin trezirea la o ora ce mi-o fixam iainte de a adormi. Apoi a continuat cu impunerea unui anumit vis si continuarea lui in noaptea urmatoare. Si asa mai departe.

Datorita unor experinte neplacute mi-am impus sa ma eliberez de astfel de fenomene. Si am reusit.

Dar, cu toate ca au trecut mai bine de 15 ani de cand sunt "linistita" inca mai imi pot impune trezirea la orice ora din noapte. Cand barbata-miu trebuie sa plece la 2 dimineata sau la 4 sau la orice ora nici nu isi mai pune ceasul sa sune. Ba chiar o data m-a si testat dandu-mi ore gen 3 si 12 minute.
Si cu visele stau la fel: pe langa amalgamul obisnuit din fiecare noapte apare intodeauna si cel impus de mine.

Si cu toate astea, uneori, cand ma uit in urma si rememorez anumite intamplari ma paleste cate o unda de scepticism.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Un fel de PS: nu cred ca aceste fenomene au vreo legatura cu superstitiile sau divinitatea.

Si mai cred ca oamenii predispusi la astfel de fenomene nu pot avea decat experiente dintr-un anumit domeniu: adica daca se enerveaza si energia creata de iritarea lor sparge geamuri nu se pot duce acasa sa leviteze sau sa se decorporalizeze - sper ca m-am exprimat pe intelesul tuturor. Pana si in Mutant X fiecare personaj are un domeniu de actiune bine stabilit.

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Fiece persoana mai sensibila poate avea diverse trairi paranormale. Dar, ceea ce tot povesteti tu, 3x3, mi se pare aiureala.



Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput