Muresence.....la apel!!!! (16)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lizzy spune:


w-end fain sa aveti

noi incercam sa iesim zilele astea, sambata avem deja 2 vizite programate :) copiii sunt bine

carola, ai tai? n-ai mai zis nimic...
i-am facut imunograma - tu sti cumva ce valori tre sa aiba? dna dr zice ca sunt bune, nu f bune, dar nu sunt alarmante. ma intreb totusi care sunt cifrele alarmante... ai idee unde sa caut?



O minune de bazar - Sonia si Andrei /
Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa Emma, in fiecare zi, ora 13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

WE placut

Diana, din pacate n-am habar de imunograma...



Oana, mami de Ana Maria (13 iunie 2008) si Paul-Victor (21 iunie 2006) noi4
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=19" target="_blank">Clipe de viata 2008
1 martie 2009
Priveste partea buna a lucrurilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Buna fetele..
Am fost cu Dani la medicul de familie ca mi se parea ca la piept are (se vede) o gaura asa la stern...ca un semn de rahitism cumva. Si l-a vazut, a spus ca e nimic grav, ca asta se corecteaza prin inot (la noi in oras doar de la 5 ani pot il dau oriunde...m-am interesat la 3 bazine...Benta, Sangeorz si TCM ) si sa ii dau 1 luna calciu cu magneziu sa vedem dupa-aia cum e. Nu e foarte vizibil dar am zis ca mai bine ii arat doctoritei decat sa fie probleme mi tarziu.
Diana... asta era neregula



Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi 1, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Poze cu noi 2, www.dropshots.com/biancas2" target="_blank">Poze cu noi 3
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Weekend placut sa aveti

La Sg-Mures la piscina este un tarif special dimineata de la ora 7 la 11... costa 20 lei 3 ore. Iti ofera prosop,parca si sapun,ai acces la sauna in banii astia. Eu zic ca merita. Seara tariful ajunge la 70 lei ..tot 3 ore.
Am sa merg saptamana viitoare sa vad cum e ca nu am fost niciodata.


Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi 1, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Poze cu noi 2, www.dropshots.com/biancas2" target="_blank">Poze cu noi 3
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Bia, e super la Sangeorgiu inauntru, noi si vara la strand acolo mergeam, chiar daca era mai scump, evitam Weekendu`...si zici ca de dimineata e asa ieftin? Hm....ce nevoie as avea de putin innot...

Mami de Sara (8 dec 2008)
Povestea nasterii

Poarta-ma, mami!
_

Emma este iubire

Sa fim alaturi de Cristian Stefan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Anca...acum mi-am amintit..ai acces la piscina, sauna si la fitnes . Prietena mea a fost saptamana asta si i-a placut.

http://www.mosaic.ro/APP_cms/content.asp?contentid=1140

Eu as vrea sa merg si la jacuzzi si sa fac si hammam...am facut in Turcia....vai ce bine a fost.


Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi 1, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Poze cu noi 2, www.dropshots.com/biancas2" target="_blank">Poze cu noi 3
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladymina77 spune:

Multumesc de raspunsuri,e clara treaba ca mai toti copilasii fac parte din categoria "nu-mi plac alea".Ciudat e ca Bogdan pana la 6 ani manca si lemne cred daca-i puneam in farfurie.In fine or manca ei cand or vrea.Legat de amestec cu alte mancari nu prea am facut-o dar am zis ca incerc de exemplu spanacul cu orez,eu il faceam fara doar cu lapte si usturoi,incerc sa-l tai marunt sa nu simta poate poate.Aseara a mancat mazare,trebuie sa crestez in grinda:)I-am zdrobit-o ca cika asa era mai buna.Vai de capul nostru cate mofturi trebuie sa le mai facem dar ma bucur ca a mancat-o.Ii trebuia un pahar de pepsi si l-am santajat ca-i dau doar daca mananca mazarea.Poate e si asta o metoda.
Criss,da in Tudor stau pe Prieteniei,voi?
E super frumos la Sangeorgiu,am fost asta vara cu Bogdan la cursul de inot.Pt ei a vorbit antrenorul lor cu un baiat mai tinerel.Au facut cursul aprx. o luna dar nu zilnic,erau parca 10 sedinte a cate 2 ore si ne-a costat 200 lei.Nu stiu sa spun daca face si cu copilasi mai mici dar trebuie intrebat acolo ca singur se stie ce si cum.
E foarte frumos dar si banutii sunt frumosi,e adevarat ca e liniste nu e agitatia de la We.Dar sa mergi zilnic te cam golesti de banuti repede.
Un weekend frumos va doresc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns OanaRusu spune:

Azi, de ziua ei, povestea nasterii Anei: 13 iunie 2008

Oana, mami de Ana Maria (13 iunie 2008) si Paul-Victor (21 iunie 2006) noi4
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=19" target="_blank">Clipe de viata 2008
1 martie 2009
Priveste partea buna a lucrurilor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Biancas spune:

Buna dimineata la

Ladymina, se pare ca stai foarte aproape de mine . Eu spanacul nu il toc, eu il dau prin masina de carne si atunci nu are "ate" sau alte chestii. Il fac cu putin ulei, faina, usturoi si lapte cat cuprinde. Noua ne place foarte mult spanacul cu ochiuri sau snitele. Am incercat intr-un an sa dau spanacul prin blender dar nu a iesit bun..adica a iesit prea ..."blenduit". Incearca prin masina de tocat carne sa vezi ce bun e.

Ce program aveti azi? Eu vreau sa ies cu Dani sa il tund si cam atat. Deseara (asa dupa ora 18) am zis ca mergem pana la Mc`. Nu vine nimeni?

Bianca , mami de Sandra( 8.07.1997) si de Daniel (17.01.2006)
www.dropshots.com/biancas" target="_blank">Poze cu noi 1, www.dropshots.com/biancas1" target="_blank">Poze cu noi 2, www.dropshots.com/biancas2" target="_blank">Poze cu noi 3
Poti sa ai orice valoare,sa fii DOMN(A) e o-intamplare,sa fii OM e lucru mare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_27 spune:

Noi, azi, program administrativ. E ziua libera a lui Iustin, asa ca profit ca o scoate pe zibe si poate imi spal geamurile sau...dorm. Curatenie am fact aseara pe la 9. Frigiderul tb sa-l curat ca e la dezghetat de aseara, si de gatit iar trebuie ca s-au dezghetat carnurile. Urasc cuvantul `trebuie` .
Am veni la Mc da` e prea tarziu pt zibe, ea de pe la 6 deja se inmoaie....la 7 uneori adoarme deja. Poftesc o inghetata cu capsuni. Poate ca iesim mai devreme, mai vedem, nu fac planuri ca socoteala de-acasa cu cea din targ nu prea ne mai iese noua de cand cu bb la purtator.

Mami de Sara (8 dec 2008)
Povestea nasterii

Poarta-ma, mami!
_

Emma este iubire

Sa fim alaturi de Cristian Stefan

Mergi la inceput