Cura de dezintoxicare Oshawa

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Yang spune:

Buna dimineata/ziua

Eu am trecut in cea de-a 5a zi, cu brio.
Am incercat din nou mamaliga de mei aseara, si a fost chiar reusita. Am pus mai putina sare, atentie ca se umfla !
Am incercat si niste "pilaf", azi voi face din nou.
Voi cum sunteti ? Cam tacute pareti...
Dulcetica, a trecut durerea de cap?
Paff, nu ai mai dat nici un semn, sper ca esti F.F. bine !

Numai bine, pe mai tarziu !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yang spune:

M-am gandit sa postez un link catre o lista de alimente Yin-Yang, sa va fie de studiu si de ajutor pentru sfarsitul curei. Sper sa nu incalc nici o regula a forumului.

www.apifitoterapie.ro/terapii_naturale/dietoterapie/alimente_Yin_Yang.htm" target="_blank">http://www.apifitoterapie.ro/terapii_naturale/dietoterapie/alimente_Yin_Yang.htm

Pe curand !

P.S Sunt mai slab cu o gaura la curea !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Eu am rezistat eroic.Am fost undeva invitata sa ,aninc si am stat si m-am uitat cum mincau salate ,fructe ,varza cu cirnati...nu va mai spun ca va fac pofta si nu a fost un efort sa nu maninc.Parca s-a schimbat ceva in atitudinea fata de mincare.
Nu ma mai doare capul si nici alte simptome aiurea n-am ,inafara de balonare.
Problema mea e pentru cind o sa incep sa maninc ,daca voi putea sa ma abtin ,ca pofta vine mincind.
In a 5 zi m-am cintarit si am -1 kg.Vai ce ma deranjeaza aspectul asta!Oricum nu renunt .Tura asta tin 10 zile, fie ce-o fi.
Ochii nu-s mai albi ,tenul e la fel si kg asta practic nu se vede ,desi parca abdomenul e putin mai dezumflat,ca plat nici nu se pune problema.
Azi am fiert dimineata niste hrisca ,dar n-am avut timp sa maninc ,ca intirziam la scoala si am plecat val virtej. Pina acum am micat 3 turtite mititele ,dar parca mi-a disparut si foamea .Ma conserv!
Sa vad cum voi depasi simbata si duminica....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yang spune:

Bravooo, felicitari Dulcetica !
Nu iti face griji cu greutatea, acest regim echilibreaza organismul. Stii, probabil deja ca persoanele subponderale care l-au tinut, chiar au mai pus cateva kg. Daca intr-adevar esti supraponderala, vei da jos. Sunt si persoane la care dezechilibrul este destul de accentuat, asadar este nevoie sa recurga la inca o etapa de 10 zile dupa pauza de rigoare (3-5 zile).
Nu stiu daca ai avut rabdare sa te uiti pe posturile mele precedente, dar eu, avand printre principalele scopuri scaderea in greutate, ajun pe parcursul curei sa nici nu mai fiu preocupat de cantar, conteaza ca se vad diferente in cum ma siimt si cum arat de la o zi la alta.
Si eu sunt in cea de-a 5a zi, si am mai putin cu o gaura la curea (cred ca aprox. 3 kg)
Inca ceva, nu te astepta ca cineva care de dat jos, sa zicem 8-10 kg sa slabeasca atat cat slabeste cel care are de dat jos 20 de kg.
Si tot in posturile anterioare scriam ca eu am continuat sa slabesc si dupa regim, pana cand m-am apucat din nou de prostii.
Mai scriu inca o data, daca este atat de important slabitul, incearca sa te axezi un pic mai mult pe hrisca.
Apropos, eu nu am fiert-o niciodata. Mi se pare foarte gustoasa doar inmuiata un pic in apa, sau coapta.
Senzatia de "umflat" este normala, uneori scapam de surplusul din intestine mai greu. Si eu o mai am inca. Uneori apare si din combinatia "putin prea multa apa + putin prea multa sare". La mine am observat ca si graul poate contribui la asta.
In rest, ti-au iesit turtitele?
Ai incredere pe mai departe, nu o mai privi ca pe o restrictie. Este un mare bine pe care ti-l faci, si un mare atu fata de ceilalti care acum continua sa se "intoxice" !

Iti tin pumnii pe mai departe !

Paff, asteptam vesti si de la tine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Buna!
Tocmai am mincat niste hrisca,dar o maninc in sila.O sa fac si niste mei,ca sa variez,insa n-am nici o tragere de inima.
Yang,merci de incurajari ,insa citeva kg in minus ar face minuni cu psihicul meu. O sa trec la miscare, cind incep sa maninc normal ca sa contrabalansez efectul distructiv. Din pacate nu-s asa perseverenta ,pe cit mi-as dori .
Turtele cred ca au inceput sa iasa mai comestibile ,insa parca-s fan consumului pe loc ,asa ca nu mai fac in exces si pt a doua zi.Calde merg bine!
Kariguald ,sper ca n-ai abandonat?!
Paff,join the club!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Yang spune:

Dulcetica, daca este vorba despre hrisca aceea pe care ai zis ca ai fiert-o de dimineata, te cam inteleg. Ai incercat si s-o mananci doar inmuiata 1h1/2 in apa cu putina sare?
Nu uita de orez ! In nici un caz alb, insa !
Spor sa ai, si maine sa te simti mai usoara !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Paff spune:

Sunt aici,sunt aici,pe baricade.Doar ca am avut niste zile mai pline.Ieri am fost schimbul doi si am ajuns tarziu acasa si azi dupa munca am fost la cumparaturi(test greu).
Sunt bine,nu am cedat nici unei tentatii.chair ma mira faptul ca imi e destul de usor sa ma abtin.Imi e pofta dar nu foame sau atat de pofta incat sa cedez.Aseara am iesit cu niste prieteni la o plimbare si au intat int-run magazin si au luat ciocolata,chipsuri,suc,etc..m-am abtinut eroic.
Azi am fost la cumparaturi cu ai mei si reucunosc,a fost putin greu.Dar nu pentru ca imi era foame ci entur ca nu imi venea sa cred ca nu iau ceva pentur mine,o ciocolata,un fruct,ceva de rontait.Mi-am laut cosmetice si ce am avut nevoie si am asteptat cuminte sa plecam.

Ce am mai mancat..hrisca..bun bun.Orez,grau copt si azi am incercat hrisca si grau copt.Ieri am incercat sa imi fac niste mei copt dar nu am putut sa il manac :))
Uite,acum ma duc sa imi fac o mamaliga de mei,am zis sa incetc daca am citit la Yang.revin cu pareri.

Ce sa mai zic..sunt ok cu energia in ultimile zile.Nu debordez de energie dar nu mai sunt obosita,dorm mai bine,ma trezesc bine,nu imi mai e asa pofta de cafea.La munca sunt mai ok si ceea ce am obsrvat,am o stare mai buna,ma simt mai optimista,nu stiu cum sa explic.La munca de exemplu cred ca am ras si discutat cu aproape toti oamenii,am ras,zambit.
Despre slabit..se vede ceva la cantar dar mai astept putin si dau verdictul.Oricum,ma indrept spre doua kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Paff


Oricum,ma indrept spre doua kg.

Am zis eu ca nu-i corect!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Citat:
citat din mesajul lui Yang

Dulcetica, daca este vorba despre hrisca aceea pe care ai zis ca ai fiert-o de dimineata, te cam inteleg. Ai incercat si s-o mananci doar inmuiata 1h1/2 in apa cu putina sare?
Nu uita de orez ! In nici un caz alb, insa !
Spor sa ai, si maine sa te simti mai usoara !

Am pus si orezul si hrisca la inmuiat.Vad eu miine dimineata care-i treaba.Oricum nu o sa am timp pentru degustat indelung ,ca mi-am amintit cu greu ,ca miine ma duc la birou:recuperam.
Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Buna!
Pur si simplu protestez:am pus la loc 0,5kg? E posibil! Metabolismul meu e asa varza ca ma ingrasa si cind nu primeste nimic.
Ieri am mincat 6 turtite mititele si un castron mic de hrisca. Poate din cauza ca am vazut atita mincare ,ieri?
Chiar asta vroiam sa demonstrez !

Mergi la inceput