Cura de dezintoxicare Oshawa

Raspunsuri - Pagina 25

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ariadna16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Oliwia

Fetelor, ce mai faceti? Bate vantul pe-aici

Ariadna, cum mai merge regimul? Eu ma pregatesc sa-mi fac un amestec de orez rosu, salbatic si basmati ... Deliciu de sarbatoare


Acum am ajuns si eu pe-acasa. Am orezul facut de ieri.
Azi dimineata aveam tot un pic pe minus, deci e bine, atat timp cat scade
Total pe cele 3 zile -800 gr.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oliwia spune:

Bravo , pai stai bine, e aproape un kg in trei zile! La cat mai multe in minus

Eu am inregistrat azi primul... esec, sa-i zicem: mi-am fiert niste hrisca si nu am putut s-o mananc. Orezul, in schimb, a disparut imediat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariadna16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Oliwia

Bravo , pai stai bine, e aproape un kg in trei zile! La cat mai multe in minus

Eu am inregistrat azi primul... esec, sa-i zicem: mi-am fiert niste hrisca si nu am putut s-o mananc. Orezul, in schimb, a disparut imediat


Sincer, si eu rezist din ce in ce mai greu...sunt prin frigider si hrisca si doua feluri de orez si nu ma mai atrag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariadna16 spune:

Am citit asta, e o dieta de 4 zile, dar ma intereseaza doar primele 2 zile, pentru ca apoi intervine carnea si eu nu maninc.
"Mult orez, fructe si legume bogate in potasiu si sare – o reteta de succes este aceasta dieta pentru a curata organismul. De asemenea, ar trebui sa beti multe lichide .
Rezultat: patru zile va poate scapa de cel putin 2 kg".

Prima si a doua zi
Pentru a curata organismul, dar, de asemenea, pentru a pierde in greutate, mancati orez fara sare, doar fructe proaspete si legume crude. Acestea vor elimina un kilogram si jumatate din greutate.

Cine vrea toata reteta:
http://sanatate.bzi.ro/dieta-care-te-scapa-de-2-kilograme-in-4-zile-si-iti-detoxifiaza-organismul-24468

Deci, orezul are aceasta proprietate, de a slabi, asa ca ar trebui sa maninc mai mult orez si pot sa-mi permit si legume si fructe

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oliwia spune:

Ariadna, daca iti vine asa greu sa tii Oshawa 7, tine unul mixt, cu legume adica. Eu una m-as feri ca de foc de diete de cateva zile care promit marea cu sarea... in 2 zile poti eventual "da jos" apa din organism si ceva din masa musculara, in nici un caz un kg si ceva de grasime.

Eu am avut in preajma cateva cazuri pe care, preocupata de nutritia sanatoasa, le-am urmarit indeaproape. Toate, inafara de unul, sunt si in prezent pe "baricade", incercand cure de slabire la nesfarsit si cu zero efect. Singura care a reusit sa scape (si avea mult de dat jos, 30 de kg) a fost cea care si-a schimbat total modul de alimentatie si nu a mai alergat dupa rezultate spectaculoase in cateva zile. Totul s-a datorat unor probleme de sanatate grave, pentru care nu a avut incotro si a trebuit sa renunte la multe. Fara aceasta constrangere, mi-a spus ca nu ar fi fost in stare, nu avea suficienta vointa. Teama a fost cea care a impins-o sa-si revina si i-a taiat, de nevoie, toate poftele.

Nu stiu situatia ta cum e, dar kg nu se duc daca esti stresata si mananci ce nu iti place. Mancatul in sila incetineste metabolismul si nu rezolvi nimic. Cu siguranta sunt o multime de alternative sanatoase si pe care le agreezi, dar eu iti dau un sfat verificat si rasverificat: fara fructe, cel putin in prima faza. Adica pe cat posibil fara pic de zahar. Face minuni. Incearca si vei vedea rezultatele. E mai greu acum, ca nu au aparut legumele sanatoase (ce gasim in supermarket-uri sunt pline de pesticide). De asta zic eu ca acum e cea mai potrivita perioada pentru Oshawa

Poti in schimb incerca sa consumi germeni proaspeti, ajuta la foarte multe si cu siguranta si la slabit. Eu cu asta ma hranesc in pauzele de Oshawa, pe post de salate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oliwia spune:

O alta idee, care s-ar putea sa dea rezultate super: tine dieta Montignac. E bazata pe un indice glicemic cat mai mic, deci tot aici la zahar e problema, insa nu e nici pe departe prea restrictiva. Mie imi place Monti si o consider singura cura de slabire de bun simt la ora actuala. Vezi ca este un topic separat pentru asta, daca le intrebi pe fetele de acolo sigur iti vor da sfaturi bune.

Asadar, pana la urma, am ramas singura care rezista cu Oshawa? Dulcetica, la tine ce se mai aude?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariadna16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Oliwia

O alta idee, care s-ar putea sa dea rezultate super: tine dieta Montignac. E bazata pe un indice glicemic cat mai mic, deci tot aici la zahar e problema, insa nu e nici pe departe prea restrictiva. Mie imi place Monti si o consider singura cura de slabire de bun simt la ora actuala. Vezi ca este un topic separat pentru asta, daca le intrebi pe fetele de acolo sigur iti vor da sfaturi bune.

Asadar, pana la urma, am ramas singura care rezista cu Oshawa? Dulcetica, la tine ce se mai aude?


Asta am si spus ca vreau sa urmez, un Monti de post.
Multumesc pentru sfaturile tale, inca nu am reuntat...dar nici mult nu mai am.
Am nevoie sa dau jos vreo...15 kg.
Am reusit pina acum (de vreo luna si ceva) cam 3 kg.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Ariadna, tu mananci macar lactate, oua, eventual din cand in cand peste?Nu stiu daca m-as descurca in varianta de post a dietei Montignac...Nici eu nu mananc carne si Monti mi se potriveste manusa, dar oua, lactate si peste mananc.Peste mancam mai rar inainte, acum mananc cel putin de 3 ori pe saptamana.

Chestia cea mai ciudata e ca ai atat de multe variante si poti gati atat de gustos si nerepetitiv incat nu prea pare dieta,Eu nu am mancat atat de mult niciodata in viata mea...si continui sa slabesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oliwia spune:

Vad bine ca nu-s singura care nu are somn la ora asta
15 nu-s chiar asa multe, pana la vara n-ai ce alege din ele. Vine acusi caldura si se slabeste mai usor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns caress spune:

Pai s-a schimbat ora, nu...abia acum bate de 12 in creierul meu, cum sa dorm?

Mergi la inceput