Cura de dezintoxicare Oshawa

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ariadna16 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Oliwia

Citat:
citat din mesajul lui Ariadna16

Slaba miscarea pe aici, dormiti?


Adevarul e ca mi-e rusine sa recunosc, m-am trezit la 10 E drept ca am si fost obosita, ieri am alergat toata ziua prin frig.


Sa stii ca eu nu mi-am propus sa ma trezesc la o anumita ora, pur si simplu ma trezesc. Daca in cursul saptaminii m-am trezit constant pe la 6 si ceva, spre si jumatate, azi m-am trezit la 7.30 Stia ca e sambata
Si am mai observat ca adorm mai devreme decit altadata, adica mi se face somn mai devreme si trebuie sa merg la somn.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oliwia spune:

Ariadna, cereale incoltite la Oshawa nu sunt permise, pentru ca, odata incoltite, devin Yin. Sunt insa foarte potrivite de mancat in general, mai ales la curele de slabire. Eu sincer te admir pentru ca tii Oshawa ca sa slabesti, eu n-as putea tine o dieta atat de restrictiva cand sunt atatea alte alternative.

Orezul salbatic este bun la gust (ma rog, mai bun ca cel alb, nu te astepta la cine stie ce gust divin ), dar la fierbere degaja un miros oribil, care persista destul de mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oliwia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Ariadna16
Am spus infloreste in sensul ca-si dubleaza volumul. De oriunde am cumparat, mereu s-a intimplat asa.


Da, mi-a placut termenul de "infloreste", descrie bine procesul. Se intampla si la apa rece. Incearca sa cumperi hrisca bej-verzuie la culoare, nu maro. Eu am gasit la Auchan, marca este Longevita. De la firma respectiva imi iau si graul si e foarte bun. S-ar putea sa gasesti si la magazine naturiste, grau este sigur, nu stiu hrisca. Aceasta hrisca, naturala (nu prajita ca aia maro de-o cumpara toata lumea) nu mai infloreste daca o pui in apa, ci incolteste. Evident, odata incoltita, nu mai e Yang si nu mai poate fi folosita la Oshawa, de aceea trebuie preparata prin fierbere.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariadna16 spune:

Oliwia, esti o comoara de informatii. Multumesc.
Si eu te admir ca tii oshawa, desi duminica sarbatoresti Pastele catolic.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oliwia spune:

Da, a picat rau perioada asta de Oshawa pentru mine , dar prefer sa nu mai astept pana la urmatoarea luna in scadere. Mancare traditionala oricum nu mancam, dulciuri nici atat (eu am renuntat total la zahar, chiar si la fructele prea dulci), dar mi-as fi pregatit ceva preparate raw . O sa am grija sa recuperez la Craciun

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oliwia spune:

Dulcetica, tu ce mai faci? Ti-e bine cu sucul ala de ridiche? Asteptam vesti bune.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariadna16 spune:

Stii ce-am remarcat acum, Oliwia? Ca ne-am inscris pe forum in aceeasi zi. Esti din Bucuresti?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Oliwia spune:

Nu sunt din Bucuresti, dar m-as muta acolo numai pentru faptul ca aveti in jur ferme ecologice de la care se pot cumpara legume netratate Eu si fixurile mele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ariadna16 spune:

Ai avut dreptate, Oliwia, (din nou), si cu mirosul, dar si cu gustul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dulcetica spune:

Salut!
Azi am mincat perfect aiurea.Trec pe niste ceaiuri rooibos ,despre care am citit ca au efect.
Nu va spun ce-am facut ,dar cred ca banuiti daca pronunt cuvintul mall.Nu vorbesc despre mincare ca nu vreau sa va supar .Voi sinteti prietenele mele. Sa nu prind pe cineva ca povesteste ceva!
Oliwia ,deduc ccc ca e pastele tau? Cool! Esti supertare! Emoticon cu ochii cit cepele de invidie pt vointa ta.Forta fie cu tine!Paste fericit!


Mergi la inceput