Gravidute si mamici de Constanta (45)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andicu spune:

Neata!

Sa aveti o primvara frumoasa si calda !


Mamacita, LA MULTI ANI! Sa fii sanatoasa si sa ai parte de bucurii multe si recunoastere profesionala pe masura marinimiei si omeniei tale!

La multi ani bebe Vlad Constantin de Maia37! Sa fii sanatos, mancacios si cuminte, sa faci viata fericita parintilor tai!

Irina81, mai ai putin inteleg, daca ai colul deschis! iti tin pumnii sa ai o nastere usoasa si bebe sanatos! sa ne tii la curent!




Mami de Filip Gabriel (27/06/2007)

Asa cresc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Buna ziua! Va doresc o primavare minunata!

Am si eu o mare rugaminte la voi, ca stiu ca sunteti mai in tema , imi puteti da si mie numarul de telefon de la dr. Ciufu? M-am programat la o eco morfologica, dar cum neuronii mei sunt pe sfarsite am uitat data, ora si am ratacit si numarul de telefon, pe care stiu sigur ca il gasisem pe undeva pe net .


Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
www.flickr.com/photos/cornelianis/" target="_blank">poze; poze2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Adryana_4u spune:

Va uram si noi de martisor (si nu numai) sa fiti vesele, sa fiti iubite, si sa va mearga toate din plin!

Adriana S. - mami de puiut BIANCA(02.02.2008)
Bianca creste
de toate
www.flickr.com/photos/adryana_4u/3267319176/in/photostream/" target="_blank">Eu sunt Bianca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns creem spune:

LA MULTI ANI DE 1 MARTIE! Sa aveti o primavara frumoasa si plina de bucurii!

Mamacita La multi ani! Sa fii fericita si sanatoasa multi ani inainte alaturi de comorile tale si de sotul tau!

Irinush!!! mai ai putin putin, iti doresc o nastere cat mai usoara si bebe sanatos!

Mokika LA multi ani sorei tale! Multa sanatate intregii familii!

Angi....offff....degetelul tau! e de la mana stanga sau dreapta? te descurci cat de cat cu Pupicu? El ce face, e bine?

Imi pare rau ca n-aveam cum sa ajung la intalnire, data fiind raceala mea. Mada, cred ca aveai dreptate cu iesitul afara transpirata de la Ina, nici nu ma incheiasem la geaca. Sofia insa inca nu a luat, asa ca e de bine!

Va pup pe toate !

Ecaterina o mamica fericita de MARIA SOFIA (7.11.2007) cu (26.05.2008)

Poze Maria Sofia


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AngeliquedeS spune:

Citat:
citat din mesajul lui Cornelia

Buna ziua! Va doresc o primavare minunata!

Am si eu o mare rugaminte la voi, ca stiu ca sunteti mai in tema , imi puteti da si mie numarul de telefon de la dr. Ciufu? M-am programat la o eco morfologica, dar cum neuronii mei sunt pe sfarsite am uitat data, ora si am ratacit si numarul de telefon, pe care stiu sigur ca il gasisem pe undeva pe net .


Va pup,
Cornelia, mami de Maria (2 iulie 2003) si Stefan (4 mai 2005)
www.flickr.com/photos/cornelianis/" target="_blank">poze; poze2


Tel e 0241511330. Pupam!!!



Angelique, mami de Pupi (28.12.2007)

Inimioara mea
Povestea nasterii lui Pupi
zicolorata

www.petitieonline.ro/petitie/semneaza/sustinere_pentru_reglementarea_legala_a_reproducerii_umane_asistate_medical_si_pentru_introducerea_procedurilor_inseminare_artificiala_si_fertilizare_in_vitro_in_programele_nationale_de_sanatate-p28651051.html?msg_ok=1" target="_blank">Semneaza petitia pt introducerea procedurilor de reproducere asistata
in Programul national de Sanatate!


Sa-l ajutam pe Mihaita Bazar pentru Mihaita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Multumesc Angelique!

Cornelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamacita spune:

Multumesc din suflet pt.urarile si gandurile frumoase,nu mai vorbim de promptitudine(Angelique,m-am uitat la ora,l-ai devansat si pe sotul meu!).La randul meu va urez o primavara insorita departe de doctori(pacat ca nici macar la cafele nu pot ajunge)!
nastasie,felicitari pt.sarcina!M-am bucurat nespus dar,in criza mea de timp,n-am apucat sa si scriu negru pe alb!Dar cred ca ai simtit gandul meu de bine...
Irina,iti tin pumnii;daca te internezi maine,spune-mi,sa fiu prin zona,am rotat si sunt pe etajul 6.
Cornelia,ce aud/vad eu?Bebe 3???Nu stiam,sa fie intr-un ceas bun!Minunat!
Angi,tare rau mi-a parut de patania cu degetul!Te poti descurca cu Pupi?
Mokika,intoarcem urarile si pt.sora ta!Eu mai am pana la varsta aceea...
Si a propos de varsta,ca gremlin zicea ceva,cati ani ai gremlin?Sa se inmulteasca in fericire si bine ai venit!
Si daca tot pomenesc de cifre,ma gandeam la Chryssy,ce greutate e aia?Am cam aceeasi inaltime,dar 12 kg in plus si asta asa,ca am slabit in ultimele 5 luni 11 kg,altfel nu-ti spun cum eram,si tot ma consider supla...(mai ales dupa 2 copii).Dar stateam sa ma gandesc ca si in liceu eram mai"grasa",adica aveam 60 kg,si tot mi se parea ca sunt slabanoaga.Bine,eu am si oase foarte grele si proeminente,daca as avea 57 kg lagar ar scrie pe mine...Asa ca baga cateva kile de rotunjire,iti dau eu reteta de ingrasare
fetelor,ce aveti cu Doc de-i bagati strambe blonde?!Lasati fata in pace....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

mokika, saru mana de listuta.
mamacita, stai linistita ca stiu cum e cu timpul.pai reteta de ingrasat vreau si eu ca eu cu sarcina cu tot nu stiu daca ajung la 60.la razvan m-am ingrasat 13 kg, de la vreo 46-47.deci cam pe acolo si cred ca dupa ce am nascut daca ma urcai pe cantar aveam la loc 46-47.sper macar acum sa-mi ramana si mie macar 3 kg in plus sa fiu si eu la 50kg

adriana&razvan-mihai 01.11.2004&
varsta lui razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cornelia spune:

Mamacita, multumesc! La multi ani fericiti alaturi de cei dragi!

Cornelia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns isidora spune:

LA MULTI ANI celei care nu putea sa fie altceva decat cel mai frumos martisor! Sanatate,dragoste si pace tie si celor dragi !

Si pentru voi toate:

O primavara plina
de delicatetea dragostei,
de seninul sperantei,
o primavara vesnica a inimii !






Mergi la inceput