Oligospermie-Cap.32

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns daisymaria spune:

Ruxandrab, multa bafta.
Andreiuta, ce tratament a luat sotul tau?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daisymaria spune:

Tratamentul din postarea de dinainte l-a tinut 3 luni.
Acum vreau sa i le alternez cu altele in astea trei luni.
Ma gandeam sa ii dau si L-arginine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daisymaria spune:

Cam ce sanse as avea sa raman natural cu 10 milioane de viteji, 60 la suta mobilitate si 80 la suta forme normale?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreiutasg spune:

Draga mea Fabiana,

Eu am ramas natural cu doar 8 mil de , chiar daca nu am reusit sa mentin sarcina.
Sotul a urmat 3 luni tratament cu SPERMOTREND care contine (vit. A, E, C, ZN, Se, tribulus terensis, etc)+ multi macca si multe alte produse necesare imbunatatirii spermogramei. In ultima luan insa ne-am axat doar pe SPERMOTREND care le contine pe toate.
Am considerat sa nu mai cumparam o groaza de medicamente (saracul sot' nici nu mai stia CARE, CE, CUM sa ia pastilele) ca oricum toate calculate costau exact cat spermotrendul care te tine 2 luni.(160RON)
Medicamentul ne-a fost recomand. de ginecolog si urolog

Sper ca info sa-ti fie de folos

MOTTO: Nu pot schima directia vantului dar pot schimba pozitia velelor astfel incat sa ajung intotdeauna la destinatie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daisymaria spune:

Multumesc mult pentru raspuns.
Imi pare rau ca ai pierdut sarcina. Doamne ajuta sa nu mai patesti asa.
Si Spermotrendul cat timp il poate lua, fara sa ii faca probleme?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daisymaria spune:

La cat timp de cand ati inceput sa incercati ai ramas, Andreiuta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreiutasg spune:

Fabiana,
Am ramas destul de repede - 6 luni (cu monitorizari)
Tratamentul urmat de sot a tinut 3 luni, iar medicamentul (http://www.farmaciaortomoleculara.ro/spermotrend-p29.html) l-am cumparat personal de la acesta adresa http://www.farmaciaortomoleculara.ro/pages.php?link=contact




MOTTO: Nu pot schima directia vantului dar pot schimba pozitia velelor astfel incat sa ajung intotdeauna la destinatie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daisymaria spune:

Andreiuta, multumesc mult. O sa ii comand si eu.
Si eu imi fac teste de ovulatie si imi recunosc perioada fertila dupa mucusul elastic, mi-am dat seama din perioada in care mergeam la ecograf si acum imi dau seama cand ovulez si trag tare.
Te pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sun_flower04 spune:

Dragele mele,

am si eu o intrebare-intrebatoare. A vazut ieri cineva reportajul despre cancer si infertilitate, realizat de cei de la Stirile ProTV? Reportajul il puteti gasi si pe site-ul lor, stirileprotv.ro. Oricum, ideea este ca ziceau ceva de o operatie, care poate fi realizata la Institutul Clinic Fundeni, care rezolva problema infertilitatii masculine. Stie cineva despre ce operatie este vorba? Ca eu pana acum nu am mai auzit de asa ceva si nici ei nu specifica numele operatiei.
M-am uitat si pe site-ul Institutului si am gasit asta: "microchirurgia infertilitătii masculine (prioritate si exclusivitate natională)".

Daca stie cineva ceva....as aprecia.

pentru toate,
Sun_Flower

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Brigit spune:

Sunflower,hai ca iti raspund eu la intrebarea cu operatia de la Fundeni.

S-a vorbit despre ea pe topicul de Azoo, a povestit Jesika ce si cum
aici

Din cate stiu eu e singurul caz de pe forum care s-a operat, insa nu stiu care au fost rezultatele. Poti insa citi despre interventie, analize premergatoare, costuri , etc -pe link-ul pus mai sus.

Scuze de interventie, eu nu prea scriu pe la voi desi si noi suntem tot "oligo" (dar fff sever, mai mult spre azoo), insa va urmaresc si va doresc tuturor sa va tineti cat mai repede bebeii mult-asteptati in brate.

"Most of the important things in the world have been accomplished by people who have kept on trying when there seemed to be no chance at all." Dale Carnegie

April

Mergi la inceput