Oligospermie-Cap.32

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

Citat:
citat din mesajul lui evanescence
Eu nu mai stiu cand am ovulatie si nici nu ma intereseaza,este un lucru extraordinar sa poti face dragoste cu sotul cand ai chef si nu cand TREBUIE

nici eu nu stiu cand am ovulatie...dar ce conteaza? conteaza sa nu ne transformam in masini de facut cu sotii nostri la comanda, ci de placere.
si eu mi-as lua multe pt casa, dar inca nu am o casa a mea , dar si cand o sa am...

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea unui Licurici

poze, Just Me
Infertilitatea este o boala, Bazar pt Mihaita
ambitioasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns titelu spune:

Baietelului meu s-a recomandat 10 fiole de 500.Din pacate mi-i s-a adus de 5.000,Azi am trimis in Germania banii ptr 10 fiole de 500.L-au gasit acolo.Nu stiti pe cine ar interesa Pregnyl de 5.000.Il dau la pretul cu care l-am cumparat din Franta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ANITA75 spune:

Mai fetelor ma regasesc si eu in cea ce spune-ti voi referitor la alti copii care vin in vizita si ne plictisesc,ne plictisesc pt ca nu sunt copiii nostri dar daca ar fi ar sta altfel situatia,noi invatindu-ne singure de aia nu ne plac vizitele lungi.dar daca am avea un copil altfel ar fi viata ,ai avea program ,te-ai intilni cu mamici sa vb de copii,oare ma intreb oi fi vreodata mamica...tare mi-as dori cind vad copii de 6,7 ani ma gindesc ca si al meu era tot de seama lor daca era sa fie imi pare tare bine ca exista forumul asta si putem vb de problemele noastre, mai ne descarcam cumva

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandrab spune:

Yellow!!!

Cam liniste pe aici...
Ieri am facut si noi prima inseminare si vroiam sa va spun ca spermograma a fost bunicica...
4ml, cu 16 mil/ml si 50% motilitate
dupa prelucrare
0,6 ml, 33 mil/ml si 75% motilitate (aprox 15 mil de spermatozoizi in proba pt inseminare)

http://tt.lilypie.com/TaAzp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evanescence spune:

ROXANA Multa multa bafta....sper sa fii mai norocoasa ca mine si sa fie asta prima si ultima IA bineinteles incheiata cu succes....iti tin pumnii

Chiar m-as bucura foarte mult sa ne anunti de un succes...




"Problemele aduc experienta,iar experienta aduce Intelepciune"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandrab spune:

evanescence Tine-i asa stransi!!!

http://tt.lilypie.com/TaAzp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sun_flower04 spune:

Roxana,

si eu sunt cu gandul alaturi de tine, sper sa va iasa din prima.

Delphinas, voi cat mai aveti pana la repetarea spermogramei dupa operatie? La cat timp dupa operatie v-a recomandat sa repetati spermograma? La 2 sau la 3 luni dupa?

pentru toate fetele
Sun_Flower

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreiutasg spune:

Felicitari Fabiana,

Se poate intr-adevar cu tratament si rabdare

Si noi am repetat a 2 spermograma, dupa tratament si intr-adevar se vad imbunatatiri: I - 8 mil.
II - 48 mil.

Acum sa vedem ce mai zice dr.....


MOTTO: Nu pot schima directia vantului dar pot schimba pozitia velelor astfel incat sa ajung intotdeauna la destinatie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxandrab spune:

andreiutasg, Fabiana30 Felicitari pentru rezultate! Chiar super bune...

sun_flower04 Multumesc mult, mai avem 3 zile si trebuie sa fac beta!

http://tt.lilypie.com/TaAzp3.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns daisymaria spune:

Multumesc pentru primire si pentru felicitari. Sunteti foarte dragute.
Ce tratament imi sugerati sa ii dau in continuare?
I-am luat Ginko Biloba si Ginseng Siberian si continua cu napraznic, ma gandeam sa ii iau si Multi-maca.

Mergi la inceput