Oligospermie-Cap.32

Oligospermie-Cap.32 | Autor: evanescence

Link direct la acest mesaj

Reprezinta insuficenta numarului de spermatozoizi in sperma (< 20 milioane spermatozoizi/milimetru), si care poate fi la originea unei sterilitati. Poate fi cauzata de varicocelul testicular, atrofia testiculara consecutiva oreionului, o localizare anormala a unui testicul , un deficit hormonal, o infectie cronica a prostatei si veziculelor seminale, o boala generala ca o gripa, chimioterapia sau radioterapia. Tratamentul va depinde de cauza insuficientei. Lista oligospermistilor dedicati, invingatori,
combatanti, plini de speranta

Nr.1 Titelu o familie fericita!!!3 baieti si'o strengarita:
-Bogdanel- 07.04.06 s'a nascut superbebicul prin cezariana.
-Dragos s-a nascut luni 20.08.07. un fomist paros ,un adevarat dac.
asteryaro- una dintre dovezile ca SE POATE si cu... putini
Tia ...cu Alexandru ...cel cu plete dupa care moare tasu
AYSHA
monica70.. o mamica fericita cu Diana si numai cu 1,2 mil la purtator.
flavia ramona Bogdan (05.09.2006, ora 12, 3600 gr, 51 cm)
princess.. in lupta cu Oligospermia a iesit invingatoare..cu 5 mil..
beatrix
Nicole... cu 1 mil
Inna30...IA 15 mil,tratament cu Potent power si Napraznic
anastasia13 care acum isi plimba bebica prin parc.
Sherita
irlandeza - are o frumusete de fata pe nume Alexia si au plecat la lupta cu doar 500 mii
housepocket480
ramicara
cicicuta a reusit cu 5 mil de
anes a reusit cu 4.5 mil s-a nascut BB REMUS in data de 10.10.2008
Pisik06 -urma sa faca FIV in Austria si s-a produs minunea,a ramas insarcinata natural...cu ajutorul lui D-zeu
Andreiutasg a venit MOS CRACIUN cu un MIRACOL 3 teste cu II Din pacate sarcina oprita din evolutie in IANUARIE 2009
TRATAMENTE:


-vit.C
- vit.A
- vit.E (maxim 10 zile/luna)
- branca ursului (tinctura, tablete,ceai)
- multi maca de la Forever Living - 2/zi
- Pro 6 de la Forever Living 2/zi
- L-Carnitin Complex 1/zi
- panax ginseng
- ginsavit
- apilarnil (sau polen 1 lingurita/zi)
- tablete telina
- tribulus terrestris
- ceai napraznic
- masculin (se gaseste in farmacii, tot pe baza de plante)
- livercyn
- Se+Zn 1/zi
- cartilaj de rechin
- coenzima Q 10 in ulei de catina




Componentele lichidului seminal sunt urmatoarele:
1. apa pentru a asigura înaintarea spermatozoizilor;
2. mucus pentru lubrifierea canalelor;
3. fructoza pentru a furniza energie spermatozoizilor;
4. saruri minerale pentru a mentine echilibrul electrolitic;
5. substante tampon de baza pentru neutralizarea aciditatii din uretra si pe cea din vagin;
6. substante ce favorizeaza coagularea spermei în vagin.




Tratament: Nu este definitivat
*Pt forme anormale :Napraznic 6capsule/zi
*Pt mobilitate: Carnil 1gr/zi, Seleniu 50mcg/zi, Vitamina B12
*Pt nr: Multi Maca 2pastile/zi, Vitamina B12
*Pt volum : ulei de peste (de ex Ulei de somon cu Omega 3 de la Doppel Hertz care are si putin vitamina E 12mg) 2capsule/zi
*Vitamina C 1gr/zi (naturala,si dc se poate cu eliberare controlata) recomadata in special fumatorilor
*Pt cresterea testosteronului : Tribulus Terestris ,Se+Zn si Ginseng Rosu care se administreaza asa cum scrie in prospect.
*Dushuri reci la bijuterii odata pe zi
*Cel putin 2 l apa/zi
*Alimente cat mai organice, eliminarea E-rilor, pesticidelor, conservantilor,prajelilor
*Cat mai multe sucuri naturale facute in casa (fructoza hraneste )
*Fara baie in cada, fara orice sursa de caldura acolo (laptop, scaune cu incalzire), regim alimentar sanatos(fara prajeli )

CAPITOLE ANTERIOARE
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?whichpage=-1&TOPIC_ID=128803&REPLY_ID=4264499

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns llary spune:


Madduz
Cum il activezzzzzzzzzzzzzzz????????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns llary spune:

mersiFeTELOR!
Dr. Matei de unde e ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evanescence spune:

Ilary
Pentru activare PM dute sus in dreapta pe pagina si scrie intr-un chenar cu rosu Contul Meu te duci cu mouse-ul acolo si iti apara MESAJE PTIVATE acolo dai click si exista o functie de activare.
Daca nu e acolodai click pe PROFIL PERSONAL si de acolo poti activa...nu stiu exact sa iti spun pt ca al meu e activ si nu mai apare functia de activare.....

http://tt.lilypie.com/DX66p2.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

LA MULTI ANI DE MARTISOR
Sa aveti o primavara frumoasa, senina, plina de dragoste si impliniri, cu vesti bune.

Si din partea mea un martisor, o felicitare si www.youtube.com/watch?v=IwT6M38osAE&feature=related" target="_blank">o dedicatie muzicala


poze, Just Me
Infertilitatea este o boala, Bazar pt Mihaita
ambitioasa
www.pulsmedia.ro/index.php?page=event_vote&url=premiilecaroldavila&articleid=67" target="_blank">Votati Organizatia EMMA la premiile "Carol Davila"


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evanescence spune:

Fetelor cam liniste la subiectul nostru....nu mai aveti noutati????

http://tt.lilypie.com/DX66p2.png

"Problemele aduc experienta,iar experienta aduce Intelepciune"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pogonici1977 spune:

fetele noastre sunt ocupate cu martisoarele.iuhuuuuuuuuuuuuuuuuuu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreiutasg spune:

La multi ani de martisor

Nu am mai scris pe forum de ceva vreme, desi v-am citit toate comentariile. Pentru mine, momentan este o perioada de refacere...dupa sarcina pierduta in ianuarie.

Momentan, sotu' urmeaza iara tratament si speram ca Doamne Doamne sa ne ofere iara o sansa.

Fetelor, va citesc mesajele si-mi imaginez nerabdarea voastra..va inteleg, pt. ca si sotu avea la ultima spermograma (noiembrie 2008) 8.4 mil. si totusi...miracolul s-a produs. Pacat ca ..D-zeu a vrut sa fie acolo sus...

Dragele mele, lasati la o parte , macar pt. o perioada grijile, incercati sa va detasati de aceste temeri....copilul vine cand vrea D-zeu..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns evanescence spune:

Andreiutasg Offff asa rau imi pare de ce ti sa intamplat,am fost bucuroasa pt voi ca ati reusit natural a fost un miracol si o raza de lumina si speranta pt noi toate...din pacate nu a fost sa fie dar SIGUR se va intampla din nou. Eu iti tin pumnii si te imbratisez


Asteptand o minune




[b]"Problemele aduc experienta,iar experienta aduce Intelepciune"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreiutasg spune:



Merci, Evanescence

Si voua fetelor va tin pumni si nu uitati ca cineva acolo sus are grija de noi.
Stiti cumva unde pot gasi SPERMOTREND? Am inteles de la dr.mea, ca acest medicament este bun pt. oligospermie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delphinas spune:

andreiutasg pt pierdere....am citit la odisee de tine.
sotul tau a fost vazut de un urolog? aceste medicament ce dr ti l-a recomandat? din experinta cu max, sotu meu, am invatat sa nu ii mai dau pastile dupa ureche, din ce citesc pe net. am mers la medic...ni s-a pus un diagnostic, l-am operat, am facut tratamentu dat de dr si atat. nimic mai mult. vineri merge din nou la control si se va programa pt laser. si eu la fel....doar pastile data de dr ginecolog si nimic mai mult...
am o sacosa de pastile cumparate de cand am aflat ca are oligospermie. si acum le tin in dulap....mi s-a spus sa nu ii dau nici un fel de pastile, nimic.

poze, Just Me
Infertilitatea este o boala, Bazar pt Mihaita
ambitioasa


Mergi la inceput