Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (278)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Pana la urma s-a lamurit situatia la gradinita...Initial mi s-a spus ca era vorba despre o fetitza care musca dar a fost mutata la alta grupa. Azi am vorbit cu directoarea si mi s-a spus ca Mario l-a imbrancit pe un baietel (ceea ce nu este exclus din ce il cunosc, adica daca vrea ceva si nu ii dai sau nu ii convine ceva, incepe si da palme, sau imbranceste) si se pare ca baietelul ala l-a muscat pe Mario. Ele nu prea au dat mare importanta pentru Mario nu a plans deloc si nici macar nu a scancit, ci doar baietelul ala. Acum nu stiu exact daca asta este adevarul, dar sper sa nu se mai intample. Oricum in mare parte gradinita este buna...adica Mario s-a acomodat deja, de saptamana trecuta - el a mers 4 zile in ianuarie si dupa alte 5 in februarie deja il duce tati cu zambetul pe buze si nici nu prea vrea sa mearga acasa. In plus si-a facut acolo cativa prieteni: o fetita Ioana, Stefan si inca un baietel. in plus papa bine si deja vad ca s-a dezvoltat f mult: interanctioneaza oriunde il duc cu alti copii, ceea ce nu facea inainte - adica pur si simplu alearga dupa alti copii si al meu sot dupa el...deci per total sunt multumita, asta daca nu o sa se mai repete evenimentul cu pricina



Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Buna ziulica.

In primul si in primul rand

Mariana sa fii sanatoasa, fericita si sa ti se implineasca toate dorintele!

Si eu am mare chef mare la munca, e ziua colegei mele si a baiatului ei si ne face cinste. Daca pun la socoteala ca mi-am si demisia tot azi, chiar ca e de chef. Cu ocazia asta ati aflat si marele mister, imi schimb job ul in plina criza. Sper sa fie alegerea buna. Va povestesc detalii mai multe mai tarziu, ca ma asteapta la parti.

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia1178 spune:

Hallo si de la noi,
Roxana....adica? Adica cum demisia..asteptam sa ne povestesti...
Dar va rog foarte mult, cine imi de si mie arola de emailul comun, ca tare ma intereseaza si pe mine acel dest..
Mersi...
Plecam acum pa afara...
Intru mai tarziu...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Citat:
citat din mesajul lui Sabina

Adi, am recuperat la poze! mai mai, ce alpinista pozanasa a veti voi acolo! E frumoasa foc! Dar are cu cine semana....chiar daca nu ai pus poze cu tine, te-am zarit pe birou, hihihihi.



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo
Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.




Sabina, multumim de aprecieri .

Am reusit sa mai urc poze si filme din februarie, dar pe Picassa, ca Webshots m-au lasat cu ochii in soare si m-am suparat. Linkul e pe mailul comun.

Pupici pt bolnaviori si sanatate multa va dorim.

Felicitari pt cantaret



"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns claudia1178 spune:

Na ca ma grabesc si scriu... aiurea...
Adica...cine imi da parola pentru emailul comun...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash

Bernix, voi ce mai faceti ? Degetica ce mai face ?
Pinacolada,Io ziceam de informatii despre crese, normal ca din vara incepe dar stiu ca inscrierile se fac de-acum.
Mandarinuta, dar informatii despre inceperea platilor indemnizatiilor recalculate, nu ai ?

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme



de la 1 martie, nu stiu daca si noi sau doar cele care abia au intrat in CIC

Cecilia si Cristian Matei(07.09.2007)

poze noi

asa crestem

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sabina spune:

Adi, exact asa face si Gheorghe, foloseste fiecare centimetru de teren



Zero toleranta pentru lipsa de toleranta fata de un copil!


Sabina, Sofia Galagia si bb Gheo

Cea mai lungă cale este calea care duce de la urechi la inimă.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aandreea27 spune:

claudia ti-am trimis pe mail

andreea mami de bibu papacios(10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Iaca asa, am decis sa imi schimb job ul. Ma saturasem, m-au enervat cu reducerea de salariu (pe care oricum am refuzat sa o semnez), si cu multe alte chestii si am ajuns pe punctul de a face o schimbare. Inainte de Craciun am trimis CV-uri, din ianuarie sunt in runde runde de interviuri. Am avut de ales intre 2 variante, mi-am dorit tare mult una din ele si pana la urma a iesit cum am vrut. Pentru ei am mers la Roma, trebuia sa ma cunoasca si un sef de acolo. Nah, ca acum am elucidat si misterul Roma.

Una peste alta sper sa fie bine, sa fie o alegere buna. Ca bani si ca pozitie in firma categoric este, restul e loterie. Program de 6 ore nu voi mai avea, va fi un pic mai obositor din punctul asta de vedere, si mai greu cu copiii, dar sper sa ma obisnuiesc.

Cam asta despre noul job.

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Am mai urcat poze si pe primul link , tot din decembrie, din perioada sarbatorilor.



"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput