Gravidute si mamici intre 25-35 de ani (25)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

Citat:
citat din mesajul lui nemary

un 1 MARTIE fericit va dorim, multa sanatate si fericire alaturi de sot si copii,, iar fetelor gravidute le dorim nastere usoara si bbi sanatosi.

Marianna, eu baie nu am facut cat am fost insarcinata, tot din cauza asta, am auzit ca nu face bine. si cum eu aveam amenintare de avort...chiar nu vroiam sa nasc prematur. asa ca, contrar dorintelor mele, am facut doar dusuri. cat despre peste afumat...la fel, stiu ca nu e bine sa mananci nimic afumat, ton si fructe de mare. dar cum eu nu am avut pofte...nici nu am mancat chestii dein astea. acum eu ma gandesc ca daca ai sa gusti o data de pofta, nu e nimic, doar sa nu mananci zilnic. sarcina usoara si sa treaca greturile mai rpd.



Mari de Daria Maria(29.01.2008) Povestea Darului plangacios

sunt tot mai mare


odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

POZE DARIA

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.


Nemary, o de la mine.
Multumim de urari.
O singura data am facut baie.Dar in primele luni nu e pentru iminenta de avort, ci pentru malformatii.Cica apa fierbinte ar avea efect teratogen.
Acuma, sper si eu ca o data n-o fi foc.
La fel si cu afumaturile...
Dar stii cum e....cu drobul de sare, ca-s patita!
Te pup!

Mariaanna
7+

Mamica de si in asteptarea unui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_m spune:

Mai fetele dar ce se intampla de nu mai scrieti aici? A-ti fost asa active o perioada si acum pauza...
Mariaanna asa e cu odiseea noastra. Greu iti raspunde cineva, poate doar daca esti in contradictie cu cineva sa primesti un raspuns. Ei, asta e. Macar mai aflam una alta de la celelalte fete. pupici
Nastasie de abia astept sa ne povestesti dupa ce mergi la dr.

Eu mi-s tot cu greturi, stari de rau, dureri de cap, insomnii la purtator. Dar tot mai sper sa treaca candva.

Pupici si o primavara frumoasa sa aveti.

Adriana 9+ si Robert Cristian (08.26.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Buna fetele
Adriana stai ca vin eu la odiseea voastra si sa te tii povesti

anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca
SA IL AJUTAM PE ANDREI
BEBE 2


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=3" target="_blank">poze in concurs Anca1 si Anca2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_m spune:

Salutare fetele
Unde umblati????
Anca hai ca te astept. Ceva , ceva de bebe2? Super. De abia astept.
Eu mi-s la fel cu greturile si alte cele. Numai ca aseara nu am mai luat vitamina sa vad cum imi este si azi noapte nu mi-a mai fost asa rau. deci noaptea de la ele imi este nasol. Poate reusesc sa le schimb. Cam atata de pe la noi. Sper sa mai treaca si celelalte fete pe aici la apel macar.
Pupici la toata lumea.

Adriana 9+ si Robert Cristian (08.26.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

Buna si de la noi!
Adriana sper sa-ti treaca cat mai rpd greturile, nu mai e mult pana la 3-4 luni cand am inteles ca dispar. eu am fost o norocoasa, daca nu imi faceam testul de sarcina nici nu stiam ca sunt
tu, de bine-de rau, "te tarai" si reusesti sa faci fata, las' sa fie bb sanatos.

marianna, tu cum mai stai cu greturile?

Fetele gravidute, daca aveti intrebari, nu ezitati sa le puneti aici, chiar daca nu veti primi raspuns rapid. pe mine ma puteti intreba si pe PM sau messnger, daca stiu sa va raspund va ajut cu mare drag.

nu stiu ce are Daria, dar de aseara atunci cand o pun sa doarma, se intinde pe burtica si apoi face ca un fel de flotari si da din cap. incerc sa o linistesc, dar o ia de la capat. oare de ce face asta, i s-a dereglat ceva in capsor?



Mari de Daria Maria(29.01.2008) Povestea Darului plangacios

sunt tot mai mare


odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

POZE DARIA

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_m spune:

Nemary si eu sper sa treaca repede greturile. Oricum nu am ce sa fac, asa ca astept sa treaca.Iar cu Daria eu zic ca poate e un joc de al ei si ii place. Eu nu cred ca are ceva probleme. Poate i se pare amuzant ei. Asa ma gandesc eu.

Adriana 9+ si Robert Cristian (08.26.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

eu am lipsit motivat,am fost la bucuresti cu razvan.
luni pe 9 am si eu programare la doctor sa-l vad pe bb.eu tot nu am greturi insa noaptea ma foiesc rau in pat.de pe la 4-5 nu mai am somn.in rest sunt ok.ma cam enerveaza o masea si rabd ca nu am ce face.

adriana&razvan-mihai 01.11.2004&
varsta lui razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Helau, helau!
Scriu eu daca vrei
Va scriu asa, ca imediat mi se trezeste Diana si plecam la mama, o sa intru si de acolo sa vad ce mai faceti.
Mi s-a trezit, fug!

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Citat:
citat din mesajul lui adriana_m

Salutare fetele
Unde umblati????
Anca hai ca te astept. Ceva , ceva de bebe2? Super. De abia astept.
Eu mi-s la fel cu greturile si alte cele. Numai ca aseara nu am mai luat vitamina sa vad cum imi este si azi noapte nu mi-a mai fost asa rau. deci noaptea de la ele imi este nasol. Poate reusesc sa le schimb. Cam atata de pe la noi. Sper sa mai treaca si celelalte fete pe aici la apel macar.
Pupici la toata lumea.

Adriana 9+ si Robert Cristian (08.26.2004)


mai am 2 zile si aflu


anca de Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca
SA IL AJUTAM PE ANDREI
BEBE 2


www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=3" target="_blank">poze in concurs Anca1 si Anca2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

Anca, tin pumni sa fie!Poatene ajungi din urma la odisee...ca un si fete noiembrie!
Adriana, Nastasie,asta e conditia de graviduta!daca n-ar fi la final un bebelus, nu cred ca ar suporta nimeni atata rau...
Kitzy, ce mai faci?

Katia,pe unde umbli?
Pup!
Am uitat sa va zic ca am fos la eco si e totul ok!

Mariaanna
9+

Mamica de si in asteptarea unui

Mergi la inceput