Gravidute si mamici intre 25-35 de ani (25)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

hellooo
Xggg-eu te sfatuiesc ca celelalte fete
nu merita sa te apuci de citit si sa sai in stres
daca auzi anumite cazui nu inseamna ca tre sa fie si la tine asa
bucura-te de sarcina e minunata cu tot greul impreuna
Anca-cum e cu prestatul?
merge treaba?
cum te-ai obisnuit cu servicul?
Adriana-m-poate scapi dupa 3 luni e greturi
Nastasie-asa cu zici inca e devreme de greturi prima luna pina afli nu ai simpotome
doamne da sa niic nu ai greturi
poate il faci pe 3 noiembrie:)
Ramy-sa treaca repede sa-ti pui din nou netul
cam ne lipsesti de pe aici
Mariaannna-tu cum te mai simti?
pe toate va intreb mereu
Millie-cind zicea ca are rogramare la cez?
nu mai stim nimic de ea,sper ca e bine si ea si Lara
va pup si multumim de complimente
fata mea a luat detergentul de geamuri se face ca stropeste s da cu cirpa:)))
daca ma vede cu matura imi aduce farasul ori le ia si se apuca de te trage dupa ea
face curat:))))

_

ticker
deGiulia (20/06/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

katiapam, pe net imi tot arata 2 nov, desi nu as vrea nici pe 1 si nici pe 2.cum zici tu e bine pe 3.sa aiba fiecare ziua lui.la razvan nu am avut greturi, decat rar, o data pe luna, din luna a 6 a.ma gandeam sa sun la dr sa ma programez pentru saptamana cealalta.dar mai astept sa vad ca tre sa dau o fuga si cu razvan la bucuresti si nu stiu exact cand.
e bine daca ai ajutor la curatenie.si razvan se face ca mai sterge pe jos si mai rau intinde, dar nu-i zic nimic.

adriana&razvan-mihai 01.11.2004
varsta lui razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_m spune:

Ce fac fetele?
Nu prea aveti azi chef de scris vad ca v-am gasit pe pagina 3.
Katiapam sper si eu sa treaca greturile pe la 3 luni macar.
Pupici


8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

Pup fetele!
Eu am vut inspectie zilele astea si n-am mai intrat!
Sunt la fel ca pana acum, cu greturi.Am ajuns la oncluzia ca nu mai trebuie sa cites nimic pe net.
Aseara am citit ca bailefac rau sarcinii, ca doar nu poti sa te speli cu apa de vara....
Azi am aflat ca pestele afumat dauneaza.....si toate le aflu dupa ce se petrece fapta...
Offf!
Voi ati facut baie insarcinate?
V-ati abtinut de la mancare?
Ce naiba, chiar nimic nu pot face?
Va pup!
Adriana,suntem pe-aproape cu bebe....
Millie a nascut???
PUP!

Mariaanna
7+

Mamica de si in asteptarea unui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns katiapam spune:

hello
mai spre seara
am citeva zile ca nu masimt bine:((
Mariaanna-stai linistita si nu te mai stresa
eu mincam normal ce gatesc de obicei,nu prea am avut pofte dar am mincat de toate
si de la rest chinezesc si de toate
nu te mai agita
Adriana-m-eu a avut insomnii in al 2 trim in ultimu reuseam sa dorm in ciuda burtii dar sforaiam la greu
am meu s-a mutat odata in alta camera:))) de nu-mi venea sa cred ca era chiar asa
Nastasie-hai ca eu zic 3

_

ticker
deGiulia (20/06/07)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_m spune:

Seara buna
Mariaanna eu zic sa nu te mai stresezi asa de tare. Eu la Robert am facut numai naie ca mie nu imi placea dusul de nici o culoare. Eu stiam ca doar baile cu apa foarte fierbinte nu ar fi bune ca s-ar putea sa inmoaie colul. Dar eu la Robert stiu sigur ca numai bai am facut. Acum nu am facut baie pana acum ca aici vana este foarte joasa si imi e cam frig s afac baie asa ca sunt cu dusul acum. Iar cu pestele afumat nu stiam de asta. Eu stiu ca ton-ul nu e bun doar de la conserva din cauza mercurului. Si shrimpi, caracatita... zice ca iar nu e voie. Dar cam atat. daca ti-au picat bine sa fi sanatoasa. da, suntem pe aporape cu varsta bebe-ului mai ales ca eu nu prea reusesc sa o duc chiar pana la 40 de sapt.
Katiapam sanatate si sper sa-ti treaca repede si sa-ti revi. Deci si tu ai avut insomnii. Eu am un somn de iepure acum pe langa faptul ca dorm cateva ore si gata. poate imi revin totusi.
La celelalte fete scoatem daca nu treceti la apel.

Pupici si un weekend fain va doresc


Adriana 8+ si Robert Cristian (08.26.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adriana_m spune:

Unde umblati fetele???
Nastasie, Mariaanna cum va simtiti?


Adriana 8+ si Robert Cristian (08.26.2004)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nastasie spune:

adriana, eu sunt bine.astept sa ajung si eu la dr numai ca saptamana asta plec la bucuresti cu razvan si cand ma intorc vreau sa ajung si la ecosa-l vad pe bb2.
tu?cum esti? au mai trecut greturile?eu tot nu am.

adriana&razvan-mihai 01.11.2004&
varsta lui razvan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mariaanna spune:

Salutare fetele!
Primiti o de la mine, asa , de 1 martie!
Va doresc o primavara frumoasa!
Adriana, mersi de raspuns.Mie mi se pare ca mai degraba aici pot comunica cu fetele , decat la odiseea de sept-oct.
Acolo rar imi raspunde cate cineva...
Nastasie, tu esti mai la inceput decat mine si Adriana, nu?
Parca nu de mult ne-ai anuntat.
Ai tu rabdare, ca o sa vina si greturile....,daca nu, macar simbolic.
Pup tuturor!
Katia, unde esti?
Ramy,tu stiu ca nu mai poti intra des...
Millie a nascut?!!?
Sigur ca da!!!
Las' sa iasa din spital si o sa ne povesteasca!
Va pupacesc tare, tare!!!!

Mariaanna
7+

Mamica de si in asteptarea unui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nemary spune:

un 1 MARTIE fericit va dorim, multa sanatate si fericire alaturi de sot si copii,, iar fetelor gravidute le dorim nastere usoara si bbi sanatosi.

Marianna, eu baie nu am facut cat am fost insarcinata, tot din cauza asta, am auzit ca nu face bine. si cum eu aveam amenintare de avort...chiar nu vroiam sa nasc prematur. asa ca, contrar dorintelor mele, am facut doar dusuri. cat despre peste afumat...la fel, stiu ca nu e bine sa mananci nimic afumat, ton si fructe de mare. dar cum eu nu am avut pofte...nici nu am mancat chestii dein astea. acum eu ma gandesc ca daca ai sa gusti o data de pofta, nu e nimic, doar sa nu mananci zilnic. sarcina usoara si sa treaca greturile mai rpd.



Mari de Daria Maria(29.01.2008) Povestea Darului plangacios

sunt tot mai mare


odiseea
www.onetruemedia.com/shared?p=3d1513077dbe4d8dc619f9&skin_id=402&utm_source=otm&utm_medium=text_url" target="_blank">montaj bebelina

POZE DARIA

Daca ai vointa, poti sa muti si muntii din loc.Daca ai creier, ii lasi acolo, ca nu te deranjeaza.

Mergi la inceput