Dulceturi si papanasi de sept-oct 2007 (277)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adimercedes spune:

Offf, sunt asa de suparata. Am avut cateva minute in timp ce lucram sa urc niste poze pe net si mi s-a blocat de fiecare data. Am incercat de 3 ori pe Webshots. Am reusit sa urc niste poze din decembrie - linkul in mail. O sa incerc Picassa sa urc poze si filme mai recente.



"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." --- Albert Einstein

"The pessimist may be right in the long run, but the optimist has a better time during the trip."

Povestea obtinerii sarcinii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Melania,si de ce te deranjeaza ca-i mai dai o masa ? Eu inca-i dau lapte la cerere, dupa fiecare masa solida. nu-i dau de un an vigantol sau alte vitamine, arata bine la oase, nu are sternul evidentiat, eetc. Inca-s mici si au nevoie de mult lapte, parerea mea.
Slippers, si mie mi-e dor de Amsterdam, cu tot frigul de-acolo.
Prisi, ai venit din calatorie ? Hai la noi cu impresii.
Betty, si eu cred ca hormonii-s de vina. Dar ma mir tare de ceea ce face sotul tau in gospodarie, cum ai reusit asa domesticire ?

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aandreea27 spune:

valentina multa sanatate sa dea dumnezeu sa scapi de raceala repede,ca e pacatoasa rau.imi aduc aminte ca prin toamna andrei si cu mine era raciti cu randul ne-o dadeam de la unul la altul.
sabina multa sanatate lui gheo.
melania si eu il bateam pe andrusca la cap cu nasul,gura,ochii etc,baiatul ioc,radea si pleca.pana cand am fost la o finuta de a mea care avea niste papusi,iar andrei era foarte curios,le lua se juca cu ele,cum nu mai vazuse era curios.amprofitat de moment si am inceput,uite nasul,uite gurita etc,daca am vazut ca este receptiv,am imprumutat papusa si uite asa a invatat copilul sa arate la el si la ceilalti partile corpului.
roxana stau si ma gandesc la faptul ca ar fi fost ideal sa ni se livreze copilul u tot cu manualul de instructiuni,dar cum nu se poate,trebuie sa invatam noi,sa ne dam seama ce avem de facut.asta e cel mai greu.imi amintesc de ziua cand am devenit mamica.dupa ce am nascut,mama a venit la mine si mi-a zis:felicitari,noul rol de mamica va fi mult mai greu.cata dreptate are.dar este si cel mai frumos.asa ca linisteste-te,trage aer in saculeti,sigur vei gasi o solutie ptr problemele care te framanta.

andreea mami de bibu papacios(10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns papanash spune:

Danuta, voi ce mai faceti, cum mai e Miru, a scapat de tot ?
Diwana, si-acum mai cauti jucaria aia ? vad ca nimeni nu e interesat, baga tu o idee noua.

............................................................
Mama de papanas Andreiutz ( 02.10.2007 )
www.flickr.com/photos/23756759@N04/2543804427/in/photostream/" target="_blank">Ghighi-poze
Ghighi- filme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aandreea27 spune:

si noi ne gandim la o cresa,dar din septembrie asa.am vrea mai aproape de casa,ar fi sarcina sotului el lucreaza foarte aproape de casa,stam aproape de intersectia morarilor,iar el are serviciul la vreun sfert de ora de mers cu masina.eu lucrez taman in bucurestii noi,asa ca transportul copilului la si de la cresa este treaba mandrului tatic.o sa ne interesam si o sa vedem.
mamici de copii mamosi,daca pot spune asa,va invidiez,in sensul bun desigur,andrei niciodata nu a fost mamos(acum cu atat mai putin).puteam sa plec si in vietnam si de o mie de ori daca ma tinea,el nu avea nici o tresarire.ei cu tati se schimba treaba.el nu este mamos,este tatos.

andreea mami de bibu papacios(10.10.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxana_G spune:

Aandreea27, asa e, ar fi mai usor daca am stii tot ce se poate despre copii. Dar nu e musai sa avem manual de folosire, eu zic ca avem ceva mai de pret, instinctul matern. Nu imi dau seama ce nu a mers bine la Bubu, la mine nici macar nu e primul copil.

Rox , mamica
Alexandrei Maria (10.02.2004) si a lui Andrei Serban (31.08.2007) Poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash
Carpatino, acum daca ati scos bibele de noapte mananca Ioana mai mult seara ?


Mananca mai mult toata ziua.. adica la mesele de la gradi mananca tot.. pana acum manca doar jumate de castron, sau chiar deloc...

Drept pentru care nici biberonul de dinainte de culcare nu-l mai goleste...

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Citat:
citat din mesajul lui papanash
Dar ma mir tare de ceea ce face sotul tau in gospodarie, cum ai reusit asa domesticire ?


Papanasho, nu mai visa cu ochii deschisi... . Io cred ca asa l-a luat

=====================
Mami de Ioana (27.09.2007)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina_22 spune:

Alehiam, ce strengar ai! M-a dat pe spate cand l-am vazut cum se spala singurel pe manute si cat de tacticos foloseste lingura si furculita. Si are o freza!!! Sa-ti traiasa Robertelul!
Carpatina bravo si la cat mai multe nopti linistite si dormite! Nu acelas lucru pot spune despre al meu. De 3 zile parca imi face in ciuda. Se scoala noaptea, bine macat ca-i decat o data pe noapte si nu de 3-4 ori cum era sora-sa, cum spuneam se trezeste si daca nu are laptele pregatit, se da jos din pat urland, se intinde pe jos unde apuca, in camera, in bucatarie si urla, urla!
Papansh, eu am primit ditamai pupicu de la gabitz. Asta a fost premiul meu. Si acum mai am pe obrajor, urmele de ruj de la Gabi!
Cecilia, ce s-a mai distrat Cristi la aniversarea verisorului! Si-a lasat si el amprenta pe peretele acela?
Andreea, sanatate lui Vladi! Sa-i revina repede buna dispozitie si pofta de manacre! Un mare pentru o mamica obosita!
Piciulika, bine ai revenit. Pupici dulcicului de Michael!
Lavinia, ce bine ii sta Mirunei cu breton!. Ai o fetita foarte dragalasa, sa-ti traiasca!
Roxana ,Sabina, aandreea, va multumesc pentru urari fetelor, dragute si atente ca intotdeuna!
Roxana, Sabina, sanatate celor mici si voua, sa va refaceti repede
Cecilia, ieri nu am intrat deloc pe forum, abia astazi am vazut ca mesajele voastre. Poate totusi reusim sa ne cat mai curand.
Andreea nu am reusit sa vad pozele, unde spuneai ca sunt?



Unde omul se multumeste, acolo raiul îl găseste.



Vale, mami de ALEXANDRA - NICOLETA si ANDREI - GABRIEL
cum creste Alexuta
cat de mare este Andu

www.desprecopii.com/pozeconcurs/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=22" target="_blank"> Clipe de viata 2008 - va1 si va2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonaiani spune:

Valentina insanatosire grabnica. Si eu sunt cu nasul infundat si curgator. Joi avem vaccin pt Eliza, sper sa i-l faca .

Avand in vedere ca i-au dat 4 masele in ultima luna, cred ca a durut-o si de-aia n-a mai mancat asa bine ziua. Cerea tot mai des lapte pe timpul zilei. In tara cerea biberon noaptea pe la 2-4, si eu i-l dadeam ca nu vroiam sa scol din somn tot blocul. Insa azi noapte mi-am pus vointa la incercare - i-am adus o cana de apa. Ei bine, a baut 2 guri si-a urlat o ora intreaga sa-i dau lapte. Degeaba i-am explicat ca ziua se mananca, noaptea se doarme, am inceput sa ii spun povesti, am luat-o cu mine in pat etc. Insa a adormit pana la urma. (S-a sculat taica-sau cu o falca in cer si una in pamant (ma mir c-a auzit-o! , eu l-am trims sa se culce, ca incerc sa o dezvat sa ceara noaptea de mancare).
Sa vedem la noapte ce se mai intampla ...

Mari, mami de dulceatza Eliza (06.09.07)
22+

Mergi la inceput