Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (73)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

Fetele, m-am vaitat degeaba de baiatul meu ieri - cand ma adusese la disperare cu statul in brate...acum doarme de o jumatate de ora in patutul lui . cu o perna in cap.

In primul rand vreau sa urez si eu lui Chiabulina sa fii fericita si iubita!!
Am vazut poze cu minunatica de gogoasa, e superba.
de asemenea am vazut poze fgrumoase de dflavia si anisiap sa va traiasca minunile!!
Anisiap sarcina usoara in continuare!! sa faci un baietel sanatos si mancacios!
Inais si Bogdan s-a dus azi sa progameze masina la service, avem constatarile si tot ce trebuie...noi traim in aceeasi tara, adica: avem cheie pe capota, cheie pe portiera- inclusiv pe maner s-a urcat cu ea!-, bara sparta in spate, rama geamului indoita pentru ca a incercat cineva sa-l coboare in jos cu o ranga probabil... ce sa facem...sa speram ca dupa ce o facem nouta nu mai avem evenimente d-astea. Succes si tie!
Cleo[:-))] mi-a placut ala cu rusii!
Socrate nu uita salata verde cu ton si porumb, stropita cu lamaie, sotul meu asa a slabit vreo 5-6 kg intr-o luna.
esme bine arata piureutzul fetei, ce e acolo??
Lorich ce mila imi e de voi cu constipatia asta...poate totusi asa e colonul lui mare - sau lenes...si asta e tranzitul??? Nu stiu.



Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dflavia spune:

Lorich eu stiam pentru adulti ca apa calda pe stomacul gol dimineata ajuta la dilatarea stomacului in caz de costipatie, acuma nu stiu daca la bebe are acelasi efect dar daca ai ramas chiar in pana de idei in ultima instanta poti apela si la asta, el bea apa?

Alysh drept sa-ti spun eu ma joc putin cu ea de obicei o pun pe jos inconjurata de jucarii si isi face de lucru pe acolo in timp ce mai povestesc cu ea, apoi se plimba prin toata casa, o pun pe urma si in tarc unde are alte jucarii, acolo se ridica in picioare si face turul de onoare, o mai iau la dans ca e moartea ei sa asculte muzica, cand o schimb in patul mare o iau o tura la smotocit ca si asta-i place la nebunie, in scaunul de masa sta si cate o jumate de ora incercand sa prinda firimituri de paine de pe masuta e mortala....

Mami de Stefania 11.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns socrate spune:

Citat:
citat din mesajul lui cleo78

Citat:
citat din mesajul lui socrate



Am promis ca va voi spune ce mancam noi apropo de regim. Pai eu am mancat asa: brocoli cu piept de pui facut innabusit cu o picatura de ulei de masline. Seara am mancat numai un iaurt. De pofta intre timp am mancat o banana.





si se vede ca a slabit!!! e vizibil



o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008


CA de obicei balsam pe sufletul meu. Dar mai e....pana sa ajung sexy mami

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Laura, l-am prins si eu cu perna, cum ziceam zilele trecute. Ii pun perne pe linga el cand adoarme si plec de linga el, il vezi aici. S-a intamplat sa il gasesc si cu ea in cap cumva. Tot de ieri, dormind cu picioarele in sus, aici.


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andrada79 spune:



DRAGOS ANDREI, STEFANIA, DIANA MARIA, GABRIEL,ALESSANDRA, ANDREI CATALIN,VLADIMIR ANDREI


Aaaaaaaaaaa nu v-am zis dar ne-am ridicat si noi in genunchi. Am avut un soc pt ca Tiberiu nu merge nici de-abusilea macar. Citeam un prospect la un medicament si el se chinuia sa ajunga la mine, la hartie! Am mai pus cateva poze cu noi sa ne vedeti cum dormim, imi vine sa il pap: http://good-times.webshots.com/photo/2018711680104143825YzsUYy

Chinabulina La multi ani! Multa sanatate, fericire si clipe frumoase alaturi de cei dragi!


Dflavia e o dulce printesa ta, tare haiosi pantalonii aia!Cred ca e o galusca vioaie, sa o papi si alta nu!

Mishutza,Prettysunshine bine ati venit printre noi!

Gabitzam ce dulce e cum doarme!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dflavia spune:

ce scump e Raducu ce linistit doarme el asa cu picioarele in sus
pe Stefi a mea nu o pot lasa o secunda nesupravegheata in patul mare ca se misca non stop, de somn numai in patut ca ii trebuie sa se ridice in picioare, pana reuseste sa adoarma o pun si de 10 ori la orizontala da ii place jocul asta

Mami de Stefania 11.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dflavia spune:

Andrada79 multumim, asa e, nu sta locului o clipa, are o energie ca nu stiu unde o stocheaza si din ce la cat mananca

Miss cum a trecut noaptea?

Mami de Stefania 11.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kristinik spune:

Buna fetelor si de la noi!

Multumim pentru urari. Si noi le spunem la Gabriel de Ina78, Alessandra de Yannia, Stefania de dflavia, Dragos de Ancaurn, Vladimir de Anuta-Maria si Andrei de Danutza77 ! Sa creasca mari, sanatosi si la punga groshi!!!

Aseara a fost ceva mai bine cu somnicul. Dar a culcat-o tati pana la urma(ca eu nu mai aveam rabdare, dupe cateva incercari nereusite. Ma tot gandesc ca fata noastra vrea atentie mai multa din partea lui, ca mai nou cum o ia el sa o adoarma cum adoarme. La mine nici nu vrea sa stea in brate ca sa o adorm... ca nu mai dormim singure in patut de ceva vreme. Cand vede ca vreau sa o pun in pozitie mai de somn asa, isi gaseste sa vrea in picioare, sa vrea la zebra etc etc plus protestele de rigoare. Eh eh lasa ca trecem noi si peste asta.

Cleo ziceai parca ieri, ca ti-a venit coletul laredoute din Fr. Cand l-ai comandat? Apropo : bune bancurile!!

Noi ne jucamasa: dimineta de cum ne trezim vrem in picioare, ne bem apoi laptele la mami in brate si iar in picioare pe canapea sprijinita de spatar cam asa , apoi pe jos cu multe jucarii ca aici , mai stam un pic si in premergator sau cu mami in bucatarie in scaunel cat timp face mama papi bun si tot asa. In patut nu prea stam decat cand dormim.

Apropo voi zilele astea cat de des scoateti copii la plimbare? E nu am scos-o de sambata. Azi vreau sa ies macar 30-40 minute cu ea. Cred ca s-a saturat de stat incasa. A fost si cam urat afara, a pluat si e cam frigut si vant. Totusi daca nu sunt minus grade ma gandesc sa ies putin. Poate doarme mai bine la noapte. Bine ca aerisesc de 2 ori pe zi in camera ei si in sufragerie, iar in bucatarie stau mai mult cu geamul deschis ca gatesc.

Sper sa se faca o data vreme buna, sa vina primarava ca nu mai pot! M-am saturat sa stau tot in casa. Asta-vara nu prea intram pe forum doar citeam, ca ieseam toata ziulica afara cu gogoasa. Eu am avantajul ca am si cu cine sa ies - sora-mea are si ea o fetita cu 7 saptamani mai mare decat Diana. plus ca o gramada de cunostinte au bebei si ne intalneam in parc, pe centru etc. etc. Mai schimbam o vorba, o impresie, dar acum..... sunt ca un leu in cusca. Si cum nu prea au orarul la fel d-re noastre(a mea si a lui sor-mea) ne intalnim , dar nu asa des. Mai mult vb la tel. Asa ca
hai primavara!!!


Cristina de Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micaela06 spune:

Eu sunt la capitolul trecut si vreu sa zic si eu ceva, ca pana va citesc uit
Miss felicitari pentru MAMA. Ce frumos, cred ca e primu dintre noi astia mai mici care zice.

Am vazut Gogoasa balerina tare frumoasa este, de mult ii admir eu ochisorii si fatzuca ei dulce.
Am vazut si pe Stefania copacel si tunsa ca si fii-mea cu bretonu stramb, cred ca asa se poarta, nu?
Incerc sa citesc daca ma lasa sefu meu.

Mihaela de Daria-Maria (23 iunie 2008)

O comoara, o comoara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Reallaura spune:

vai mai Gabitzule mor dupa Raducu...asa e anihilat si Mirci..n-am apucat sa-i fac poze inca...
Andrada duuulce Tiberiu cum doarme cu plapumioara. maine poimaine e si el copacel!
kristinikscumpa Diana ta..eu zic s-o scoti afara ca nu e ger, eu l-am mai scos, dar vrea numa in brate si nu mai pot...


Laurita, mami de Mircea Ioan, 15 mai 2008
POZE BOTEZ MIRCEA
ALBUMELE MELE

Mergi la inceput