Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (73)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

Andrada, e total cum doarme Tiberiu cu pernuta si plapumiara

Merge forumul azi ca un k... .


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns socrate spune:

Gabitza ce dulce eeee vai. Al meu nu sta singur in pat nici 10 secunde ca e jos instant. Eu il las numai in patutz.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

multumim tuturor pt urari.Sincera sa fiu,mi-e tare mila de Alexut ca el oricum nu prea are copilasi pe aici cu care sa se joace si va fi mancat de 2 rasfatate.
Am uitat sa va zic ieri ca d-soara mea de cateva zile a acceptat lapticul praf,Lactana Topfer,dar i-am schimbat si sticluta si tetina,i-am luat Nuk de cauciuc si cateva zile a cochetat cu ea,papa 50-80 ml si intr-o seara a stors 200,si de atunci seara si dimineata stoarce minim 200 ml,aseara a bagat in ea 240.Oricum eu ii fac 240 de fiecare data,desi uneori mai ramane in ticluta putintel,10-20 ml.

daca nu ma insel,inais imi zicea sa imi activez PM-ul,dar eu il am activat,nu stiu ce se intampla de nu imi poti trimite.Acum fug ca s-a trezit fomista,merg sa pasez carnita ca legume mai avem de ieri,fasole verde cu morcovei baby,rosioara si dovlecel,azi mai bagam niste carnita si painita de secara si radem 250-300 ml.

tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria
30.05.2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micaela06 spune:

Vai ce dulci sunt cei doi dormareti Raducu si Tiberiu.
Nici eu nu o las pe mandra mea singura in patul mare ca e ca un berbec daca se trezeste singura pleaca in recunoastere si nu isi da seama ca s-a terminat patul.
Vecinu Tiberiu sa o inveti si pe Daria sa adoarma asa singurica.



Mihaela de Daria-Maria (23 iunie 2008)

O comoara, o comoara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aldaesme spune:

Laura eu defapt incercam sa ma laud cu ce bucati sunt p-acolo prin mancare dar daca tu zici ca arata bine . Era dovleac+cartof+morcov+carne de vaca+coriandru.

Nu doar forumul merge aiurea ci si cheful meu de munca...Am un chef de primavara, de iesit afara la ghiocei, chit ca e frig de mori ghiocei sunt din plin. Da' nu pot si atunci speram la forum, dar si forumul asta are personalitatea lui proprie si evident personala si fix cand ai chef de el merge ca melcu' turbat calcat de masina.


Esme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Am fost un pic afara, cam 40 min asa, e dragut, nu e rece, nu e vant, dar singura asa prin parc nu am putut sta mai mult.

Andrada cat de dulce doarme Tiberiu!! Parca e rupt de munca, ce-i faci? Il pui sa aspire?

Gabi de Duduc nu mai zic nimic, ca se stie

Alex@sara nu iti apare activat PM-ul. Da, Inais zicea sa ti-l activezi. Pupic la burtic!

Am una bucata pizza fara blat in cuptor, sa videm ce-o iesi.

Lori, mami de Robert din 9.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micaela06 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lorich

Am una bucata pizza fara blat in cuptor, sa videm ce-o iesi.

Lori, mami de Robert din 9.06.2008


si eu
multumesc tanti mama lu Raducu

Mihaela de Daria-Maria (23 iunie 2008)

O comoara, o comoara...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

multumim tuturor pt urari.Sincera sa fiu,mi-e tare mila de Alexut ca el oricum nu prea are copilasi pe aici cu care sa se joace si va fi mancat de 2 rasfatate.
Am uitat sa va zic ieri ca d-soara mea de cateva zile a acceptat lapticul praf,Lactana Topfer,dar i-am schimbat si sticluta si tetina,i-am luat Nuk de cauciuc si cateva zile a cochetat cu ea,papa 50-80 ml si intr-o seara a stors 200,si de atunci seara si dimineata stoarce minim 200 ml,aseara a bagat in ea 240.Oricum eu ii fac 240 de fiecare data,desi uneori mai ramane in ticluta putintel,10-20 ml.

daca nu ma insel,inais imi zicea sa imi activez PM-ul,dar eu il am activat,nu stiu ce se intampla de nu imi poti trimite.Acum fug ca s-a trezit fomista,merg sa pasez carnita ca legume mai avem de ieri,fasole verde cu morcovei baby,rosioara si dovlecel,azi mai bagam niste carnita si painita de secara si radem 250-300 ml.

tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria
30.05.2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alex@Sara spune:

in cauza de mers de-amboulea a forumului,am postat de 2 ori mesajul ,scuze.
Lorich,eu am activat PM-ul,am primit PM si de gabitza,si de la Nicole,si de la elenuca,incercati careva sa imi trimiteti sa vedem ce se intampla.
inais,ti-am dat add pe mess


tero Stefan-Alexandru 02.09.2005
shoricica Sara-Maria
30.05.2008


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzam spune:

V-am molipsit si pe voi cu pizza aia, si de la odiseea lui Andrei au facut-o cateva fete

Inca imi mai permit sa-l las pe Raduc in patul mare pentru ca el inca nu a luat-o la picior. A avut tentative de saltat funduletul pe 4 labute, dar deh, e cam greu


Cresterea copiilor este in parte bucurie, in parte razboi de guerilla

Mergi la inceput