Mladite si mugurasi de mai-iunie 2008 (73)

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns prettysunshine spune:

Multumesc tuturor pentru primirea calduroasaBaiatul meu e mare,dar prietena mea cea mai buna are un baietel de aproape 7 luni,asa ca de multe ori i-am spus ceea ce am aflat din discutiile voastre si i-a fost de folos

Never take life seriously.Nobody gets out alive anyway.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:


La multi ani scumpa noastra Chinabulina! Sa fii sanatoasa, fericita si norocoasa!

Lori, mami de Robert din 9.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinabulina spune:

anisiap, felicitari pt baietel si sarcina usoara! si scrie in continuare aici, chiar daca te inscrii sau nu la burtici
flavia, ce haioasa e stefania!!! frumoasa-frumoasa! mi-a placut tare mult poza in care ne arata cat a crescut ... si poza cu grupul mi-a placut. o stiu pe malinka (loredana) de pe alt forum

si, nu in ultimul rand, LA MULTI ANI, Gabriel de Ina78, Alessandra de Yannia (mama, 10 luni!!!!), Stefania de dflavia, diana de kristinik, dragos de ancaurn, vladimir de anuta-maria si andrei de Danutza77
avem ceva sarbatoriti azi! sa fiti sanatosi, sa cresteti mari si cuminti

georgiana, de gogoasa balerina teodora maria din 15 mai 2008
Ia te uita ce mare sunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chinabulina spune:

mai, pana am scris eu un amarat de mesaj, voi ati mai postat 100
asa ca trebuie sa completez: multumesc pentru aprecieri, lorich si inais, ma bucur ca va place gogoasa mea (de aia e gogoasa, ca are niste falci!!!, noi ii spunem "falcone", in rest nu e grasa)...
si multumesc frumos, lorich, pentru urari ... am sa-i transmit Adrianei sa mai treaca pe aici, cred ca ne vedem si azi... mi-ai amintit de doamna pasa, ce nasol era cu burtoiul sa te mai si "coafezi"

urla, fug

edit: ok, urla, dar trebuie sa zic ca am admirat frumusete de anisiap, ale

georgiana, de gogoasa balerina teodora maria din 15 mai 2008
Ia te uita ce mare sunt

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dflavia spune:

multumim fetelor pentru aprecieri, nu ma plang de ea ca e cuminte atata ca ma cam terorizeaza cu nemancatul asta al ei, voi ce ziceti de meniul ei? e cam putin nu?

chinabulina
si celor care azi implinesc lunite in frunte cu fitoasa mea

Lorich n-ai incercat siropelul LassBaby? la noi a dat super rezultate

Mami de Stefania 11.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns socrate spune:

La Multi ani puiutilor: Gabriel,Alessandra,Stefania de dflavia, Diana de kristinik, Dragos de ancaurn, Vladimir de anuta-maria si Andrei de Danutza77 !!! Poate mai vin si mamicile pe la noi care nu au mai trecut de mult.

dflavia bine ai revenit. Scumpa fata ai

prettysunshine si mishutzu bine ati venit fetelor. Noi va primim cu mult drag.

inais bafta la revizie.

gabitzam zici ca tu comanzi hainute. De unde? de unde? Nu ca as avea bani ca nu am...dar...ce sa zic.
Nici nu m-am uitat pe site-ul polirom ca vorba aia, nu am unde nu am cu ce.

Am promis ca va voi spune ce mancam noi apropo de regim. Pai eu am mancat asa: brocoli cu piept de pui facut innabusit cu o picatura de ulei de masline. Seara am mancat numai un iaurt. De pofta intre timp am mancat o banana.

Piticului i-am dat morcov, dovlecel, orez si ficatel.
Tati a papat brocoli cu peste.

Mai face piticul meu cate o bomba ecologica frate....de imi intoarce nasul si mie. Ieri cand a dormit la pranz a facut kk si cand am deschis usa...pai am iesit. Si am lasat geamul deschis jumat de ora si tot a tb sa dau cu odorizant. L-am lasat ieri sa circule pe hol si in bucatarie.Era o fericire maxima pe capul lui, vana motanul, radea in hohote.Mi-e frica insa sa nu raceasca.

Exploreaza tot dar e periculos nevoie mare. S-a agatat de coltul biroului unde e lipita o aparatoare de aia de plastic si s-a catarat pe cutia de Pampers. Adica daca se dezlipea aparatoarea cadea direct pe spate. Bine in bratele mele ca eram acolo. Dar daca nu eram??
Nu are nici o frica, isi da drumul la o mana dupa aia si la cealalta si sta asa o fractiune de secunda in picioare singur dupa care evident isi pierde echilibrul, ori se prinde ori cade.

In rest e vioi. Adica se ridica in picioare oriunde, se pune tacticos in fund si o ia in 4 labe daca are treaba, dupa aia se ridica din nou. E haios nevoie mare. Dar nu pot sa il conving sa zica mama.

Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aldaesme spune:

Asa in general sunt betonata rau la cap...Acum imi caut un inceput de lucrare la care aveam 8 pagini scrise, mama lor de pagini si am gasit doar varianta cu primele 3 pagini. Noroc ca restul e printat, da' acu sa ma apuc iar sa tastez tot sa reformatez tabele si figuri...bleah...
asta era introducere la faptul ca am fo' aici, am scris ca nebuna da am uitat sa spun LA MULTI ANI! Chinabulina, Fericire, Dragoste, Sanatate si Noroc sa ai ca vorba aia, restul vine de la sine.

Si daca tot am reintrat voiam sa va arat si cum arata "piureul" fetei din ultima vreme, am hotarat sa nu ii mai spun piure .


Esme

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cleo78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui socrate



Am promis ca va voi spune ce mancam noi apropo de regim. Pai eu am mancat asa: brocoli cu piept de pui facut innabusit cu o picatura de ulei de masline. Seara am mancat numai un iaurt. De pofta intre timp am mancat o banana.


mami de Edvin Sebastian



si se vede ca a slabit!!! e vizibil



o soarele din viatsa noastra mamica natanga de pe 9.05.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorich spune:

Citat:
citat din mesajul lui dflavia

Lorich n-ai incercat siropelul LassBaby? la noi a dat super rezultate


Incercat, de o luna ii dau.Degeaba, ca la gard.

Lori, mami de Robert din 9.06.2008

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alysh spune:

"neata,

Mamici, voi cum va mai jucati cu bebeii? Ce jocuri de stimulare a mintii, intelectului aveti?

pup, o zi frumoasa

Vlady

Mergi la inceput