Miresele anului 2006 (103)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

de la eco
Edy e tot baiat...nu i-a picat nimic, din contra ii era tare ridicata. Chiar radeam cu dr. de putza lui....ce mai pot face acum? nimic....doar haz de necaz.
E totul ok, i-a masurat fiecare parte si oscior, chiar si talpa piciorului. Misca la greu, il simteam si eu si se vedea si la eco. Spre sf. cand l-a pus pe 4D dadea sa doarma, casca cu o gura mare....cred ca e tot a mea si si-a pus mana la capsor, exact ca frate-su'.
Mi-a zis sa am grija la lovituri caci placenta e anterioara, chiar dupa grasime e placenta...era mai bine daca era posterioara, caci era mai proterjata. dar in rest...col, lichid, placenta super bune. IR si ritmul cardiac regulat, are peste 300 gr si e exact cat trebuie, de 19s si 6 zile. Avem noi timp sa recuperam....
Continui cu fier, cica nu trebuia intrerupt si cam atat...luna urmatoare repet ca mi-a iesit un stafilococ si musai sa vedem la ce antibiotic e rezistent.
Am vorbit si de celule stem si de salonul de lux si mi-a dat nr. de tel. unde sa sun pt. ambele. la astia cu celule stiam si eu, caci si ei tot cu Clujul colaboreaza. Chiar el a facut prima recoltare de asa ceva si si-a luat laudele prof. Muntean.
Nu stiu de ce sunt asa bucuroasa...cred ca vremea de afara e de vina.
Ma bucur ca bb e ok, asta e cel mai important.
Trebuie sa ma uit pe CD sa vad ce mi-a pus, poate reusesc sa pun macar o poza in 4D, dar nu e cine stie ce.

fug sa fac o tocanita si revin...sunt moarta de foame.

_
Gio19+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Gio de-aia esti bucuroasa ca-i totul ok, asta e cea mai mare bucurie
Ma bucur ca totul e ok.
Apai vad ca tu numa baieti stii sa faci

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Kitzy sotul stie nuumai baieti sa faca. el poarta toata vina, dar n-am ce-i face, ii al meu si-l iubesc.

Am vorbit azi cu Silvia. Bebita e ok, cuminte, papa de la san...doar de la unul, caci din celalalt nu prea vrea sa traga, nu are sfarcul format si se enerveaza Crina.
Silvia e tare slabita, travaliul a fost lung, de la 9 dim. la 22 seara. Nu poate manca nimic, caci varsa, nu se poate ridica caci lesina. Sper sa-si revina si sa se puna pe picioare cat de cat.

Azi a avut Marco prima ora de inot. a fost super ok, cum i-au pus pernitele la maini s-a si aruncat in bazin, de era sa faca ingrijitoarea infarct. Instructorul a fost tare incantat de el, cica daca ar fi toti asa de curajosi, n-ar avea probleme.
si eu stateam acasa si prin oras si-mi mancam unghiile de emotii. si el nicio treaba....nu ma asteptam.

cam asta e tot....prea multe emotii pt. o singura zi.
, pe maine.

_
Gio19+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Gio, ma bucur ca totul e bine cu bebele, chiar daca e tot baietel. Al treilea sigur e fetita, nu? Important e ca-i voios si sanatos!Eu nu am reusit sa o sun pe Silvia, mi-am propus, insa am avut o zi plina, am primit o veste cam proasta, asa ca planul meu de a intra in prenatal s-a dus pe apa sambetei si urmeaza sa lucrez cat de mult pot. Oricum e mai bine la munca decat acasa, pentru ca acasa stau mult in pat si amortesc, ma dor toate oasele si ma pleostesc de tot. La birou, avand activitate, trece altfel timpul, si nici durere nu simt. Poate doar de spate, din cand in cand.Ana-Maria 32+AMR 8 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Ana-Maria ai primit kitul de la cord center? si eu vreau sa sun maine, ca sa-mi trimita contractele. am inteles ca cu 2 luni inainte de DPN trimit kitul.
Vrei sa mergi la birou pana aproape de termen?

_
Gio19+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Nu am primit kitul ca abia ieri am sunat. Au zis ca primesc maine contractele si daca le trimit rapid inapoi, intr-o saptamana vine si kitul. Din pacate fata care trebuia sa imi ia locul e nevoita sa intre in medical 2 luni, asa ca nu prea am de ales...Ana-Maria 32+AMR 8 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:



'Neatza!

Botic ce sa fac, tot pe fuga ca asa e situatiunea. Dar stiu ca voi ma intelegeti .

Imi pare bine sa aud vesti bune: bine ai venit pe lume Crina! Pacat ca Silvi se simte asa rau, speram sa-si revina curand.

Gio bine ca e sanatos bebeul, asta e pe primul loc, desi iti inteleg dezamagirea. Gandeste-te in schimb ca o sa fii rasfatata celor 3 barbati din viata ta . Ati facut foarte bine ca l-ati dat pe Marcolino la inot, la varsta asta e mult mai usor pentru ei sa depaseasca teama de apa. Mie si acuma imi pare rau ca pe mine nu m-au dat ai mei la inot de mica, ca si acuma nu pot inota fara 'ajutor' ca mi-e frica, desi apa imi place grozav.
Parca m-ai intrebat si de criza: se simte putin si pe la noi, dar, din fericire pe mine si pe sotz nu ne-a afectat. Probabil o s-o simtim mai tare cand o sa vina vorba de renegocierile salariale.

Oana spor la 'plimbari' .






Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Gio ce bine ca l-ai dat la inot, e mai bine sa-l dai de mic.
Imi pare tare rau de Silvia saracuta, sper sa se puna repede pe picioare, a avut ceva de tras cu travaliul ala, acuma c-am trecut si eu prin el , stiu cum e
Anamaria sa stii ca si acasa iti prindea bine sa stai, ca te relaxai, mai mergeai la o plimbare, ca dupa ce vine bb gata cu relasul.
Alina ma bucur ca la voi inca nu se simte criza, din pacate la firma lui Alin s-au taiat sporuri, premii....

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!
Da, ii place lui marco la inot...azi dim. pe masina nu intelegea de ce numai de 2x/sapt. merge la piscina....el vrea zilnic.
De mic l-am bagat in bazin, nu a avut probl. deloc cu apa. cand face baie sa fereasca sfantul cata apa arunca din cada....sare si inoata....ma bucur ca e asa, mai ales ca inotul ii face si bine.
Ana-maria nasol ca nu poate veni inlocuitoarea ta, dar poate nici tu nu vei mai putea merge prea mult....sa gaseasca sefii o solutie de pe acum.
Aly ce ma bucur ca ai scris si tu cateva randuri. ma bucur ca nu se resimte criza la voi, la salarii cu siguranta, caci multa lume folosesc asta ca si scut. pe unde mergeti in concediu anul asta?
Kitzy nu e cu ochisori? Diana ce mai face?
va si o zi faina sa aveti. La noi ploua si e urat....

_
Gio20+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Gio inca nu e cu ochisori
Si crede-ma ca seara dupa ce o culc e cu risc sa ne giugilim ca se trezeste destul de des imediat dupa ce-o culc si ne piere chefu
Diana e bine, sanatoasa si prapadita

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput