Miresele anului 2006 (103)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Alynutza spune:

Va doresc o primavara frumoasa!




Truly great friends are hard to find, difficult to leave, and impossible to forget.

www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636179296/" target="_blank">prajituresc si www.flickr.com/photos/9684774@N08/sets/72157600636180054/" target="_blank">bucataresc
Two years now, and he's still Mr. Perfect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

O primavara frumoasa, plina de optimism si multe bucurii

Fetelor, vara vine chiar daca e criza asa ca trebuie sa gandim pozitiv, macar la iarba verde la un gratar ne permitem sa mergem

Referitor la avocati, le merge bine pentru ca procese sunt si vor fi intotdeauna, ba mai mult decat atat parca se inmultesc ....notarii castiga bine si acum, de ce? pentru ca oriunde iti trebuie o copie legalizata sau o declaratie, au scazut in schimb tranzactiile cu imobile, dar notarii fac si alte documente nu doar vanzare-cumparare, de ex. succesiunile, si sa nu uitam ca ei taxeaza la valoare

eu ce sa zic, nu ma plang, ca m-ar bate DD, cateodata parca ma simt coplestita de cat am de munca....oricum se va termina si criza asta ca nu poate sa tina la infinit!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

lasa, Oana, sa nu te plangi.
Bucura-te ca ai unde sa te duci, ce sa faci si primesti salariul.
Restul... asta e.


Gio, ce-ai facut la medic?

Aly, asa in viteza?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui ralnied1

lasa, Oana, sa nu te plangi.
Bucura-te ca ai unde sa te duci, ce sa faci si primesti salariul.
Restul... asta e.




pai tocmai ca nu ma plang , nu imi sta in fire...desi daca mi-ati vedea geanta care e pregatita in orice moment pentru plecari inopinate si faptul ca anul asta nu am avut o saptamana integral petrecuta acasa ...as vea motive sa ma plang!


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Botic la medic doar maine merg, ieri mi-am facut analizele. Hemoglobina e sub limita inferioara. sa vedem ce zice expertul maine.
Oana nu stiu cat de bine le merge notarilor, caci multi se plang. au scazut cu mult autentificarea actelor, cred ca aveau si multe/zi si castiguri mari, acum ca s-au imputinat....
Zic si eu ca si Botic, bine ca ai unde merge si iei un salariu bun. restul .... e nasol ca nu stai pe-acasa mult, dar tu asa ai fost invatata, nu ai nici copii, asa ca nu ti-e tocmai greu. Oboseala o rezolvi cu cate o sapt. prin nu stiu ce loc romantic si uite asa.
Aly pupicei si spor la munca. la voi e de lucru?

_
Gio19+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Neatza! (stiu ca e pranz )Da, Giova, sunt oarecum cu moralul cam jos, dar incerc sa-l ridic, am citit pe forum un subiect despre puterea gandului pozitiv si ma incurajez singura De ce trebuie sa faci asa des analizele? Eu am facut la sf lunii ianuarie, de exemplu, si a zis dr ca pana la sf sarcinii nu mai trebuie facute. M-a trecut insa pe vitamine, fier si calciu si sunt ingrozita, ca si-asa m-am facut cat un munte. Ooana, si eu zic ca e foarte bine ca ai activitate, mai bine asa decat invers. Eu iubeam perioadele astea hiperactive inainte de sarcina. Acum am fost nevoita sa le reduc la minim, ca si-asa ma plimb ca un ursulet, as fi fost doar frustata ca nu am spor.Pupici, o zi frumoasa in continuare! Chiar, v-ati ales babele? Ca eu, ca in fiecare an, am uitat Ana-Maria 32+AMR 8 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Ana-maria nu stiu de ce trebuie asa des. la prima sarcina am facut de 3 ori, in fiecare trim. acum pe fisa pe care mi-a dat-o la inceput este lunar din saPT. 20 pana la sf. (hemoleucograma si urina). Il voi intreba, poate nu e chiar obligatoriu sa le fac lunar.
Si mie mi-a dat in ultimele sapt. calciu. ai grija cu el, caci da contractii. eu nu am avut probleme, dar auzeam alte burtici.
Zici ca esti cat un munte? eu in afara de burta nu am pus nimic. Din contra, am slabit cu perioada asta de raceli. si mananc destul de des si buine, zic eu. Mult mai bine decat cu Marco. Vitamine iau si eu si fier am luat o luna.

_
Gio19+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Aseara la 23:58 am primit mesaj de la Silvi8, s-a nascut bebelina Crina, 3,2 kg, apgar 9. Ana-Maria 32+AMR 8 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Wow
Silvia felicitari si refacere rapida! Bine-ai venit pe lume bb
Crina!!!!

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Si eu am primit acelasi mesaj, mi-ai luat-o inainte Ana-maria!
Felicitari mamico!!! Bine ai venit pe lume Crina!!!
Refacere rapida, iar printesa mica sa fie sanatoasa si sa bea cat mai mult laptic!!!!
Chiar vroiam sa o sun azi, dar o fac mai tarziu, dupa asa o zi trebuie sa se odihneasca.

_
Gio19+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput