Miresele anului 2006 (103)

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:


sunt pe aici, va citesc pe fuga.
Vreau primavara. Unde e?
N-ati vazut-o?
N-ati gasit-o?

Gio, drum bun la Alba! pt Marco!

Krelia, in familie ati comunicat vestea?

Ralule, ce distractie ai tu cu mogaldeata mica...

Oana, vazut poze. Nu mai zic nimic, ca... n-am ce. Pe cuvant

Ana-Maria, nu intra in panica tocmai acum!

Ma bucur ca Silvia e bine si bebelina la fel. Si eu tot zic ca o sun si nu mai apuc

Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Intru si eu seara, acum am sosit acasa...delegatiile astea, of of

Gio sa inteleg ca vi pe aici pe la mine?!

va pup pe toate fug la somn ca maine plec iar...


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
No, ce ma bucur ca Silvia e bine si bb la fel
Anamaria e si normal sa ai emotii pe ultima suta de metri, da o sa fie bine si o sa te descurci. Si mie mi-a fost frica sa-mi aduca bebele in salon cu mine ca tot ziceam ca nu ma descurc singura si-am amanat cat am putut de mult momentul, dar toate vin de la sine, o sa vezi
In rest, profita cat poti de timp liber, de relaxare, plimbare....
Gio drum bun spre Alba
Kreliutz cum stai cu ratzele?
Oana tot pe fuga ca de obicei...
Ralule si io vreau primvara si inca tare de tot
Ieri dupa-masa am fost pe afara cu Diana si-am prins o ninsoare.....uai mama! Ca toata iarna n-a nins asa des si viscolit pt ca in urmatorul moment sa iasa soarele si dupa-aia iar sa ninga
S-a dat vremea asta peste cap, ajungem si noi sa avem 2 anotimpuri


Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
am venit sa-mi beau cu voi. Mai am de spalat vasele si gata, dar pana la 12.30 cand plecam dupa pitic la gradi mai este. am timp.
Botic nu stiu unde e primavara asta ca eu una m-am saturat. zau asa... cand am auzit pronosticurile pt. urmatoatele luni m-am infiorat: aprilie 25 grade, mai-iunie cald si ploi torentiale. Iulie-august canicula si seceta, peste 40 grade. Asa ca ma gandesc cu groaza la travaliu-nastere, mai ales pe timpul zilei.
Oana vine doar al meu sot, eu raman in Alba cu marco si ai mei.
Bai tu esti ca si cometa.
Kitzy am auzit ca a nins la voi, si la Tg. Mures, imi zicea o prietena si la Buzau.
Ana Maria chiar ieri se vorbea la stiri despre celulele stem, cica numai boli grave ale sangelului se pot trata cu ele. dar nu se stie ce va fii peste cativa ani, lasa ca e bine sa recoltam daca putem.

si ne auzim mai tarziu sau maine.

_
Gio23+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Gio te compatimesc cu sarcina dusa vara tare nasol trebuie sa fie.....
Apoi chiar asa se dau temperaturile peste cap? Noi prin iunie-iulie vrem sa mergem la munte, sper sa nu trebuiasca sa stam numa in camera. De canicula scapam acolo si speram ca si de ploi.


Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui Giova
Oana vine doar al meu sot, eu raman in Alba cu marco si ai mei.
Bai tu esti ca si cometa.



ce pacat, poate ne-am fi intalnit...desi n-as putea promite ca o sa fiu in Mures

eu sunt in Alba acum


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

pe aici la sfarsit de program..ca abia acum am prins moment de respiro..

ratustele vad ca ma ocolesc...desi starea de greata inca persista..ce sa zic..Doamne ajuta!

Nici acum nu prea am timp de stat, fir-ar sa fie, ca ma grabesc spre casa...insa, nu plec inainte sa vi-o arat pe tzutzupida

ca ati adus vorba de celulele stem...si nois tudiem problema asta si cred ca vom apela la ea..chiar daca deocamdata nu sunt studii clare care sa atesta faptul ca au ajutat la ceva...vorba ta Gio, in viitor, nu se stie.

botic, da..familia stie deja..ca nah.....nu poti sa taci la asa o veste..de fapt, o sa vezi si tu

pup fete si sper ca maine sa am mai mult timp si loc de intors cu voi


EDIT: - ia vezi acu'


krelia 6+
tzutzupida noastra creste si pozeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Eu nu pot sa vad, mi-a dat failed

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Eu va propun sa faceti bine si sa gasiti primavara asta, ca m-am saturat.
Chiar si-n Iasi a nins ieri cu soare, tunete si fulgere simultan

In mai, zic astia ca vor fi 30 de grade ziua si -5 noaptea. Ajungem si noi ca altii in curand, in ritmul asta.

Pentru mine conteaza doar sa fie bine in iunie, cat suntem plecati. In rest... fiecare cum ii este norocul, ce sa zic...

Krelia, na, ma gandeam si eu ca poate inca nu au aflat si ca doar noi avem exclusivitate Dar te inteleg, chiar daca nu-s in aceeasi oala cu tine.

Si-acum, ca sa ma oftic un pic iar, singura, o intreb pe Oana: unde plecati de Paste?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
beau alaturi de voi. Piticul la desene....mai stam putin si mergem la Real la cumparaturi. Clau nici nu stiu cand a plecat la Arad...asa bine am dormit.

Ne-am intors in aseara .....drumul aglomerat, se lucreaza la greu intre TM SI LUGOJ.
nu am avut timp de net, am colindat la greu orasul, piticul cu mama sau soacra, Clau la Tg Mures.
aha Oana cu ce treburi prin Alba? de fapt...de ce te mai intreb...caci e clar...
Clau a fost doar pana la intrare in Tg Mures....se face un mall pe acolo sau ceva de genul asta....a intrat doar pana la promenada sa ia o shaorma si pe urma spre casa, adica spre Alba.

Marco stranuta de miercuri noaptea. o fi de la inot...incepe sa-i curga si nasul si tuseste. dar putin...asa ca l-am trecut pe stodal. sper sa nu se agraveze si sa scapam rapid, mai ales ca luni merge iar la inot.

Toti de-a casei au zis ca s-a mai inaltat, noua nu ni se pare.
Se da super fain cu trotineta lui vara-sa. am si adus-o aici, ca nu am scapat de el, si Jessi nu o mai foloseste. Mi-a zis cumnata ca vrea sa-i cumpere de Iepuras, asa ca pe asta o vom lasa la Alba.
Bicicleta am depozita-to la soacra, caci nu vrea pe ea,zice ca e prea mic. I-am gasit bicilceta fara pedale, adusa din Germania, noua, la 45 lei...de fapt e un mag. cu lucruri dintr-astea super faine. Nu vrea sa se dea pe ea, vroia mama sa-i cumpere de Iepuras.

Ieri am fost la o vecina, prietena cu mine din copilarie, sa se joace copiii putin. Anna e cu 3 sapt. mai mica decat marco, dar are peste 110 cm si nu mai putin de 24 kg. sa vedeti cum arata pe langa marco....ii dai pe putin 5 ani.
M-a pus sa ma joc cu papusile barbie si imi povestea cum se imbraca ea cu rochitele...am inceput sa . of doamne ce tare mui-as fi dorit o fetita. sunt altfel decat baietii....m-as fi jucat cu ea non stop cu papusile, i-as fi facur rochite....
Marco era cu masinutele ei...nu avea treaba cu noi.
Sincer nu am crezut ca sunt chiar asa afectata si asa sufar.
Plec, ca am treaba si ma apuca nostalgia pe aici.

Krelia vazut bobul negru...pare ca aduce a [baiat]. si astept rosiile de rigoare acum. E totul ok cu sarcina?
Ma bucur ca te ocolesc greturile, doamne ajuta sa te ocoleasca cat mai mult.
Botic pe tine luna iunie, eu nu vreau in iulie canicula...ma rog sa nasc noaptea...poate o fi mai racoare, caci AC ioc....prea multe vreau de la aceasta maternitate.
si un weekend fain sa aveti.

_
Gio23+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput