Miresele anului 2006 (103)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Citat:
citat din mesajul lui kitzy

Neata!
Oana hai sa-ti zic cum sta treaba: daca il concep pe bb2 pana in iulie cel tarziu e ok, ca o sa nasc pe cand face diana 2 ani si o sa fie ok sa-mi mearga indemnizatia in continuare, daca depasesc iulie, atunci nu ma mai incadrez bine ca o sa nasc dupa ce face diana 2 ani si nu mai primesc indemnizatia. Daca nu-mi iese pana in iulie, ma las pagubasa, cand face diana 2 ani ma intorc la job, ca trebuie sa am iar un an lucrat pana la bb2 pt a lua indemnizatia.
Cred ca acuma te-am bagat in ceata rau de tot

Tu fetelor, io n-am avut nici o treaba cu somnul in timpul sarcinii, de dat la rate rar, doar greata mi-a fost dimineata si seara.

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca de Diana (24.04.2008)




nu m-ai bagat deloc in ceata, s-a luminat juristul ...eu zic sa te interesezi...ideea e legata de cotizatia pe durata de 1 an, ori pentru tine chiar si in concediu de maternitate se platesc asigurarile ...asa ca te contrazic!
vezi ce inseamna sa nu te intereseze personal(adika pe mine) chestiunile astea(deocamdata)
dar pana in iulie mai este ceva timp asa ca ai sanse sa prinzi barza


You don't love a woman because she is beautiful, she is beautiful because you love her.


Noi 2...
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

ha-ha-ha Kitzy, uite ca a confirmat jurista ceea ce ti-am zis si eu. asa ca...go baby go!
Krelia maine ii vei vedea inimioara cum palpaie, dar altceva tot nu vei vedea...sa nu-ti faci mari sperante...toate la timpul lor. Doamne ajuta sa fi disparut hematomul ala.
Eu utrogestan dintr-asta nu am luat, asa ca nu stiu ce sa zic.
si eu am probl. cu draperiile din living. la mine e mai greu cu calcatul, caci oricat m-as chinui nu ies asa cum sunt acum, calcate la masina profi....

_
Gio22+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Huo! Huo! Da ce sariti asa toate pe mine???? Io n-am facut nimic, doar o remarca
D-na jurist o sa ma interesez, poate daca nu-i asa mare graba stau si eu mai relaxata pe saltea
Ieri am fost pe la lucru cu Diana s-o vada d-nele si d-soarele asistente ce mare a crescut si m-a luat groaza cand am vazut ce puhoi de lume era acolo. Nu, nu vreau sa ma intorc degraba la balamuc
Mai bine ma interesez cum sta treaba pt bb2

Azi mi-a facut Diana diaree si zau ca nush de la ce, n-a mancat nimic deosebit, tre s-o trec pe regim si sa vedem maine cum ii. Daca persista pun mana pe tel si sun dr. In rest e vioaie si papa bine. Tre sa-i dau mai des apa sa nu se deshidrateze cumva.
Azi s-a dus din living in bucatarie tzopaind pe fund si m-am dus dupa ea si i-am zis: 'fugi ca vin dupa tine!' s-o fii vazut cum incerca din rasputeri sa inainteze sa fuga de mine si s-a pus pe hohote ras si pe tipete de bucurie de mi-a venit s-o pap

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Ooanaaaaa, vreau la Paris!!!! Mi-ai facut o pofta, aoleu...Alynutza, da, in teorie, vitaminele trebuie luate pe toata perioada sarcinii, mai ales daca ti le recomanda si doctorul. Eu insa, asa cum au zis si fetele, am fost obraznica si le-am luat cand si cand. Recordul l-am atins acum, in luna martie, in care am reusit sa le iau legat 20 zile, pana acum tot "uitam" de ele. Oricum, m-am hotarat si nu mai iau deloc pana nasc. O sa iau doar fier si calciu. Mai ales ca analizele mele au iesit impecabile Gio, nici mie nu-mi face nimeni poze cu burtoiul, dar nici nu mai vreau, ca prea m-am patratit Acum nu inteleg de ce acum vreo 2-3 luni ma consideram eu grasa, ca am vazut pozele si eram fotomodel comparativ cu dimensiunile prezente...Krelia, eu am scapat de pofte sarcina asta (si sincer, ma intreb unde-as fi ajuns daca mai aveam si pofte ). De utrogestan habar nu am ce sa iti zic, eu nu am luat deloc, din cate retin de pe la odisee, fetele il luau pentru mentinerea sarcinii, dar e posibil sa ma insel.Vad ca vorbiti de draperii, eu nu prea sunt incantata de ce-a iesit cu perdelele mele...offf, abia asteptam sa le cumpar si sa le montez, iar acum nu prea-mi place rezultatul. Dar cum bani de altele n-am, asta e...Ana-Maria 35+AMR 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


ce faceti gagici? v-ati dat la fund? haideti ca e mare sarbatoare azi, nu putem munci prea mult.
Noi ok, de maine pana vineri mergem in Alba. Are Clau o faza determinanta pe un santier in Tg. Mures si profitam si noi sa vedem neamurile.
Kitzy te cred ca ti-a venit sa o mananci, sunt tare haiosi cateodata, iar cand rad in hohote sunt deliciosi...au asa un ras fain-colorat....
Ana Maria ti-a venit trusa pt. celule stem? trebuie sa sun si eu saptamanile urmatoare. sau poate le fac direct o vizita, daca tot mergem la Cluj inainte de paste.
ai intrat in linie dreapta...mult a fost, putin a mai ramas.
De Silvia mai stii ceva? am tot zis ca o sun, musai sa o fac, nu numai sa o gandesc.
krelia cum esti azi? Dai hrana la ratuste?

si o zi buna sa aveti.

_
Gio23+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

am vb. cu Silvia. sunt bine, acasa, pitica a pus 600 grame in 3 sapt. are mult laptic mamica si printesa e cam lenesa, daca se poate ar sta cu gura deschisa sa-i vina lichidul, fara sa mai depuna ea efort. Inca se lupta cu programul de papa, caci suge si la o ora, ceea ce o dispera pe Silvia.
Important e ca sunt bine si s-au obisnuit una cu alta.
Va pe toate, iar pt. Krelia are unul special, cand a auzit ca e .

_
Gio23+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

A sosit kitul de recoltare, da...de vreo 2 saptamani, cred. Chiar azi discutam cu sotul ca eu am semnat contractul fara sa ma documentez prea mult. Avem la odisee o mamica din Olanda care zicea ca acolo dr refuza recoltarea, ca nu li se par utile aceste celule, eu am facut comanda la fel ca majoritatea, pe principiul asigurarii Casco, sa fie acolo, si sa dea Domnul sa nu o folosim!De Silvia nu mai stiu nimic, am tot vrut sa o sun cand a nascut, insa nu am reusit si acum chiar mi-e rusine sa vin si eu cu felicitarile dupa atata timp Eu chiar ca am intrat in linie dreapta...daca in urma cu vreo luna doua abia asteptam sa treaca timpul si numaram zilele, acum nu stiu cum sa fac sa treaca mai greu. E o senzatie ciudata care ma incearca, mi-e frica pe de o parte ca nu o sa ma descurc, ca nimic nu va mai fi la fel...parca as mai profita cumva de timpul ramas, nici nu stiu cum sa explic. Pe scurt, mi-e tare frica de nastere si de ceea ce va urma!Ana-Maria 35+AMR 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Hai c-am scris aproape odata...mi-a luat mie ceva mai mult pana sa dau "trimite". Ma bucur ca ai sunat-o si ca sunt bine, pe net nu mai intra? Din cate imi amintesc eu, nu are acasa conexiune, si chiar de ar avea, banuiesc ca nu ar lasa-o mogaldeata!Sper ca nu se supara daca spun si fetelor de la odisee vestile despre bebelina ei!Ana-Maria 35+AMR 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Nu cred ca s-ar supara, nu ar avea de ce. Transmite-le tu colegelor de la odisee. Mai aveti putin si veniti la scutece la noi.

_
Gio23+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Ana maria, dr. meu e pt. recoltare. Inca nu s-au prea folosit(am vazut un caz parca la duminica in familie) aceste celule, dar la cum evolueza stiinta, totul e posibil. acum cica, se lucreaza la inmultirea lor, dar nici aici nu au ajuns la vreun rezultat.
In Europa cica e interzis transplantul cu aceste celule, caci e bagat in aceeasi lege cu clonarea. dar interventii se fac in China, Rusia.
Doamne ajuta sa nu avem nevoie de ele, dar e o sansa pe care o dam copiilor nostri.

E un altfel de inceput, totul se schimba cu venirea pe lume a unui copil. e normal sa-ti fie teama, dar totul va fii bine, daca o luati incetisor si cu mult calm si rabdare. mai ales din partea sotului, care va avea cam multe de indurat.

_
Gio23+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput