Miresele anului 2006 (103)

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Mda, poate o aflu si eu cum e cu suturi, da parca nu mai vreau sa aflu chiar acuma
Peste 2 ani n-o sa fie ok?

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

cand vrei tu si cand simti ca e nevoie

Citat:
citat din mesajul lui kitzy

Mda, poate o aflu si eu cum e cu suturi, da parca nu mai vreau sa aflu chiar acuma
Peste 2 ani n-o sa fie ok?

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca de Diana (24.04.2008)




krelia 4+
tzutzupida noastra creste si pozeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Krelia si eu am platit o groaza pe cele nedecontate, toxoplasmoza parca a fost cea mai scumpa.
Eu de luna trecuta trebuie sa duc lunar urina si sa-mi iau sange pt. hemoleucograma, dar nu am mai prins decontate. asa ca platesc lunar 48 lei, 44 vitaminele, 14 fierul plus consultatia lunara....ne usuca astia de bani.
Kitzy te-ai razgandit? nu mai vrei bb2? hai ca eu cateodata ma gandesc la bb3, doar-doar mi-o da DD . Sunt dusa rau recunosc. lasa ca-mi trece dupa ce nasc si apar primele probleme.

_
Gio22+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

pai da.....si mie azi mi-a luat vreo 45o de lei pentru vreo 9 analize din astea speciale...una 45 de lei, alta 40..alta 50...si uite asa, se aduna suma totala.....ca air ma apuca dracii cand ma gandesc si ma intreb retoric.....cum incurajeaza statul natalitatea, cand mamele sunt nevoite sa plateasca un pogon de bani pentru puii lor...

Citat:
citat din mesajul lui Giova

Krelia si eu am platit o groaza pe cele nedecontate, toxoplasmoza parca a fost cea mai scumpa.
Eu de luna trecuta trebuie sa duc lunar urina si sa-mi iau sange pt. hemoleucograma, dar nu am mai prins decontate. asa ca platesc lunar 48 lei, 44 vitaminele, 14 fierul plus consultatia lunara....ne usuca astia de bani.
Kitzy te-ai razgandit? nu mai vrei bb2? hai ca eu cateodata ma gandesc la bb3, doar-doar mi-o da DD . Sunt dusa rau recunosc. lasa ca-mi trece dupa ce nasc si apar primele probleme.

_
Gio22+ si Marco(06.01.2006)
poze




krelia 4+
tzutzupida noastra creste si pozeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Gio, tu cat ai luat cu Marco in burtica? Kilograme, ma refer...Eu am pus multe, dar vitamine am luat cam o luna legat in toata sarcina. Nu te mai gandi la , o sa vina ea cand vrea, deocamdata cred ca Marco e super incantat, o sa aiba un fratior, un partener de joaca! Sa stii ca si eu primesc suturi in fund , destul de rare, insa cam ciudate. In rest, ii vad funduletzul prin burta (asta imi imaginez eu ca e), si sunt convinsa ca intr-o seara i-am simtit calcaiul in palma. Pe analize am dat si eu o multime de bani, pe dublu, triplu test, iar toxoplasmoza e intr-adevar scumpa.Eu astazi am fost ft lenesa, si nici acum nu am chef de nimic, stau in pat, pe net. Vad ca voi vorbiti de curatenie...aveti energie, nu gluma Weekend placut va urez!Ana-Maria 34+AMR 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Va doresc si eu sa aveti week-end placut!
Vremea nu prea ne va ajuta, din cate se pare.
Noi plecam maine de-acasa. Duminica avem iarasi mai multe de rezolvat. Sa vedem cum facem fatza.
Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Hello!
Gio nu m-am chiar razgandit da parca nu mai vreau chiar acuma, Diana e tot mai prapadita, tot cu ochii dupa ea is daca ne iese pana prin iulie, ok, daca nu, incercam mai incolo numa.
Poate a treia oara o sa fie cu noroc la tine
Anamaria stai si relaxeaza-te pana mai poti ca dupa ce bine bb, gata odihna
A fost frumos sa-i simiti corpul lui bb, nu?
La noi azi a fost foooooarte frumos afara, soare si placut, impreuna cu hasbandul am facut curat de dimi, apoi m-am bagat printre oale si cratite ca n-aveam nimic de papa, am culcat-o pe Diana-mentosana ( porecla ei dinainte de-a se naste ) si dupa ce s-a trezit am trimis-o cu bunica la plimbare sa apuc si eu sa stau sa ma relaxez un pic

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


Noi azi am fost la ZOO, locul preferat de marco. am profitat ca a fost un soare cu dinti, dar a fost ok, oricum.
In rest...mancarica si iar mancarica.
Eu poftesc intr-una, mananc aproape tot timpul...Clau imi zice ca eu fac 2 lucruri: mananc si dorm, ca si bebeii.
E tare ciudata sarcina asta, asa ca ciugulesc putin si des. Mor dupa dulciuri si ma abtin cu greu.
Ana Maria eu cu Marco am luat 13 kg. el s-a nascut cu 3,850. am scapat repede de ele, dar le-am pus dupa 4 luni de la nastere cand am terminat cu alaptatul si bagam dulciuri la greu.
Sper ca acum sa alaptez cat mai mult, caci asa se slabeste, doar ca eu nu stiam...
Botic spor in toate si tie. weekend fain sa ai!
Kitzy bine ca ai reusit sa te relaxezi putin, la ce sunt buni bunicii???
E o perioada grea acum, dar va trece. Pt. mine ce-a mai faina perioada e acum la 3 ani...intelege, nu mai avem probl. cu dintii, colici, si alte cele....e marisor, s-a cumintit, . sper sa-l tina naravul si cand vine bb2.

weekend fain sa aveti gagici!
fug inapoi la bucatarie.


_
Gio22+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
Gio exact asa mi-a spus o prietena, are un baietel de 4 ani si-a zis ca acuma e foarte ok, se poate intelege cu el, poate sa-i spuna ce-l doare, ce-l deranjeaza, vb ta, gata cu colicii, cu dintii...astept si eu momentul cand pot povesti cu gagalicea mea
Ma bucur ca a fost bine la Zoo si v-ati distrat si voi un pic.
Bine faci ca mananci si dormi, ca dupa ce nasti o iei de la capat cu oboseala, si de fapt dubla oboseala cu 2 copii

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralnied1 spune:

Sa aveti o saptamana frumoasa!

Mergi la inceput