Miresele anului 2006 (103)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Krelia aoleu...deja incepusi cu greturi? eu am inceput la a 2-a sarcina doar de la 6 sapt. Cu Marco, din prima, de la 4 sapt. si am tras nu gluma....si pe la 22 mai vomam. Acum am scapat binisor, catre 9 sapt. eram ok, dar sapt. a 8-a numai in pat si la wc mergeam.,...doamne ce rau mi-a fost.
Ana Maria rau ai facut ca te-ai abtinut de la mancare, mai bine reduceai vitaminele. eu fierul il iau zilnic, dar Elevitul il mai sar in cate-o zi. asa am facut si la Marco, asa voi face si acum, caci prea bine mananc si mi-e groaza. Daca bb e ok, atunci nu-mi fac probleme.

Am cautat pe net despre [pb]placenta anterioara[/b]. Dr. mi-a zis sa fiu atenta doar la lovituri, ca sa nu fac dezlipire de placenta.
Dar acum am citit ca simt miscarile bebeului mai in interior, nu sunt asa la suprafata...
De aceea imi da bb2 picioare in fund la greu. marco la 22 sapt. imi misca burta in toate partile.

_
Gio22+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Gio, nu...am doar senzatia de voma...sti cum e, cand simti ca un nod in gat....deocamdata nu da pe afara ...singura data cand am vomat a fost luni...de atunci...m-a ocolit.

ar fi misto sa pot merge cu hazbandu in italia...numai sa nu te soliciti prea tare.......vedeti voi cum e mai bine...poate sa mergeti putin si des ...sau doar putin, macar cat sa o vezi asa, cateva zile pe sora ta, nu?

ah, apropos...ca vroiam sa-ti zic...pune bre si mie burticussa la nume ..pliiiiizzz...sar'naaa !




krelia 4+
tzutzupida noastra creste si pozeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

stai ca mi-a luat 5 min. sa inteleg ce ai vrut sa zici.
acum ma execut, scuze, dar am si uitat ca eu am deschis capitolul asta. Daca tu umblai brambura......
Cu ocazia asta am schimbat-o si pe Silvia, caci ramasese tot cu burta. sper ca am retinut bine data nasterii Crinutei.

_
Gio22+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

Citat:
citat din mesajul lui Giova

stai ca mi-a luat 5 min. sa inteleg ce ai vrut sa zici.
acum ma execut, scuze, dar am si uitat ca eu am deschis capitolul asta. Daca tu umblai brambura......

_
Gio22+ si Marco(06.01.2006)
poze


nu umblam brambura...prestam la tzutzupida
edit: mersic
edit2: am plecat la somnik , noapte buna, pe maine!


krelia 4+
tzutzupida noastra creste si pozeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
Gio si eu am avut placenta anterioara, dar a fost ok. Intr-adevar trebuie sa te feresti de lovituri, da asta oricum e valabil pt orice gravida.
Am vrut azi sa ma apuc de curatenie, sa nu las pe maine, da din motive de Diana maraita, nu pot face nimic, acuma doarme si am si eu timp sa stau un pic. Maine oricum mare parte din curatenie face Alin, da am vrut sa-l scutesc de curatenia de maine si sa fac eu azi, da vad ca nu mi se arata

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:


eu am dat ieri cu aspiratorul. azi ar trebui sa sterg praful si sa spla pe jos...dar nu am chef.
Curatenia de paste nu stiu cand apuc sa o fac. trebuie sa-mi ia Clau perdele jos sa le spal si sper sa se faca vreme frumoasa ca sa ma apuc de geamuri. Cum ploua aproape zilnic, nu am chef sa le sterg.

Coana pai asta o faceai noaptea....ziua pe unde umblai? sau voi ati prestat la greu 24 din 24?
Kitzy loviturile bb-ului se simt in interior, nu se misca burt, cu toate ca el topaie la greu. Tu ii vedeai mai pe la sf. sarcinii urma capsorului sau al funduletului?
marco imi scotea fundicul la greu, tare misto era si cum imi facea burta...in toate directiile si formele.

fug si eu sa fac o salata,caci am umblat brambura si sunt in urma cu toate.


_
Gio22+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Gio capsorul il scotea la greu, cum era si pelvina imi tuguia burta rau de tot, ma durea pielea, aveam impresia ca o rupe si iese afara
Miscarile si eu le-am simtit ceva mai lin, piciorusele le mai simteam cateodata jos in stanga, si rar cate o manuta, da simteam cum face tumbe la mine in burta

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Kitzy atunci mai sper si eu sa vad ceva frumos. sa vada si marco, caci saracul pune mana pe burtica si il pupa la greu.
Mie imi da picioare in fund, la propriu...simt cum imi da cate una, mai ales cand stau pe scaun ....e ciudata senzatia. Si marco mi-a mai dat, dar nu asa de des ca si bb2.

_
Gio22+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Ioi, ca mi-l si imaginez pe marco cum sta lipit de burtica
Mie asa imi placea s-o mangai pe diana pe cap, ca se vedea bine forma. Picioare in fund chiar n-am primit

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

hello!

am intarziat azi pentru ca am fost de dim sa-mi recolteze sangeuc pt analizele acealea care sunt decontate de casa, plus inca cateva...alea multele de iti tremura mana cand le platesti .....am si stat o gramada ca aveam si ex.urina...si eu venisem numai cu urocultura ...si de n-am baut la apissa...si nimic...pana la urma, am iesit "victorioasa" ...sper sa fie gata macar pana vinerea viitoare, desi ei au spus 10 zile (cele cu plata)...ca ar fi super..as putea sa le iau cu mine la urmatoarea eco, de pe 28.....

Gio, parca vad ca il facimare sportiv pe bebe2 ...atlet scrie pe el

kitzy, poate ai noroc si o sa primesti si tu cat de curand picioare in fund


krelia 4+
tzutzupida noastra creste si pozeaza

Mergi la inceput