Miresele anului 2006 (103)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Neatza, fetele!Krelia, tzutzupida ta e minunata, Doamne-ajuta sa ajungeti cu bine la final, iti doresc o sarcina usoara, si o nastere si mai si! Imi aduc aminte cum urmaream fascinata evolutia, sa vezi acusi acusi cand ii asculti inimioara (mie mi-au dat lacrimile prima data) si cand i se contureaza piciorusele si manutele!Sper sa reusesti sa respecti regula dr, de numai 10 kg acumulate in total, mie nu mi-a mers, pana acum am adunat deja 20 Cat despre cafea, chiar ieri am intrebat din nou dr si a zis ca nu-i bai de o cafea pe zi, dimineata. Eu o beau cu foarte mult lapte, insa nu tot timpul, uneori o servesc si black . Am prietene care mi-au recomandat sa renunt definitiv la ea, ca iese bebe agitat, dar sincera sa fiu, e placerea mea de dimineata, si chiar nu am gasit altceva cu care sa o inlocuiesc.Eu nu iti recomand cafeaua fara cofeina, am citit ca procesul de decofeinizare este unul destul de toxic, si ca mai rau face decat bine. Pupici la toata lumea, se apropie weekendul Ana-Maria 34+AMR 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Neata!
Kreliussss ce bine-ti sade cu semnatura
Scuza-ma ca n-am mai putut sta aseara pe mess, trebuia sa hranesc husbandul
Gio pai ai luat putin pana acuma, de ce te plangi?
Kreliusule daca poti sa nu bei cafea, e foarte bine, da oricum nu dauneaza daca bei una mica si nu sa stea lingurita in picioare in ea eventual o poti dilua cu un pic de lapte.
Eu mai pe la mijlocul sarcinii am baut ca proasta o cana plina cu cafea si mi-a topait Diana pe ritmuri irlandeze

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

Neatza!!!
eu tocmai beau o naturala.
caci pana acum am bagat ori capuccino, ori espresso lungit mult csi cu lapte.
Krelia eu stiu ca e voie o cafea pe zi, mai ales daca ai si probl. cu tensiunea sau cu poftele. Eu beau si cola cand mi-e pofta, bag cioco la greu.....sa vezi atunci ce topaie bebicul, nu ca in rest ar fi mai linistit. asta va iesi mai energic decat marco...si eu credeam ca nu se poate mai mult de atat. asa ca...sper sa devin manechin la catva timp dupa ce nasc, cu 2 speedy gonzales.
La prima sarcina am slabit vreo 4 kg si pe urma tot am luat 13 per total.
acum am slabit doar 2,5 si am luat 4,5 si uite sunt trecuta de jumate...dar plusul de acum se va depune.
Sper sa reusesti sa iei doat 10, dar mi se pare putin de tot. rar am auzit de care au luat numai atat.
Ana Maria 20 ai pus? si mai ai o luna....Ai acumulat si apa? am o prietena care in ultima sapt. a pus 10 kg...a acumulat apa...draga de ea de abia astepta sa nasca.
Kitzy, Aly pupicei.

revin imediat ...

_
Gio22+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Giova spune:

ieri a fost o zi super pt. al meu sot...ne-am rezolvat si probl. de viitor ale firmei, DAR pt. asta trebuie sa mearga dupa Paste pt. 1-2 luni in Italia la specializare. si aici e problem,a mea mare.....caci vreau si eu cu el, mai ales ca merge in Trento unde e sorella. eu si marco as sta la sora-mea, Clau cu asociatul naiba stie...sa vada conditiile italianului (fostul lui sef pe cand eram in Italia).
Sincer mi-e cam groaza sa stau atata acolo, fara control, fara dr, etc.... daca ar sta mai putin, as merge....sau mergem si noi si stam mai putin.

_
Gio22+ si Marco(06.01.2006)
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

anamaria, kitzy, pai, chiar asa am zis si eu..macar cafeau de dimienata sa-mi ramana daca de fumat nu (mai) fumez, alcool nu beau, de femei m-am lasat ...asa ca...macar cafeaua sa-mi mai ramana si mie printre vicii ...plus ca si eu o beau cu lapte si, evident, cu linguritza asezata cuminte pe farfurioara
sincer..nu am baut niciodata decof...dar, daca zici ca e mai toxica....atunci o sa raman tot la asta normala...1/zi.
oricum, de copil agitat nu-mi fac probleme..ca si ma-sa si ta-su sunt la fel de agitati...cel putin ta-su...si cand sta pe scaun se batzaie...asa ma enerveaza.. ..asa ca..ma astept la un mic titirez ...sau titireaza
nastere usoara si tie, fititz ..a mea stiu sigur ca va fi prin cezariana...din cauza kioromelii de la purtator ...dar nah...intr-un fel ma "bucur" ca nu cred ca as rezista la naturala...

pup fete


krelia 4+
tzutzupida noastra creste si pozeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Da, Gio, "doar" 20 am luat Pentru mine cine reuseste sa acumuleze doar 10 kg are respectul si admiratia mea vesnica! Eu am avut perioade in care m-am chinuit si nu am mancat nimic seara, ma culcam cu o foame de lup si ma rodea stomacul in timpul noptii, visam numai mancare , si tot am luat la greu!Asta e, mult a fost, putin mai este, trec pe dieta imediat ce pot!Ana-Maria 34+AMR 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

anamaria, sa stii ca eu acum sunt intr-o perioada in care ma fortez sa pap de dimineata, de frica sa nu vomit cand iau centrum....iar la pranz, la fel...un gratarel cu salatica...iar seara, cand ajung acasa...mai bag un ardei, o rosie..cu 1-2 felii de mozzarella....ar fi super sa nu pun decat 10 kg..desi...la ce conformatie si predispozitie catre pufoshenie am....

Citat:
citat din mesajul lui anamariame

Da, Gio, "doar" 20 am luat
Pentru mine cine reuseste sa acumuleze doar 10 kg are respectul si admiratia mea vesnica! Eu am avut perioade in care m-am chinuit si nu am mancat nimic seara, ma culcam cu o foame de lup si ma rodea stomacul in timpul noptii, visam numai mancare , si tot am luat la greu!
Asta e, mult a fost, putin mai este, trec pe dieta imediat ce pot!


Ana-Maria

34+
AMR 6 saptamani



krelia 4+
tzutzupida noastra creste si pozeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anamariame spune:

Krelia, ar fi super daca ai reusi sa mananci asa toata sarcina! Eu in primele 3-4 luni am pus foarte mult, in saptamana 17 aveam deja 6 kilograme in plus, de exemplu. Am avut si o foame de lup in perioada aceea, nu stiu ce mi-a provocat-o, eu am fost convinsa ca Centrum, desi dr a tot incercat sa ma convinga sa le iau in continuare, am refuzat pana in luna a 8 la inceput. De la 1 martie am reluat vitaminele, cu Ca si Fe, si tot la fe de mult si constant am acumulat kilograme. Cred totusi ca a fi trebuit sa fiu mai atenta in primele luni, acum zic eu ca nu mai mananc ca sparta, mananc la fel ca inainte de sarcina, doar ca am adaugat paine (mi-e greu sa renunt la ea ).Giova, nu am retinut deloc apa, am mainile si picioarele putin umflate doar seara, dar dr zice ca e ok, atata timp cat nu ma trezesc ca o placintica .Ana-Maria 34+AMR 6 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns krelia spune:

gata, am papat 2 pulpite cu salata de varza...da' nu stiu ce naiba..ca am niste senzatii de ....mi-am luat si utrogestanu'....sper sa nu ma imprietenesc si cu toaleta de la serv......


krelia 4+
tzutzupida noastra creste si pozeaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kitzy spune:

Sa-ti fie de bine! Si sa ramana acolo, sa nu faci paguba degeaba

Poze Diana
Povestea nasterii


Raluca de Diana (24.04.2008)

Mergi la inceput