Ce desene animate urmareste copilul tau?

Ce desene animate urmareste copilul tau? | Autor: ana1234maria

Link direct la acest mesaj

Buna fetelor

Sunt cam noua si din pacate nu stiu exact cum se procedeaza. Totusi, sa va povestesc despre desenele animate pe care le urmaresc copii nostri :roboti, monstrii etc. Am cautat de am innebunit vechile desene animate Disney, stiti voi alba ca zapada, ariel si intr-un final am gasit pe cineva de la care le-am cumparat. Nu pot sa va spun ca mi-a stat nemiscata, Cristinuta mea. Foarte frumos!!!!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns happiness spune:

Buna!Vreau si eu desene frumoase si pasnice,de disney,la care sa nu aud cuvinte precum "idiotule"la fiecare 5 minute...Ce-ar fi sa facem schimb de desene frumoase,in speranta ca vom creste copii normali,totusi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisimuky spune:

Ma bucur ca mai sunt mame care sunt preocupate de acest aspect. Si ai mei copilasi urmaresc numai desene frumoase, din care au ce invata, daca nu le pun pe dvd player se uita pe minimax - mi se pare un canal foarte dragut .Cele Disney ( Tom si Jerry, in mod special) sunt si preferatele lor, mai nou sunt si cele de la studiourile Pixar ( vezi In cautarea lui Nemo ). O sa va dau pe pm adresa unui site de unde puteti comanda dvd-uri sau cd-uri cu desene animate Disney, aveti ce alege. Noi de acolo cumparam. Pupici !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisimuky spune:

Se pare ca nu pot sa va trimit PM...Si nu stiu daca am voie sa postez numele site-ului, sa nu fac reclama...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns iuliya spune:

Exact, desene in care aud numai cuvinte gen: prostule, handicapatule, uratule, etc. Vad numai pistoale, impuscaturi si batai. De aici nu au ce invata.
Pisimuky, imi trimiti un PM cu adresa site-ului?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adaca spune:

Cred ca poti da site-ul. Am vazut ca se practica. Oricum ti-am trimis si un PM.

http://adaca.piczo.com/ http://adaca.piczo.com/ http://adaca.piczo.com/

AVEM NEVOIE SI SAPTAMANA ASTA DE VOTUL VOSTRU *** NU VA COSTA NIMIC
VOTEAZA RARES IOAN Ia te uita ce pot face http://concurs.pampers.ro/profile/6410
Pentru cei ce m-au votat MULTUMESC si un pupic dulceeeeeeeeeeeeeeeeeee


VOTEAZA RARES IOAN Ia te uita ce pot face http://concurs.pampers.ro/profile/6410

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adarius spune:

Buna mamici,al meu urmareste minimax,este un canal ok si in rest pe dvd am multe,incepind de la cele vechi cum ar fi mihaela,dumbrava minunata,popeye,pinochio,veronica,101 dalmatieni,dumbo,pluto,scufita rosie,maria mirabela,dar cel mai mult e place,desi e baiat,BARBIE AS RAPUNZEL,sunt minunate,sta nemiscat tot desenul.Este un program de descarcare(DC STRONG),f multe de acolo le descarc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danamiha spune:

Citat:
citat din mesajul lui adarius

Buna mamici,al meu urmareste minimax,este un canal ok si in rest pe dvd am multe,incepind de la cele vechi cum ar fi mihaela,dumbrava minunata,popeye,pinochio,veronica,101 dalmatieni,dumbo,pluto,scufita rosie,maria mirabela,dar cel mai mult e place,desi e baiat,BARBIE AS RAPUNZEL,sunt minunate,sta nemiscat tot desenul.Este un program de descarcare(DC STRONG),f multe de acolo le descarc.


Si fiul meu se uita la aceste desene. Din fericire nu avem cablu, iar timpul la desene si calculator este limitat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ionella3003 spune:

Buna dragilor!

Noi am cumparat de la chioscurile de ziare DVD-uri traduse audio in limba romana cu povesti f frumoase: Hainele imparatului, Muzicantii din Bremen, Gasca cu pene de aur etc. Sunt ieftine, 15 ron, cred bucata. In rest- cumparam de prin magazinele specializate - din pacate dvd-urile disney sunt f scumpe - pt ca pe net nu prea sunt dublate in lb romana...

suntem mari fani clubul lui Mickey - este sambata si duminica pe tvr de la ora 9 - e interesant pt varsta lui Alex si e interactiv

in rest - urmarim minimax si selectiv cateva desene pe celelalte programe - gen oraselul lenes pe jetix sau scooby si tom si jerry pe cartoon

va pupam!

Ionela si Alex (DN 21.09.2004)
www.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=69542" target="_blank">Cu drag, MAMA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dia_pile spune:

buna.si eu sunt nou venita printre voi,nu prea stiu cum se procedeaza.am un baietel de 4 si 8 luni.referitor la desenele animate.cand am inceput sa duc copilul la gradinita la 3 anisori de la desenele animate de la telev.incepuse sa faca copilul ca toate animalele ca robotii si imi spunea doamna la gradi.atunci am inceput sa-i cumpar de la librarii dvd-uri cu revista cu tot.este o colectie care apare o data pe saptamana se numeste;cele mai frumoase povesti;si sincera sa fiu sunt mai linistita,nu se ma transforma cum zicea el,in animale in robotoi.acum se uita la calatoriile cui guliver,robin houd etc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andruskandu spune:



Buna!

Andrei are 2,9 ani si se uita la desene clasice vechi, cu tom si jerry, Chip si Dale, etc... Dar cel mai mult ii plac cele de la bebe tv, de la UPC digital... toata ziua imi cere "ratusca"! Si sunt chiar educative...
Aaa, si Clubul Mickey Mouse ii plac foarte mult...
Si cele cu Thomas, pacat ca nu le gasesc traduse pe internet...

Inima nu e judecata dupa cat iubesti, ci dupa cat te iubesc altii
(Vrajitorul din Oz)


Sunt PUTERE si IUBIRE pentru pretioasa EMMA!


Poznele lui Andrei

Nasterea lu' Andrei

www.dropshots.com/andruskandu" target="_blank">PozeAndrei

Andreea lui Andreiut Puiut 11.06.2006

Mergi la inceput