Ce desene animate urmareste copilul tau?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns o_gargarita spune:

Si fetita mea se uita la Disney si e un copil linistit. Am stoc de Disney :)
Insa are un var de 5 ani care deja si-a format un vocabular nu prea potrivit pentru un copil. Asa cum spuneati si voi mai devreme "idiotule", "nu vreau sa te vad!" .. si nu mai vorbesc de ton, privire si atitudine. Desenele astea noi sunt pline de violenta, si fizica, si verbala. Si mai sunt si urate: monstri si ciudatenii. Eu le-as desfiinta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lorikay spune:

Noi suntem mari fane Alba ca Zapada, Fifi si floricelele si un film cu Barbie si sarmana croitoreasa (mai putin scenele in care pisicuta este alergata de catel - astea nu ne plac deloc). Si ne mai place mult Veronica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguta12 spune:

iaca un subiect pt "sufletelul meu" .
Galusca este amorezata de Tom si Jerry, Scooby Doo, dar mai nou s-a indragostit si de Pantera Roz si IN SPECIAL de Popeye! De aceea cere aproape zilnic(!!!) spanac, ca sa creasca mare si "puteinica" precum marinerul fortzos.
Adora filmele Disney, dar si cele de la Dreamwors- de la Incredibles pina la Shrek, si acum Mulan, Pocahontas si Madagascar. Cu toate ca inca nu i'am "predat" engleza "oficial", repeta fiecare frintura de dialog din filme, le stie pe dinafara, si mimeaza tot ce se intampla pe ecran. Peter Pan este un alt favorit de-al ei... bine... dar care NU este favoritul ei???
Si aici filmele Disney sint extrem de scumpe- eu am multe din ele pe casete video(VHS), si ma chinui- incet, incet sa i le cumpar si pe DVD. Ieri am fost cu ea la un magazin ce se numeste "Record Exchange". Dai la schimb tot ce nu-ti place in ceea ce consta filme si muzica, ei iti dau un pret anume, si in pretul ala cumperi ori ce vrei din magazin. Sau, poti merge doar sa cumperi, fara "schimb" de bunuri obstesti. Poti cumpara anumite DVD-uri sau CD-uri noi, altele folosite- depinde de ce au in magazin. Eh, eu mi-am cumparat 5 DVD-uri(toate filme)- ale mele au costat IN TOTAL $11. Ei i-am cumparat 3 filme pe DVD, si ale ei au costat $34. Bine inteles, niciunul dintre DVD-uri nu erau noi.
Spuneti ca sint greu de gasit filmele Disney. Din pacate, peste tot este valabila chestia asta, deoarece studioul este recunoscut pt campaniile sale tembele, in care scoate un film pe piata timp de 2-3 luni(LIMITED RELEASE!), si apoi scoate fiecare copie a filmului din magazine, si fac o pauza "fortzata" de 5-6, cateodata si 10 ani. Asta nu o fac decat din cauza foamei dupa bani- sa nu scada pretul sau "valoarea" produselor, si sa oblige publicul sa cumpere filmul cu pricina ACUM, nu saptaman viitoare, sau anul viitor. Eu gasesc multe filme pe EBAY, la licitatie, dar nu stiu daca baietii livreaza si in Romania. Pt noi cel putin, EBAY-ul ne salveaza de multe ori.


olguta12

"Fear less, hope more;
Whine less, breathe more;
Talk less, say more;
Hate less, love more;
And all good things are yours."

www.piczo.com/galushk?g=16686272&cr=5" target="_blank"> GALUSHCA IN ACTIUNE


POVESTEA DREI PISHCOT


Amintiri de alta data...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anangel_lexi spune:

Fii-mea are 2 ani si 6 luni si urmareste asa:
1. Pe DVD: 101 Dalmatieni, Pisicile Aristocrate, Desene vechi cu Mickey, Barbie The Island Princess, Mumble Happy Feet, Mielul Shaun, trenuletul Thomas, Winnie the Pooh
2. Pe Minimax, Jetix sau Cartoon network: Caruselul magic, Fifi Floare de Nu ma Uita (nu stiu daca chiar asa se numesc desenele), Oraselul Lenes, Scooby-Doo (la asta nu prea are rabdare, dar primele 5 minute tot sta) si Tom si Jerry.
3. Pe internet in primul rand la Ursul Bernard si in rest ii mai caut eu desene dragute, fragmente din "Cars" (fii-mea e innebunita dupa masini, motociclete, etc), Mickey, Winnie si altele.
Am vazut ca a aparut Pinocchio pe DVD, as vrea sa i-l cumpar si eu.

de www.totsites.com/tot/mariacornelia" target="_blank">Maria Cornelia (20.09.2006)
Din ce in ce mai mare
Si primele perlute
EMMA INVINGE cancerul!
Putere si iubire pentru pretioasa Emma!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Fi`mea, 4,7 ani, urmareste pe Jetix Oraselul Lenes si manaca multe fructe sa aiba si ea energie, ma lasa sa ma uit la Phineas si Pherb - ca-mi plac mie cate fac , ne uitam la H2O; cand vin desene odioase cu roboti muta pe minimax sau stinge tv-ul, mai- mereu are ceva mai bun de facut decat sa se uite la tv.
Pe dvd i-am dat jos toate desenele clasice si tot ce am gasit pe DC++, se uita destul de rar si la astea.
Niciodata nu am vazut-o sa stea atenta la tv mai mult de 10 minute continuu, prefera sa mestereasca prin casa



Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput