Un mic ajutor daca se poate!!!

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Adelyn, am sunat azi dar cred ca nu avea semnal, maine mai insist, caci si azi am sunat de multe ori.Sunam la toate numerele care le-am primit, poate .... poate reusim.

Doina Bita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Ai intrebat si aici: http://www.polisano.ro/

La mediplus de marti aduc medicamente... poate aduc iar si riselle... mai intreaba marti-miercuri, poate ai noroc...

Alte depozite de medicamente:
http://www.farmexim.ro/
http://www.farmexpert.ro/index.php?id=3&b=0&l=0 (aici l-am gasit in stoc... da un tel.)
http://www.valmedica.ro/ro/



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Sunam sa vedem daca il mai au.Multumim mult!!!

Doina Bita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns A_Iulia spune:

Doina, decat sa suni la toti importatorii si toate farmaciile, mai bine suni direct la reprezentanta producatorului (Organon), explici problema si ii rogi sa te ajute.
Vor gasi o solutie.
- ori te trimit intr-o farmacie unde au confirmarea ca exista
-ori la distribuitorul potrivit, fara s-o mai iei pe bajbaite
- ori, daca le explici cat de grav este cazul, poate va imprumuta niste mostre pe care le veti returna cand o sa gasiti produsul in farmacii.
Succes!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns elyanne spune:

Eu nu am gasit reprezentanta in romania Organon... si eu am cautat acum cateva luni un produs de la ei si n-am gasit pe net nimic despre asta, nici un contact in romania... pana la urma l-am luat din germania...

Am impresia ca cei de la Shering vor sa vanda la capitolul asta mirena si yasmine



Eliana cu Elena (23.10.04) Andrei si Mihai (03.03.07) | Poze mai vechi, mai noi | www.desprecopii.com/info.asp?id=767" target="_blank">Elena – iubita noastra | De 3x... mamica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

De cateva zile cautam subiectul
Nici noi nu am gasit reprezentanta, nici la o farmacie la care am suntat nu il au...
Cum sa reusim sa il cumparam din strainatate???

Doina Bita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Doina am dat o cautare in google si scria cineva ca spitalele de ginecologie si maternitatile au in interior si cabinete de planificare familiala.Incearca si acolo.Numai bine!



www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Miki Anul asta pun de-un pui ........................ sau doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miki-miki spune:

Dc nu gaseste ac medicament ar tb sa ia ceva care il inlocuieste dc se simte rau, bineanteles cu acordul medicului. Sunt si plasturi, uite aici :

Climara 3.9mg/12.5cmp-transderm. x 4-
Dermestril 25 Tds 2mg-transderm.-
Dermestril 50 Tds 4mg-transderm.-
Dermestril 100 Tds 8mg-transderm.-
Estracomb TTS x 8 plast.transderm.-



www.petitieonline.ro/petitie-p28651051.html" target="_blank">PETITIA NOASTRA - semneaza si tu!!

Miki Anul asta pun de-un pui ........................ sau doi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Ii spun azi de plasturi.

Doina Bita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns 17305 spune:

Citat:
citat din mesajul lui doinabita

Am rugamintea de a ma ajuta sa cumpar un medicament.O prietena , are nevoie de el, contra cost.A facut comanda la farmaciile din Bucuresti dar fara succes.De fapt este un : IMPLANT HORMONAL.Se numeste:
RISILLE- IMPLANT HORMONAL, DOZA DE 25 MG.Ea din cauza unor fibroame imense, a trebuit sa i se scoata uterul, ovarele, tot...iar acum are nevoie sa cumpere acest implant pentru a nu avea dereglari hormonale.E si asa cam intarziata treaba caci de o luna trebuia schimbat cel care il are...dar nu a gasit.Acest "medicament"este produs in Anglia, romanii il importa de la Olanda.Dar nu il au de loc in Romania.Va rog mult cine poate sa se intereseze si sa imi spuna, caci prietena mea trimite banii pentru a fi cumparat, pentru taxele postale tot!!!Are nevoie urgent de el!!!!

Doina Bita

Mergi la inceput