Un mic ajutor daca se poate!!!

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adelyna spune:

Doinabita am fost la farmacia unui supermarket si mi-au spus ca nu-l au si nu l-au avut nici inainte.La farmacia mare era inchis cand am ajuns(nu am stiut ca se inchide la 17:30).Dar nu te-am lasat asa.Buna mea prietena din Romania lucreaza la o farmacie Helpnet.Am sunat-o si am intrebat ce stie .Mi-a spus si ea ca il are in calculator dar nu e pe stoc ,insa maine va suna sa vada ce pot face sa-l aduca.O sa-ti dau date de contact pe PM.

adelina si piticii
Vacanta 2009

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stuart spune:

In Anglia nu se poate cumpara decat pe baza de reteta emisa de dr. Britanic.

Doina, daca nu reuseste nici adelyna sa te ajute cred ca cel mai bine este sa apelezi la fetele din Olanda. Aici se elibereaza medicamente si pe baza de reteta scrisa in Romaneste (asa am reusit sa-i iau medicamentul mamei mele).

Multa sanatate!







Ai izbutit?Continua!
N-ai izbutit? Continua!
(Nansen)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Stuart, multumesc mult pentru informatie!!!Atept sa vad ce poate Adelyn.

Doina Bita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gusta spune:

Doina aici in olanda fara reteta de la medic olandez nu poti lua nimic.

Marilena si Mara Augusta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudi@ spune:

Doina, spune-mi sigur daca se gaseste in Germania, sau scrie corect numele sa caut eu si trimite reteta (ajunge cam in 4 zile). Aici poti cumpara cu reteta romaneasca original (scanata nu merge, am incercat)



36+

de www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=47a82b5dea7c19b5ab80ea&source=category&category_id=all" target="_blank">Tony , www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=429b4df014c3faeb7eb9ff&source=category&category_id=23" target="_blank">Nunta


Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinabita spune:

Nu stiu daca se gaseste in Germania.Asta este medicamentul: http://www.efarma.ro/nomenclator-medicamente/medicament/riselle-25mg.Daca il gasesti trimit reteta si banii.

Doina Bita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stuart spune:

Citat:
citat din mesajul lui gusta

Doina aici in olanda fara reteta de la medic olandez nu poti lua nimic.

Marilena si Mara Augusta



Gusta, mie mi-a luat o prietena medicamentul mamei mele cu reteta eliberata de dr. Roman, pe care i-am trimis-o prin e-mail! La fel am cumparat din Franta si Germania. Din Anglia nu se poate ca astia sunt pe dos in toate.





Ai izbutit?Continua!
N-ai izbutit? Continua!
(Nansen)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RazaDeSoare spune:

Citat:
citat din mesajul lui doinabita

Razade soare, am incercat la farmacia din Militari dar nu mai au de cateva luni si nici la comada nu aduc din cauza diferentei de pret dintre cursul leu-euro.
Adelyna, te rog daca poti tu sa te interesezi de implant, cat costa iti trimitem inainte de a cumpara si taxele si tot.Deja prietena mea a inceput sa aiba ceva probleme din cauza implantului care il are si nu mai este cu medicament in el.Te rugam mult de tot daca poti!!!

Doina Bita


Doina,imi pare rau ca nu il au:(Am mai gasit asta pe net

http://www.centrofarm.ro/st1/pg1/riselle/cautare-produse.html
Incearca si aici,poate il pot aduce la comanda.De asemenea incearca la centre de planificare familiala,acolo mai au si farmacii.Eu maine intreb la toate farmaciile pe care le intalnesc si te anunt.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns RazaDeSoare spune:

http://www.infocompanies.com/firme/companiiromaniadetalii.php-c=j.d.54.html

http://www.farmexpert.ro/index.php?id=3&b=0&l=0 asta este un depozit de medicamente,suna la ei si vezi.Daca il au,pot lua legatura cu ei ca sunt tot in sectorul 6 si pot sa-l trimita pe adresa mea ca ajunge mai repede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelyna spune:

Doinabita am fost azi la farmacie si mi-au spus ca tara producatoare este Brazilia ,iar daca vreau acest medicament trebuie sa-mi consult medicul(pentru ca medicamentul sa fie adus la comanda).I-am spus ca am nevoie pentru cineva din Romania care are reteta,dar din pacate imi trebuie o reteta de aici.
Eu ti-am dat pe PM un nr de tel si farmacia unde o gasesti pe prietena mea din Bucuresti?Ai gasit informatiile??daca da,incerca sa o contactezi ,poate resuseste ceva.
Multa sanatate!

adelina si piticii
Vacanta 2009

Mergi la inceput