hotii

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Anangel ai dreptate si aici noua ne-au furat bicicleta de 2 ori din garaj si pot spune ca stateam intr-o parte rezidentiala a orasului dar se intampla.
Iar cu regurgitatul mai e cum mai e dar saptamana trecut ma plimbam printr-un magazin si aud alte zgomote (intelegi voi) iar doamna cu pricina fara nici o problema si-a continuat drumul de parca era normal ce facuse.
Tot vorbeati mai devreme de Italia aici in sud cand cineva vrea o masina ieftina si bengoasa ghici de unde se aduce cu seria modificata , etc din Italia asa ca nu m amai mira ca acolo se fura atatea masini.

Cait
Home is where heart is...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Vrei sa spui ca doamna cu pricina a vomat in magazin?
Poate era bolnava. Saraca!

Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana spune:

Acum cativa ani ne-am cumparat un apartament. Cand au plecat, fostii proprietari (un cuplu de pensionari) au luat tot ce se putea lua, de la rafturile din debara pana la... sonerie. Da, au luat carcasa de plastic a soneriei de la intrare care era acolo de fro 30 de ani, de cand fusese construit blocul...

Ioana.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ladyJ spune:

Citat:
citat din mesajul lui ioana

Acum cativa ani ne-am cumparat un apartament. Cand au plecat, fostii proprietari (un cuplu de pensionari) au luat tot ce se putea lua, de la rafturile din debara pana la... sonerie. Da, au luat carcasa de plastic a soneriei de la intrare care era acolo de fro 30 de ani, de cand fusese construit blocul...

Ioana.



pai daca nu ati inclus si soneria in pretul apartamentului...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eunice78 spune:

La noi au furat din masina tot ce se putea fura. Bineinteles in mai multe reprize: roata de rezerva, stergatoare, casetofon, trusa prim ajutor, scule, etc. Dar cel mai tare a fost cand aveam Dacie si ne-au furat PARBRIZUL!!!!
Era februarie, ger si sotzul a coborat sa plece cu masina la serviciu, gandindu-se ca trebuie sa curete iar zapada...Nu va zic cu ce fata a venit inapoi...Pur si simplu au scos parbrizul si dusi au fost.
De vreo doi ani, sa bat in lemn, nu am mai fost "vizitati". Si sa nu credeti ca la momentul respectiv stateam in Ferentari, ci pe 13 septembrie, in zona buna.

Eni, mama de baietzi - Petru (14.08.2003) si Toma (29.09.2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cait spune:

Viviana nu a vomat ca asta puteam intelege ci tragea p.....
Intelegi ce vreau sa spun.

Cait
Home is where heart is...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aura_m spune:

Stiu si eu am avut un pres la usa, era un rest de la mocheta si mi-a disparut dar la cateva zile mi-au pus altul, nu am luat seama daca era mai frumos sau nu decat cel pe care il avusesem dar cert este ca "din alte motive" pe care trebuie discutate la "Sufletul credintei" si in care eu cu sotul meu cam credem si ne cam ferim, l-am aruncat la gunoi, nu ne trebuie alt pres, oricum era bun si al nostru si oricum nu am mai pus altul si m-am uitat si la alti vecini, aveau presuri mai aratoase dar nu stiu de ce l-au luat tocmai pe al nostru.

AURA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns viviana spune:

Bula sta si cugeta: " De multe ori cand plangi, nimeni nu-ti vede lacrimile... De multe ori cand esti ingrijorat, nimeni nu te mangaie, nimeni nu-ti da o incurajare... De multe ori cand esti vesel, nimeni nu se bucura de bucuria ta... Dar cand tragi un p... in public..."

Am putea face un top al celor mai bizare furturi.
- pe locul 1 as pune vizorul lui Denizel
- pe locul 2 parbrizul lui Eunice
- pe locul 3 as pune toate presurile
- pe locul 4 as pune bila de la mouse
- locul 5 ar putea fi ocupat de bicicleta comunitara din Paris gasita undeva in Moldova
Mai veniti si voi cu idei.

Sa nu incepeti sa va certati care hoti sunt mai hoti. Ca e peste tot la fel.


Daca privesti in sus si nu simti invidie, daca privesti in jos si nu simti dispret, atunci esti un om deosebit
vivi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blue_hat spune:

Citat:
sa va spun ca mie mi-au furat carucioarele, jucariile si ce mai aveam pe acolo de la spalatorie? am cehmat politia, au luat amprente, au facut pe acolo show cu femeia de servici..o si gasisera..dupa o luna am primit o scrisoare de la politie in care ma asigurau de tot sprijinul lor in continuare ...dar nu au gasit faptasii...io acu' ma gandesc? cum naiba sa furi mai frate carucioare de copil? ..asta e...o tara minunata DAR pacat ca e locuita - parerea mea


Eu am auzit una si mai si. O mamica povestea intr-o zi ca i-au furat caruciorul copilului din parc. Asta in plina zi Acu' nu ma mai indepartez asa tare de carucior

Si apropo de furat de prin bloc. La noi dispareau tot timpul intrerupatoarele si globurile alea de la becurile de pe hol (evident ca furau si globurile si becurile :). De cand a scrijelit adminu' pe intrerupatoare nr. blocului si scara, nu s-au mai furat :D Iar in loc de globuri pt becuri, a pus niste chestii mai urate, ca un fel de sarma mai groasa si evident ca de atunci avem mereu lumina



Mergi la inceput