mama celor 8 bebelusi

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns szivarvany spune:

Poate nu au fost tranferati 8 embrioni, ci 2-3 care s-au divizat si ei la randul lor rezultand si gemeni/tripleti identici
Na, dau cu presupusul.
Si oricum, putea sa faca embrioreductie, deci clar a vrut sa duca sarcina la capat asumandu-si toate riscurile, inclusiv sa piarda toti bbii.



Daria & felina fioroasa GIULIA(2004 08 16)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maya25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Delidana

Urmaresc de ceva timp o emisiune pe postul tv Euforia, se numeste "Jon & Kate plus 8", despre o familie cu 8 copii, despre viata lor, despre felul cum isi organizeaza timpul, etc. Mi se pare foarte interesanta.
Din cite am citit in linkul postat de Ilse, proaspata mamica de 8 copii mai are deja 6??!!?

www.wrongspelling.com/cambodia/" target="_blank">Cambogia * www.wrongspelling.com/turkey/" target="_blank">Istanbul * www.squarethoughts.com/" target="_blank">Fotografie

I saw something in your eyes and I wanted it for myself - Dave Gahan

inca 6???!!!

Maya 33+
http://bd.lilypie.com/CHzwp1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Eseea spune:

Maya esti mortala!! F sugestiv raspunsul tau !

Mami de fetita si de baietel 32+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinadana spune:

Da mai are 6 copii acasa...Si daca cititi mai atent, locuieste cu mama si tata ei iar sotul nu apare n peisaj.
Lasa ca macar are la cine i repartiza pe octopleti .





Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AdinaF spune:

Apoi da-o-ncolo, asta chiar n-o mai intzeleg, chiar asa dorintza arzatoare de facut copii , dupa ce mai ai 6 urlatori acasa ... femeia asta a fost doritoare de publicitate si s-a supus unor experimente scapate de sub control, dar daca ea poate trai cu ideea sa-i creasca strainii copiii ... cine suntem noi sa ne impacientam ??

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Maya25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui AdinaF

Apoi da-o-ncolo, asta chiar n-o mai intzeleg, chiar asa dorintza arzatoare de facut copii , dupa ce mai ai 6 urlatori acasa ...

Ce fain suna 6 urlatori . Desi perfect adevarat.
Fain ai zis-o AdinaF!

Maya 33+
http://bd.lilypie.com/CHzwp1.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns petra spune:

Citat:
citat din mesajul lui andacos

Citat:
citat din mesajul lui Marox

Nu stiu in State cum e, dar in Franta, in cazul inseminarii artificiale sau a FIV, nu se implanteaza mai mult de 1 sau 2 embrioni tocmai pt a evita sarcina cu risc. Acum vreo 10 ani, inainte sa se adopte legea asta, am vazut un reportaj, o femeie insarcinata cu quadrupleti, nevoita sa faca reductie embrionara. Foarte dur sa spui "Pe asta din stinga ...il dati afara"...insa era singura solutie ca ceilalti sa aiba o sansa de a se naste sanatosi.



Marox, mama lui Alex (n. 14.06.03) si a Juliei (n. 29.03.05)


Probabil ca legea asta urmeaza sa fie adoptata si in State,inseamna ca am auzit bine ce am auzit!

Dana


In State se practica aceasta metoda de reductie embrionara dar nu are rang de lege. Medicii care supravegheaza o sarcina multipla recomanda mamicilor reductia, dar daca parintii nu accepta nu pot impune nimic. In general deciziile medicale majore trebuie acceptate de pacienti.
Am doua prietene care au avut sarcini multiple. Una cu inseminare in virto, a avut 2 embrioni dar pentru ca unul nu se dezvolta normal a ales reductia, a doua prietena a avut 3 embrioni, dupa stimulare, a redus unul tot din motiv ca nu se dezvolta in ritmul celorlalti 2.
.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adra_bell spune:

Citat:
citat din mesajul lui corinadana

Da mai are 6 copii acasa...Si daca cititi mai atent, locuieste cu mama si tata ei iar sotul nu apare n peisaj.
Lasa ca macar are la cine i repartiza pe octopleti .





Don't throw with stones if you live in a glass house.

corina mama Ralucai

http://community.webshots.com/user/corinaraluca


Cica e divortata. Oare cu cine i-o fi facut? Nu m-as mira sa fie vreun donator anonim...
Nici eu nu inteleg cum s-a gandit ca se va descurca din moment ce mai are inca 6 acasa, destul de mici cred, daca ea are 33 de ani.
Bunica mea paterna a avut 8 copii, facuti pe rand, bineinteles, nu se stia de contraceptie, iar alte metode nu a acceptat fiindca era o femei foarte credincioasa. Dar erau alte timpuri...
Cat despre alaptat, eu zic ca ii poate alapta, 2 azi, alti 2 maine, - numai sa nu-i incurce - , iar restul primesc biberon

adra_bell si Eva-Elena (14 nov 2007)
aventurile unei printese adevarate
www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=Clipe%20de%20viata%202008&page=0" target="_blank">poze din concurs adra1 si adra2
Inseamna si asta ceva dar nimeni nu intelege ce

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns betty78 spune:

Oauuu, si eu am cazut pe spate cand am vazut stirea la TV. Nu pot s aimi dau seama cum o sa se descurce, mai ales ca mai are inca 6 bucati bebici acasa. Eu de abia imi organizez timpul cu unul, dar cu 14 cred ca as lua-o pe aratura...
Am mai vazut recent la tv aia care avea tot asa o droaie de copii si ma minumam si erau facuti pe rand....

Betty78deMario-Alexandru 16 aug 2007
www.flickr.com/photos/15923681@N07/" target="_blank">Mario prima oara la mare
pozele noastre
asa creste bebe Mario

Mergi la inceput